Problem z eksportem list wypłat

Problem z eksportem list wypłat

Postautor: Deka » 13 cze 2019 14:39

W SR Stypendia wchodzę w listy wypłat, wybieram listę którą chcę wysłać, przelewy elektroniczne, generuj autowypłaty Bank PKO, ustawiam blokadę daty, zatwierdzam, wyświetla mi komunikat że niektóre pozycje listy zostały już wyeksportowane elektronicznie, i pyta czy wysłać ponownie. Po zatwierdzenie wyświetla mi komunikat, że nie udało się pobrać pliku z serwera. Za pierwszym razem gdy próbowałem eksportować listę był tylko komunikat, że nie udało się pobrać pliku z serwera. Czy ostatnia poprawka coś zmieniła i czy przyczyny należy szukać gdzie indziej. Jeśli chodzi o uprawnienia to w każdym module mam pełne.
Deka
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Problem z eksportem list wypłat

Postautor: Deka » 17 cze 2019 11:18

Ciekawy jestem, czy problem z eksportem list wypłat z SR Sygnity oraz importem do IPKO dotyczy tylko naszego Ośrodka, czy może jest to problem, który dotyczy także pozostałe Ośrodki?
Deka
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: Łukasz W » 17 cze 2019 11:26

Masz zainstalowane DPP003??
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: Deka » 17 cze 2019 11:36

Mam zainstalowane DPP003.
Deka
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: Łukasz W » 17 cze 2019 12:01

U mnie był problem ze znakami polskimi w listach wypłat ale po instalacji DPP003 i przelewy i listy są już ok. Ciśnij HD.
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: naitsyrk85 » 17 cze 2019 12:14

U mnei nawet po instalacji Dpp003 nie działąja przelewy a co lepsze, na DPP002 w specyfikacji przelewu MINIBANK nie działy wybiórce pozycje a w DPP003 dla wszystkich są błedne sumy kontrolne rekordu

A co najgorsze pojutrze przelewy z 500+
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Deka » 17 cze 2019 12:16

Już doszliśmy sami z pomocą naszego informatyka do rozwiązania. Problem dotyczył jedynie wypłat gotówkowych. Okazuje się, że nadanie liście zbyt długiego numeru było problemem. Skrócenie nazwy poskutkowało. Dzięki za zainteresowanie :)
Deka
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: Łukasz W » 17 cze 2019 12:20

Deka pisze:Problem dotyczył jedynie wypłat gotówkowych

Nie rozumiem czegoś, lista gotówkowa a chcieliście przesyłać do banku?
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: Deka » 17 cze 2019 12:34

Tak, w naszej kasie wypłacamy jedynie zasiłki celowe o okresowe z pomocy społecznej. Pozostałe świadczenia wypłaca bank w swoich kasach. Miasto tak przygotowało przetarg na obsługę bankową, że w pakiecie mamy też wypłatę naszych świadczeń.
Deka
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: naitsyrk85 » 17 cze 2019 12:35

Łukasz W pisze:
Deka pisze:Problem dotyczył jedynie wypłat gotówkowych

Nie rozumiem czegoś, lista gotówkowa a chcieliście przesyłać do banku?

Być może wypłaty gotówkowe obsługuje im Bank
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: TheSaint » 17 cze 2019 12:48

Tzw autowypłata?
TheSaint
MISTRZ
MISTRZ

Postautor: Łukasz W » 17 cze 2019 12:51

Deka pisze: Pozostałe świadczenia wypłaca bank w swoich kasach.

Ja rozumiem ale niektóre banki chcą listę wypłat i jeden przelew na wielkość listy, nie wiedziałem, że jakieś inne są rozwiązania.
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: Ojciec76 » 17 cze 2019 13:00

Łukasz W pisze:
Deka pisze: Pozostałe świadczenia wypłaca bank w swoich kasach.

Ja rozumiem ale niektóre banki chcą listę wypłat i jeden przelew na wielkość listy, nie wiedziałem, że jakieś inne są rozwiązania.

Swego czasu na aplikacji dostarczonej przez bank tworzyłem tak zwane SUBKONTA, na które przekazywaliśmy świadczenia gotówkowe.
Ojciec76
Omnibus
Omnibus

Postautor: Deka » 17 cze 2019 13:07

Dokładnie, chodzi o autowypłatę. Listy wypłat przygotowane w SR czy w Pomoście przesyłamy do naszej księgowości. Następnie w księgowości wczytuje się je do IPKO i robiony jest przelew do banku, który na tej podstawie wypłaca gotówkę w swoich kasach.
Deka
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: Deka » 17 cze 2019 13:08

Listy oczywiście w formie elektronicznej
Deka
Profesjonalista
Profesjonalista

Wróć do ST