Protokół zdawczo-odbiorczy w OPS

Zepsuło się, nie działa, co lepsze czego nie dotykać

Protokół zdawczo-odbiorczy w OPS

Postautor: nieistotny_nick » 10 cze 2019 9:43

Cześć, doradźcie jak to u Was jest bo mam wrażenie, że u mnie coraz więcej rzeczy sięga absurdu (a może nie) wielkości Cyrku Monty Pythona :)
Padła propozycja na zebraniu od jednego kiero, by wszystko było przekazywane mu w formie protokołu czy to sprzęt czy meble, i inne drobne. Teraz wygląda to tak, że za wszystko jest odpowiedzialny kierownicy i burzą się, że punkty w całym mieście i nie mają na to wpływu co się dzieje. Zwłaszcza teraz gdy robię małą rewolucję z drukarkami by w miarę możliwości w jednym miejscu były z jednym rodzajem toneru, a wygląda to tak, że biorę z punktu A daję do B czyli odpowiedzialność przechodzi na innego kierownika.
nieistotny_nick
AS
AS

Re: Protokół zdawczo-odbiorczy w OPS

Postautor: PawełR » 10 cze 2019 9:58

Ja to bym doradził aby takimi sprawami zajmował się dyrektor OPS a nie informatyk. To on bierze kasę za ustalanie takich procedur i dokumentów.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: MarcinD » 10 cze 2019 10:09

PawełR pisze:Ja to bym doradził aby takimi sprawami zajmował się dyrektor OPS a nie informatyk
:-o :-o :x :x

A co do samych protokołów, to nie wiem, uważasz, że to niepotrzebne?
Ja na zewnątrz byle *****ółkę podpieram podpisem na papierze, bo potem to nic nie wiadomo, a odpowiedzialnym przecież byłbym ja, no bo raczej nie kierownik.
MarcinD
AS
AS

Postautor: nieistotny_nick » 10 cze 2019 11:49

Ja właściwie tylko pendrive wydaję na podpis bo to małe, szyfrowane to też drogie, a laptopy, urządzenia, kompy w zasadzie są pod odpowiedzialnością kierownika bo on zapotrzebowanie na dany sprzęt zgłosił. No ale teraz chyba każdy sprzęt będę musiał na piśmie, a nie podoba mi się dodatkowa, zbędna papierowa robota. Na inwentaryzacjach wychodzą różnice po to one są i tam się podpisują kierownicy, tyle że to co 4 lata u nas się robi.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: MarcinD » 10 cze 2019 12:00

Hmm. No ale jeśli kierownik zewnętrzny zgłasza zapotrzebowanie i Ty kupujesz, to na czyj stan wchodzi zakup? Kierownika, czy Twój (twojej jednostki)? No bo jak Na Twój stan, to niby jak można to oddać bez papierka? Księgowość nic z tym nie robi?
MarcinD
AS
AS

Postautor: nieistotny_nick » 11 cze 2019 8:23

U nas wygląda to tak, że kierownik robi zapotrzebowanie na sprzęt czyli przychodzi sprzęt z fakturą to opisuję na niej każdą pozycję pod kątem nadania numeru technicznego i umiejscowienia, później faktura idzie do działu Adm-Gosp gdzie wprowadzają pozycje na stan pod konkretnego kierownika. Czyli z nowym sprzętem jest teoretycznie ok, choć kierownik nigdzie się nie podpisuje, że coś przyjął, jest to brane za pewnik. Gorzej z przenosinami, a zwłaszcza pomiędzy komórkami tutaj musiałbym o jakimś przekazie pomyśleć.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: AKucharczyk » 11 cze 2019 8:35

