Zmiana stosu technologicznego

Platforma łącząca Rynek Pracy i Pomocy Społecznej

Re: Zmiana stosu technologicznego

Postautor: Pietrze » 11 cze 2019 11:27

Tak, przechodziliśmy z Windows'a na Linux'a. Instrukcja migracji o wiele lepiej napisana niż przy migracji JBoss==>WildFly. ;)
Pietrze
Omnibus
Omnibus

Postautor: Piter » 11 cze 2019 11:34

Tak jak napisał @Pietrze. Instrukcja dobra, drobne problemy były, ale na bieżąco rozwiązywałem z HD Sepi.
Też przechodziłem z Windows na CentOS.
Równolegle postawiłem dwie maszyny wirtualne (SK i SC) i przygotowałem, później tylko zmiana adresów IP, zasilenie i poszło.
Piter
Omnibus
Omnibus

Postautor: mjama » 11 cze 2019 11:45

Dzięki
mjama
Specjalista
Specjalista

Postautor: Pietrze » 11 cze 2019 11:48

U nas podobny scenariusz jak u @Piter'a. Z tego co pamiętam, to jedynie w instrukcji "Konfiguracja_zasilania_z_systemu_Sygnity_SyriuszSTD_Linux" zabrakło informacji o zainstalowaniu pakietów "dos2unix" przed konwersją skryptów zasilających. ;)
Pietrze
Omnibus
Omnibus

Postautor: akoc » 11 cze 2019 12:29

U nas doszła przeróbka skryptów zasilających, porządkowych itp. (zmiana ścieżek).
Przechodziliśmy z 4.6.2 (Centos 5.7) na 5.0.0 (Centos 7), potem 5.0.3 i potem jeszcze poprawka z HD związana z obsługą certyfikatów kwalifikowanych KIR Graphite.
akoc
Omnibus
Omnibus

Postautor: akoc » 13 cze 2019 12:14

OK, mamy pierwszą niespodziankę: po restarcie maszyny wirtualnej nie zawsze jest zamontowany /srv.
Montowanie "ręczne" wykonuje się prawidłowo (potem restart usług postgres-10, sepi-sc i sepi-sk i sepi działa).
Pliki fstab i mtab wyglądają normalnie...
akoc
Omnibus
Omnibus

Postautor: arybski » 17 cze 2019 8:41

może się zdarzyć tak, że proces startuje zanim system zamontuje /srv
wtedy w pliku z serwisem trzeba dodać
Kod: Zaznacz cały
[Unit]
Requires=srv.mount
After=srv.mount

ewentualnie zobacz czy nie ma jakiś błędów w /var/log/dmesg albo /var/log/syslog
arybski
Omnibus
Omnibus

Poprzednia

Wróć do SEPI