DPS - inny podmiot prowadzący - 6B

DPS - inny podmiot prowadzący - 6B

Postautor: mama Samiego » 11 lip 2019 9:47

Czy ktoś wie jak powinny być ustawione parametry DPS-ów, żeby w dziale 6B sprawozdania MRPIPS były policzone jako inny podmot prowadzący.
Mam na naszym terenie 4 DPS-y o zasięgu ponadlokalnym i mimo, że w oknie dane domu pomocy społecznej rodzaj założyciela/ właściciela mam ustawione stowarzyszenie lub kościół katolicki - Pomost liczy je wszystkie w 6B - podmiot prowadzący powiat zamiast inny podmiot prowadzący.
mama Samiego
Ekspert
Ekspert

Re: DPS - inny podmiot prowadzący - 6B

Postautor: jtrafarska » 18 lip 2019 12:12

Sprawozdanie w Pomoście możesz poprawić ręcznie i wpisać poprawnie.
jtrafarska
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: DPS - inny podmiot prowadzący - 6B

Postautor: mama Samiego » 18 lip 2019 13:52

jtrafarska - dziękuje za odzew :D , wiem że mogę modyfikować ręcznie i robię to od niepamiętnych czasów, ale po ostatnim okresie sprawozdawczym, gdzie sprawozdanie musiałam wiele razy modyfikować bo wartości podane przez instytucje w innych sprawozdaniach się nie zgadzały albo sumy nie spełniały jakiś walidacji powiedziałam DOŚĆ!.
Wprowadzam do Pomosta instytucje w taki sposób, żeby mogły się policzyć dokładnie w takich komórkach jak powinny. Odpowiedni rodzaj instytucji, podmiotu prowadzącego, typ miejsc, rodzaj świadczonej pomocy powinno powodować automatyczne wyliczanie działów 6A i 6B. Za pierwsze półrocze wprowadziliśmy także pobyty w tych róznych instytucjach aby osoby korzystające też Pomost zliczał samodzielnie. I to generalnie działa (jest problem w sumach liczby instytucji w przypadku kiedy mamy poustawiane fillie - ale to juz zgłoszone na HD)
A wracając do tematu - dostałam odpowiedź z HD która wskazała, że jeśli w grupach miejsc w DPSie ustawię instutucję nadzorującą jako inny urząd (a nie jednostkę pomocy społecznej czy jednostkę administracji - jak miałam ustawione) to wtedy policzy mi te 3 DPS po stronie inny podmiot prowadzący. Faktycznie to tak działa, aczkolwiek jest to trochę mylące, bo przecież jesteśmy jednostką nadzorującą - tylko właścilem jest kościół katolicki
Tak czy siak - polecam poustawiać odpowiednio instytucje i porejestrować pobyty - przydaje się także poza sprawozdaniem
mama Samiego
Ekspert
Ekspert

Wróć do Sprawozdawczość