Usługi opiekuńcze - błędna odpłatność

Usługi opiekuńcze - błędna odpłatność

Postautor: k7mon » 07 sie 2019 13:18

Zmieniono decyzję dotyczącą usług opiekuńczych i ustalono odpłatność w wysokości 15% z czego odstąpiono jeszcze 50% (nowa wysokość % odpłatności – 7,5 %). Zmiana od 29.07.2019 r. w związku z czym przeliczono i zostawiono zgodnie z decyzją godziny do realizacji i w tym okresie (od 01.07-29.07.2019) odpłatność po odstąpieniu wynosiła prawidłową wysokość 7,5%. W okresie od 29.07.-31.07.2019 r. nie cofnięto się do zakładki ‘należność’ i nie odstąpiono od wyliczonej odpłatności.
W związku z czym na dokument rozliczeniowy oraz listę należności trafiły kwoty za okres od 01.07.2019-28.07.2019 w prawidłowej wysokości procentowej odpłatności 7,5%, a za okres od 29.07.2019-31.07.2019 r. w NIEPRAWIDŁOWEJ wysokości 15%. Dodam ,iż kwota z listy należności została już wprowadzona do kasy fiskalnej przez dział księgowo-finansowy.

Zatwierdzenia decyzji nie można cofnąć by móc skorygować błąd tj. odstąpić w 50 % od wyliczonej odpłatności, ponieważ decyzja jest realizowana tj. rozliczona i umieszczona na dokumencie rozliczeniowym oraz na liście wpłat. Ponadto wygenerowana na liście należności należność za zrealizowane od 29-31.07. usługi, nie została pomniejszona o odstąpienie w związku z czym jest nieprawidłowa.

Czy ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem ?
tj. * skorygować błąd by nie powielać na kolejnych rozliczeniach błędnej odpłatności
* w danych świadczenia,w zakładce „należność” -> procent należności, zmodyfikować % na poprawny
k7mon

Re: Usługi opiekuńcze - błędna odpłatność

Postautor: TheSaint » 16 sie 2019 8:29

tylko zmiana decyzji - nie da się inaczej zmienić % odpłatności
TheSaint
MISTRZ
MISTRZ

Re: Usługi opiekuńcze - błędna odpłatność

Postautor: k7mon » 19 sie 2019 13:26

Owszem wiem, że inaczej nie zmienię % i liczyłam się z tym ale z niewielką nadzieją na inny pomysł, mimo wszystko pomyślałam, że zapytam.
Dziękuję za odpowiedź.
k7mon

Wróć do Jak to jest?