POROZUMIENIA MIĘDZY POWIATAMI

POROZUMIENIA MIĘDZY POWIATAMI

Postautor: Tomek » 22 mar 2019 10:10

Panie i Panowie, miło mi poinformować że w odpowiedzi na liczne oczekiwania, rozszerzamy funkcjonalność porozumień między powiatami i jednocześnie w istotny sposób ułatwiamy i przyspieszamy ich obsługę. Zapraszam do śledzenia tego wątku, wkrótce podamy szczegóły.
pozdrawiam
Tomek

Re: POROZUMIENIA MIĘDZY POWIATAMI

Postautor: Tomek » 25 mar 2019 15:07

Zgodnie z zapowiedzią, publikujemy zamierzone zmiany w oprogramowaniu, z prośbą o zapoznanie się z nimi i o ewentualne uwagi.
Mamy nadzieję że zaproponowany sposób rozszerzenia funkcjonalności, znacznie ułatwi i przyspieszy pracę z porozumieniami.
pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Tomek

Postautor: Tomek » 05 kwie 2019 10:23

Czy ktoś z Państwa ma jakieś uwagi? 16 kwietnia planujemy udostępnienie funkcjonalności, także jest to ostatni moment na ewentualne postulaty do uwzględnienia.
pozdrawiam
Tomek

Postautor: mama Samiego » 04 cze 2019 12:18

Te zmany które Państwo udostępnili wraz z możliwością przelewów są bardzo fajne, ale to dotyczy tylko sytuacji gdy my jesteśmy stroną oddającą dziecko.
W sytuacji kiedy to my przyjmujemy dziecko rejestruję porozumienie, generuję harmonogram i mogę zaznaczyć, że druga strona porozumienia przekazała kwotę, a gdzie do tego porozumienia wystawić notę/fakturę (notę dla innego powiatu za ich dzieci na naszym terenie, nie do gminy)?
Próbowałam zrobić to w oknie "wystawione noty obciążeniowe" - ale w momencie dodawania harmonogramu, po zaznaczeniu, że dotyczy porozumienia mam komunikat "nie znaleziono żadnych realizacji porozumienia w podanym okresie "(ta funkcjonalność jest chyba przeznaczona tylko do rozliczenia się z gminą)
mama Samiego
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: Tomek » 04 cze 2019 14:35

Tej drugiej strony nie ruszaliśmy, ponieważ zgłoszenia jakie otrzymaliśmy dotyczyły tamtej strony. W razie czego proszę o zgłoszenie na serwis Pomostu z opisem propozycji ulepszeń.
pozdrawiam
Tomek

Postautor: mama Samiego » 05 cze 2019 8:21

Wracam do starego zwyczaju: "dzień bez zgłoszenia to dzień stracony" :-D
No cóż, nic nie pisałam, bo do tej pory porozumieniami, ich finansowaniem i realizacją zajmował się urząd miasta, ale od lipca to zadanie wraca do naszego ośrodka. I zastanawiam się jak to obsłużyć.
Skoro funkcjonalność not obciążeniowych jest generalnie do obciążania gmin to może zanim coś fajnego wymyślicie robić takie dokumenty w refundacjach? Tam co prawda znowu wygeneruję dodatkowe harmonogramy, ale przynajmniej będę miała dokument. (A może.. skoro dla porozumień, gdy jesteśmy stroną oddającą funkcjonalność jest oparta na powiązaniu realizacji z dokumentem rozliczeniowym, to w porozumieniach dla cudzych dzieci u nas też to jakoś powiążecie z refundacjami....albo notami .... albo nie wiem co :idea: )
Teraz jeszcze pytanie, czy jeśli informacje o realizacji porozumienia wprowadzę w harmonogramie porozumień i harmonogramie refundacji czy nie będę miała przekłamań w sprawozdaniu (zawsze wszelkie rozwiązania trzeba rozważać w kontekście sprawozdania, zwłaszcza finansowo-księgowego)?
mama Samiego
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: Tomek » 05 cze 2019 8:57

Proszę podać tel. na PW, zadzwoni specjalista od tych spraw i porozmawia.

PS. A solidarną odpłatność też praktykujecie?
Tomek

Postautor: mama Samiego » 05 cze 2019 9:35

Masz na myśli solidarną odpłatność rodziców biologicznych? - Tak
mama Samiego
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: Tomek » 05 cze 2019 10:42

Bo też myślimy nad takim czymś - co myślisz o tym?
pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Tomek

Postautor: mama Samiego » 13 cze 2019 11:36

Przepraszam, że zwlekałam z odpowiedzią tak długo, ale potrzebowałam czasu na zapoznanie się z tematem, a wcześniej musiałam przetestować i poustalać jak będą funkcjonowały w pomoście porozumienia bo to sprawa pilna.
Jeśli chodzi o solidarną odpłatność to muszę się przyznać, że do tej pory robiliśmy dwie odrębne decyzje. Pisaliśmy klientom, że opłata jest solidarna, wydruk odpowiednio modyfikowaliśmy, ale w systemie były to 2 osobne decyzje. Przyznaję się, że przyzwyczajona do tego, że można podać dwa podmioty w 1 decyzji tylko gdy są w jednej rodzinie jakoś nigdy nie wpadłam na pomysł (osobiście nie piszę decyzji ) żeby robić jedną dec z dwoma podmiotami. Ale, że często mamy sytuacje, że umarzamy odpłatność tylko jednemu z rodziców (zawsze umarzamy w całości - i tak nie płacą) to takie postępowanie umożliwiło nam pozostawianie należności drugiego z rodziców.
Jeśli wejdzie w życie proponowana funkcjonalność to będziemy jak w opisie wystawiać 1 decyzję na oboje rodziców solidarnie i umarzać jak Pan Bóg przykazał. :-D
mama Samiego
Profesjonalista
Profesjonalista

Wróć do Wsparcie Rodziny i Piecza zastępcza