nieistotny_nick pisze:........ Gorzej z przenosinami, a zwłaszcza pomiędzy komórkami tutaj musiałbym o jakimś przekazie pomyśleć.
U mnie każda zmiana "umiejscowienia" sprzętu odnotowywana jest w systemie ewidencyjnym majątku firmy (u nas Stock), wytwarzane są odpowiednie dokumenty w 3 kopiach. Każdą kopię podpisuje pracownik odpowiedzialny za sprzęt(jego użytkownik) lub kierownik. Jedna kopia wędruje do osoby odpowiedzialnej, druga do mnie a 3 do pracownika Adm-Gosp odpowiedzialnego za prowadzenie ewidencji majątku. Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku każdego składnika majątku (nie tylko sprzętu komputerowego). Przekazywania, przenoszenia sprzętu czy innych składników majątków bez odpowiednich "papierków" sobie nie wyobrażam. Odpowiednie oprogramowanie jest znacznym ułatwieniem - wtedy przy rzetelnym wprowadzaniu zmian w lokalizacji sprzętu czy osoby odpowiedzialnej sama inwentaryzacja trwa 3-4 dni (a przynajmniej spis z natury). Tyle.
AKucharczyk
Mentor
Mentor

Postautor: jakub.zarebski » 11 cze 2019 8:48

Stock ma archiwum gdzie był sprzęt i kto go przeniósł....dlatego ja nie drukuję każdej zmiany, tak byś musiał spis, który wisi w pokoju zmieniać za każdym razem?
jakub.zarebski
Profesor
Profesor

Postautor: AKucharczyk » 11 cze 2019 8:51

jakub.zarebski pisze:Stock ma archiwum gdzie był sprzęt i kto go przeniósł....dlatego ja nie drukuję każdej zmiany, tak byś musiał spis, który wisi w pokoju zmieniać za każdym razem?

I tak właśnie jest u mnie. Zarządzeniem Dyrekcji wprowadzone. Logicznie patrząc to bez sensu ale z szefostwem się nie dyskutuje :D.
AKucharczyk
Mentor
Mentor

Postautor: jakub.zarebski » 11 cze 2019 9:09

no dokładnie, my tylko wykonujemy polecenia :)
jakub.zarebski
Profesor
Profesor

Postautor: piti198 » 11 cze 2019 11:03

nieistotny_nick pisze:Cześć, doradźcie jak to u Was jest bo mam wrażenie, że u mnie coraz więcej rzeczy sięga absurdu (a może nie) wielkości Cyrku Monty Pythona :)

Myślę, że mojej instytucji nic nie przebije odnośnie granic absurdu. :-D
piti198
Konsultant
Konsultant

Postautor: Łukasz W » 11 cze 2019 11:19

nieistotny_nick pisze:szyfrowane to też drogie

A darmowy veracrypt?? :)
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: AKucharczyk » 11 cze 2019 11:26

Łukasz W pisze:
nieistotny_nick pisze:szyfrowane to też drogie

A darmowy veracrypt?? :)

Wg mnie wystarczy dla naszych potrzeb. Stosuję go u siebie na lapkach którym się zdarza chwilowo "emigrować" poza siedzibę urzędu. Sprawdza się aczkolwiek zastrzegłem od razu , że nie biorę odpowiedzialności za ewentualne problemy wynikające z zapomnienia klucza szyfrującego przez użytkownika sprzętu.
AKucharczyk
Mentor
Mentor

Postautor: Łukasz W » 11 cze 2019 11:34

AKucharczyk pisze:Wg mnie wystarczy dla naszych potrzeb.

Oczywiście, że wystarczy :) A do szyfrowania penów to już z pewnością :)
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: nieistotny_nick » 11 cze 2019 11:59

Używałem, wraz z skryptami szyfrowania/odszyfrowania ale w przeciwieństwie do pena szyfrowanego sprzętowo, nie ma możliwości usunięcia sobie całej zawartości.
U mnie każda zmiana "umiejscowienia" sprzętu odnotowywana jest w systemie ewidencyjnym majątku firmy (u nas Stock), wytwarzane są odpowiednie dokumenty w 3 kopiach.

Akucharczyk a dokładniej kto odnotowuje te zmiany w systemie Ty? Rozumiem, że zmiana następuje pierw w systemie, drukowane są dokumenty, a dopiero później fizyczne przemieszczenie sprzętu?
nieistotny_nick
AS
AS

Następna

Wróć do Sprzęt i osprzęt