sprawozdanie w CAS

Re: sprawozdanie w CAS

Postautor: naitsyrk85 » 13 cze 2019 8:01

Przydała by sie wszędzie funkcja licz dla aktualnie pobieranych świadczeń
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Przemek » 13 cze 2019 8:20

Najpierw można zrobić raport z listy decyzji z podmiotem i usunąć duplikaty. Następnie analiza osób z podziałami niepełnosprawność i grupa inwalidzka, (można dodatkowo wiek i płeć, ale osoby które mają przyznane świadczenie z tytułu wieku powinny mieć lekki stopień lub być pełnosprawne), potem porównanie danych w arkuszu. Cześć danych trzeba sprawdzić ręcznie lub zrobić raporty z uchyleniem/wygaszeniem decyzji i dalej porównywać.
Przemek
Doctor
Doctor

Postautor: MarcinD » 13 cze 2019 8:23

Jak tak sobie czasem patrzę, to przydałaby się funkcja, która pozwala na zrobienie raportu ze wszystkich możliwych pól (oczywiście do wyboru), który potem bez większego problemu obrobiłoby się w Excelu.
MarcinD
AS
AS

Postautor: TheSaint » 13 cze 2019 8:32

tylko że tu jeszcze w grę wchodzi funkcja, która sprawdzi czy wcześniej klient nie miał zasiłku stałego
TheSaint
MISTRZ
MISTRZ

Postautor: MarcinD » 13 cze 2019 8:33

Albo prosta kolumna "Czy miał zasiłek stały" z wartościami TAK/NIE ;)
MarcinD
AS
AS

Postautor: naitsyrk85 » 13 cze 2019 14:24

MarcinD pisze:Jak tak sobie czasem patrzę, to przydałaby się funkcja, która pozwala na zrobienie raportu ze wszystkich możliwych pól (oczywiście do wyboru), który potem bez większego problemu obrobiłoby się w Excelu.

zgadzam sei w 100%, może w jakiejś wersji tylko ze zmianami użytkowników Sygnity przygotuje jakieś dodatkowe raporty? na przypadek takiś śmiesznych sprawozdań z dnia na dzień
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Łukasz W » 17 cze 2019 15:49

U mnie najpierw sprawdziliśmy w sprawozdaniu z 2016 z pełną analizą danych jakie były, potem rok 217 i 2018. Przy naszych 57 decyzjach idzie to na piechotę policzyć, większym jednostkom współczuję....
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: Łukasz W » 17 cze 2019 15:49

U mnie najpierw sprawdziliśmy w sprawozdaniu z 2016 z pełną analizą danych jakie były, potem rok 217 i 2018. Przy naszych 57 decyzjach idzie to na piechotę policzyć, większym jednostkom współczuję....
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: Bogdan » 18 cze 2019 7:51

Łukasz W pisze:U mnie najpierw sprawdziliśmy w sprawozdaniu z 2016 z pełną analizą danych jakie były, potem rok 217 i 2018 (...)

Nie prościej było odfiltrować decyzje przyznające tylko w 2017 i 2018?
Łukasz W pisze: (...) Przy naszych 57 decyzjach idzie to na piechotę policzyć, większym jednostkom współczuję....

Szczęściarz! ;) Ja miałem ok. 3 razy tyle i też "na piechotę" liczyłem... :-? A tych, o których "im" chodziło 2-3 sztuki... :-D
Bogdan
Specjalista
Specjalista

Postautor: Łukasz W » 19 cze 2019 10:36

Bogdan pisze:Nie prościej było odfiltrować decyzje przyznające tylko w 2017 i 2018?

No nie do końca bo mogło się zdarzyć, że osoba miała miesiąc, dwa przerwy :)
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: MarcinD » 19 cze 2019 11:12

Bogdan pisze:A tych, o których "im" chodziło 2-3 sztuki... :-D

To było nie liczyć pozostałych :D
MarcinD
AS
AS

Postautor: Łukasz W » 19 cze 2019 11:38

Można było się jeszcze pokusić o formuły Excela ale dłużej by było ich sklecanie aniżeli liczenie tych 60 :)
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: Bogdan » 19 cze 2019 12:48

MarcinD pisze:To było nie liczyć pozostałych :D

To raczej nie kwestia liczenia tylko wyszukania, więc - niestety - trzeba było "przetrzepać" wszystkich :D
Bogdan
Specjalista
Specjalista

Postautor: Łukasz W » 19 cze 2019 12:51

Ciekawe będą zapewne jednorazówki z SW
Łukasz W
GURU
GURU

Poprzednia

Wróć do Jak to jest?