sprawienie pogrzebu - nie decyzja

Wszystko o świadczeniach z pomocy społecznej, co, kiedy i od kiedy

sprawienie pogrzebu - nie decyzja

Postautor: mama Samiego » 16 wrz 2011 13:23

Zawsze wydawaliśmy decyzję o sprawieniu pogrzebu, jednak w ostatnim czasie SKO orzekło, że nie może być decyzji jeśli podmiot zmarł i mamy to robić pismem. Oczywiście w wordzie wszystko wystawić się da, ale do sprawozdania mi się nie policzy a koszty są niebagatelne.
Czy w takim razie mam tak wyedytować wydruk decyzji aby wyglądało jak pismo? Czy też to jakoś inaczej tą sprawę załatwić? Jak robicie w Waszych ośrodkach
mama Samiego
Ekspert
Ekspert

Re: sprawienie pogrzebu - nie decyzja

Postautor: TheSaint » 16 wrz 2011 13:25

ja w pomoście wprowadzam normalnie jako decyzję - a dziewczyny (czyt. pracownicy socjalni) piszą tylko protokół.
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: mopss » 16 wrz 2011 13:29

My mamy odpowiednio przerobiony szablon decyzji by nie było na nim hasła DECYZJA, ale jest WNIOSEK :)
mopss
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: pszczuka » 21 wrz 2011 14:42

A czy mógłbym liczyć na te orzeczenie SKO? Bo mnie to ciekawi u nas ciągle tłucze się decyzje ale mi tez wydaje się to bez sensu.
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Postautor: naitsyrk85 » 22 kwie 2014 10:01

Reaktywując dość dawny temat, u mnie sytuacja wygląda podobnie, na sprawienie pogrzebu na podstawie uchwały gminy, koszt sprawienia pogrzebu, w przypadku np (gdy pochówek sprawiany jest osobie która nie miała rodziny ) załatwiany jest bez wydawania decyzji.
Zastanawiam sie jak realizowaliście to do tego czasu? dalej tak jak we wcześniejszych wpisach? postanowiłem wysłać zgłoszenia do HD aby przygotowali możliwość wprowadzania takich rozliczeń bez wydawania decyzji? Jestem ciekawy, czy dla Was też taka opcja byłaby przydatna?
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Robsonik » 22 kwie 2014 12:21

Zgadza się - bardzo dobry pomysł. Teraz wprowadzam sztucznie decyzję (której notabene nie mamy w rejestrze decyzji) ażeby zrealizować świadczenie niefinansowe. Sporo z tym zachodu, a wystarczyłby wniosek na podstawie, którego wykonano pochówek :-o
Robsonik
Konsultant
Konsultant

Postautor: naitsyrk85 » 22 kwie 2014 13:34

Robsonik pisze:Zgadza się - bardzo dobry pomysł. Teraz wprowadzam sztucznie decyzję (której notabene nie mamy w rejestrze decyzji) ażeby zrealizować świadczenie niefinansowe. Sporo z tym zachodu, a wystarczyłby wniosek na podstawie, którego wykonano pochówek :-o

Wpisałem ten temat w aktualnej zakładce, ponieważ nei zauwazyłem, ze temat jest w OU POMOST

viewtopic.php?f=102&t=14514
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Wróć do Merytoryka