sprawozdanie w CAS

sprawozdanie w CAS

Postautor: mopss » 12 cze 2019 8:36

Czy ktoś już może robił sprawozdanie " Wybrane informacje na temat zasiłków stałych - dane za lata 2017 - 2018? Czy ktoś ma pomysł jak się za to zabrać? Może Prośba do Tomka żeby coś zasugerował jak to "napocząć" ...
mopss
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: sprawozdanie w CAS

Postautor: Tomek » 12 cze 2019 8:38

A jakiś formularz? Rzucisz?
Tomek

Postautor: mopss » 12 cze 2019 9:04

dodatkowe wyjaśnienie:

"W związku z pojawiającymi się telefonami i wątpliwościami w zkaresie kolumny 1 - tabela 1 oraz tabela 2, wyjaśniam:

W badaniu DPS-III-180-AW/2019 kolumna 1 "Liczba osób OGÓŁEM, którym przyznano decyzją zasiłek stały w okresie (...)" należy wykazać tzw. osoby nowe, tj. takie które decyzję o zasiłu stałym otrzymały w okresie 01.01.2017 - 31.12.2017 (tabela 1) lub 01.01.2018 - 31.12.2018 (tabela 2).

W badaniu DPS-III-180-AW/2019 kolumna 1 "Liczba osób OGÓŁEM, którym przyznano decyzją zasiłek stały w okresie (...)", NIE NALEŻY wykazywać m.in. tzw. osób kontynuacyjnych, tj. takich, którym decyzję o zasiłku stałym przyznano np. w roku 2012 i w alszym ciągu zasiłek stały na tej podstawiej est wypłacany, a które z kolei są wykazywane w MRPiPS-03. "
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
mopss
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: preczjoza » 12 cze 2019 9:52

Podłączam się do prośby. Wzór jakiegoś raportu do zaciągnięcia byłby cudny :cool:
preczjoza
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Tomek » 12 cze 2019 11:15

a do kiedy termin zbierania?
Tomek

Postautor: preczjoza » 12 cze 2019 11:24

Do jutra : :-x
preczjoza
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: mopss » 12 cze 2019 11:50

tak jest potwierdzam - do jutra
mopss
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: michu95 » 12 cze 2019 12:06

a u mnie
mopss pisze:tak jest potwierdzam - do jutra

u mnie jest napisane, że do 14-tego? chyba ze jakieś info przyszło osobno?

Ja zrobiłem takie raporty.
Tylko nie do końca wszystko działa jak powinno (trzeba niektóre rzeczy pomimo wyniku z raportu sprawdzić ręcznie bo już mi się nie chciało tracić na to czasu), więc i tak troszkę roboty by było, mogę udostępnić chyba, że z SYGNITY coś lepszego przygotują?? tzn. kolumne 1 i 5 w miarę bez problemu wyliczyło to "pikuś", ale w kolumnie 6 pomimo tych danych co wyskoczą ze mieli znaczny trzeba jeszcze sprawdzić czy ten stopień znaczny jest aktualny w ostatnim wywiadzie w 2017 r. u tych osób co mi wyskoczyły i czy zasiłek stały w grudniu 2017 nadal ta osoba miała. Skraca to trochę robote, ale i tak trzeba sprawdzić.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2019 12:15 przez michu95, łącznie zmieniany 1 raz
michu95
Amator
Amator

Postautor: mopss » 12 cze 2019 12:10

u nas do jutra bo raport musi trafić jeszcze do jednego z wydziałów nim wyjdzie na zewnątrz
mopss
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: TheSaint » 12 cze 2019 12:29

Ministerstwo jak zwykle się popisało.
TheSaint
MISTRZ
MISTRZ

Postautor: Funky Koval » 12 cze 2019 13:58

My również termin do jutra. Uda się chłopakom z Sygnity coś przygotować?
Funky Koval
Doctor
Doctor

Postautor: Tomek » 12 cze 2019 14:09

Jedyne co na ten moment możemy polecić, to wykonanie analizy osób objętych pomocą, z wybraniem rodzaju świadczenia zasiłek stały i z podziałami na wiek i na grupę inwalidzką. I analizę poszczególnych wierszy tego raportu. Po czym to samo ale dla pomocy odmówionej.
pozdrawiam
Tomek

Postautor: mopss » 12 cze 2019 14:15

Mhm, czyli tak jak sądziłem raportem własnym nie zbudujemy takiego modelu/-i, który odpowie nam na pytania z tabeli
Ostatnio zmieniony 12 cze 2019 14:58 przez mopss, łącznie zmieniany 1 raz
mopss
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: Tomek » 12 cze 2019 14:25

Coś można by było spróbować, ale czas byłby potrzebny, żeby chociaż w poniedziałek był sygnał o tym, to byś my spróbowali.
Tomek

Postautor: Mariusz4573 » 13 cze 2019 7:52

Niestety raport osób jest bezużyteczny ponieważ mają być to zasiłki przyznane w danym okresie a nie osoby które posiadają prawo z decyzji wcześniej wydanych czy liczenie na piechotę - brawo ministerstwo :-?
Mariusz4573
Amator
Amator

Następna

Wróć do Jak to jest?