Terminal mobilny - umowa użyczenia

Terminal mobilny - umowa użyczenia

Postautor: mopss » 12 lip 2019 9:32

Trochę odgrzewam temat, ale mam pytanie odnośnie TM Ministerialnych ... okres gwarancji już dawno minął, czy teraz już można zacząć ingerować w oprogramowanie które na nich jest zainstalowane? Bo rozumiem, że jakaś wymiana baterii to oczywiście na koszt Ośrodka już teraz będzie? Czy można np. TM zwrócić do Ministerstwa?
mopss
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Terminal mobilny - umowa użyczenia

Postautor: pawel » 12 lip 2019 12:23

mopss pisze:Trochę odgrzewam temat, ale mam pytanie odnośnie TM Ministerialnych ... okres gwarancji już dawno minął, czy teraz już można zacząć ingerować w oprogramowanie które na nich jest zainstalowane? Bo rozumiem, że jakaś wymiana baterii to oczywiście na koszt Ośrodka już teraz będzie? Czy można np. TM zwrócić do Ministerstwa?

Gwarancja gwarancją, ale jak sam napisałeś jest to umowa użyczenia czyli nie jesteśmy właścicielami terminali. Wydaje mi się, że ingerencja w oprogramowanie terminala bez zgody właściciela (MRPiPS) jest niezgodna z umową użyczenia (nie mam pod ręką aby zobaczyć jakie są tam zapisy)

Wydaje mi się, że jak najbardziej możesz zwrócić bo jest on użyczony a nie przekazany.
pawel
Instruktor
Instruktor

Postautor: nieistotny_nick » 03 paź 2019 8:45

Też zastanawiam się co z tym fantem, wg. mnie Ministerstwo też samo powinno się upomnieć o nie, albo przekazać je nam bo tylko wiszą na ich stanie inwentarzowym.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: boog » 03 paź 2019 8:58

Swego czasu firma Top-Team podała na swojej stronie komunikat o treści:

"Otrzymaliśmy informację, że Departament Informatyki MRPiPS wydał zgodę na przeinstalowywanie systemu operacyjnego na terminalach mobilnych.
Oznacza to, że możecie Państwo instalować oprogramowanie TOTEM samodzielnie, bez zwracania się po login i hasło do Administratorów Wojewódzkich. "
boog
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: TheSaint » 03 paź 2019 9:06

nieistotny_nick pisze:też samo powinno się upomnieć o nie,
ale czemu mają się upominać skoro działają i spełniają swoją funkcję
nieistotny_nick pisze:albo przekazać je nam bo tylko wiszą na ich stanie inwentarzowym.
projekt dofinansowany z UE więc pewnie przez ileś lat nie mogą zmienić statusu
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: Łukasz W » 08 paź 2019 19:03

boog pisze:"Otrzymaliśmy informację, że Departament Informatyki MRPiPS wydał zgodę na przeinstalowywanie systemu operacyjnego na terminalach mobilnych.
Oznacza to, że możecie Państwo instalować oprogramowanie TOTEM samodzielnie, bez zwracania się po login i hasło do Administratorów Wojewódzkich. "

A w życiu. Jak może ktoś bez pisemnej zgody użyczającego robić cokolwiek na urządzeniu.
Łukasz W
GURU
GURU

Wróć do Administracja systemem