Sprawozdanie dożywianie

Sprawozdanie dożywianie

Postautor: NORLOWICZ » 16 sty 2020 8:58

Jak robicie w tym roku sprawozdanie z dożywiania? Próbowałam wygenerować je w pomost jak co roku w zakładce obsługa sprawozdań - dożywianie wersja 1.2f. Pojawił mi się następujący komunikat : Sprawozdanie DOŻYWIANIE dotyczy programu "Pomoc państwa w zakresie dożywiania", który ZAKOŃCZYŁ SIĘ W 2018 roku. W związku z tym, tego sprawozdania nie będzie można wysłać do CAS. Sprawozdanie z nowego programu "Posiłek w szkole i w domu" ma być zbierane po zakończeniu roku, za cały rok 2020.
Powtórne użycie opcji spowoduje wykonanie czynności mimo wyświetlonych ostrzeżeń lub informacji.
NORLOWICZ
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Sprawozdanie dożywianie

Postautor: PawełR » 16 sty 2020 9:10

A jaką masz wersję pomostu?
Jest już wersja tego sprawozdania : 1.2g i generuje się poprawnie.
3-23.0 to aktualna wersja Pomostu
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: NORLOWICZ » 16 sty 2020 9:19

właśnie teraz to zauważyłam, że nie mam aktualnej...
NORLOWICZ
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: AnetaP » 16 sty 2020 13:50

Czy robicie sprawozdanie z dożywiania z objaśnień ministerialnych czy z faktycznej realizacji ?
AnetaP
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: PawełR » 16 sty 2020 13:57

Zgodnie z objaśnieniami.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Ojciec76 » 16 sty 2020 13:58

I pamiętaj, że musi być zgodne z MPIPS03- R dział 2 b wiersze 17, 18 i chyba 19
Ojciec76
Omnibus
Omnibus

Postautor: AnetaP » 16 sty 2020 14:02

A czy w dziale III wiersz 11 koszt posiłku macie kwotę faktycznej realizacji ? Bo u mnie niestety liczą się tu i plany, czyli coś chyba jest nie tak. Według objaśnień koszt posiłków powinien pochodzić z decyzji, a następnie być skorygowany o faktyczną realizację tego świadczenia. Kiedy zrobię sprawozdanie z faktycznej realizacji (księgowe) to ten koszt dobrze mi się liczy. Jednak kiedy wygeneruje sprawozdanie z objaśnień koszt ten mam wyższy gdyż tam wchodzą mi plany. Nie mam pojęcia co jest źle.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2020 14:07 przez AnetaP, łącznie zmieniany 1 raz
AnetaP
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: PawełR » 16 sty 2020 14:03

Objaśnienia mówią że plany liczą się tam gdzie nie było wykonanej realizacji. Może dlatego w części masz tam plany.
Datę poszczególnych realizacji sprawdzisz kolumnie "Data rozliczenia" w środku każdego dokumentu rozliczeniowego.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: AnetaP » 16 sty 2020 14:11

czyli jeśli nie było faktycznej realizacji to powinnam wykazać plan ?? I to będzie prawidłowo ? A czy wy sprawdzacie u siebie te koszty z księgowością ? Bo u mnie przez wiele tak wymuszane było, że koszty posiłku i całego programu w sprawozdaniu musza być takie jak wykazuje księgowość.
AnetaP
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: PawełR » 16 sty 2020 14:12

I pamiętaj, że musi być zgodne z MPIPS03- R dział 2 b wiersze 17, 18 i chyba 19
to ja mam jedno pytanie
Czy we wspominanych wyżej wierszach nie zlicza posiłków z programu i po za programem ? A w sprawozdaniu z dożywiania "POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU" są tylko te z programu?
Bo u mnie w dziale III sprawozdania z dożywnia mam w wierszu 7 Liczba posiłków mniej świadczen niż w rocznym.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: PawełR » 16 sty 2020 14:14

czyli jeśli nie było faktycznej realizacji to powinnam wykazać plan ?? I to będzie prawidłowo ? A czy wy sprawdzacie u siebie te koszty z księgowością ? Bo u mnie przez wiele tak wymuszane było, że koszty posiłku i całego programu w sprawozdaniu musza być takie jak wykazuje księgowość.
na początku zadałaś pytanie jak robimy. Generalnie ministerstwo daje swoje objaśnienia oczekując że wg. nich będziemy robić sprawozdanie. Przeczytaj co w nich jest napisane na ten temat. Tyle że niektóre woj. życzyły sobie danych z księgowości czyli wg. rozliczeń . Program jest elastyczny i daje możliwość wykonania sprawozdania i tak i tak.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: TheSaint » 16 sty 2020 14:21

AnetaP pisze:czyli jeśli nie było faktycznej realizacji to powinnam wykazać plan ?
tak, ale możesz na liście dokumentów rozliczeniowych oznaczyć osoby, które nie pobrały świadczeń - wtedy nie będą liczone w sprawozdaniu
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: PawełR » 16 sty 2020 14:30

tak, ale możesz na liście dokumentów rozliczeniowych oznaczyć osoby, które nie pobrały świadczeń - wtedy nie będą liczone w sprawozdaniu
Jesteś pewny że nie policzy? Sprawozdanie jest z planów a nawet jak umieścisz pozycje w niepobranych to decyzja i plany nadal będą. Ale trzeba by to sprawdzić.
Druga sprawa że nie będzie wtedy możliwości ich rozliczenia. No chyba że nigdy nie będą rozliczone i tak ma być.
Bo jak sam piszesz: nie pobrały świadczeń. A może pobrały tyko zostało zapłacone w innym terminie? A może wynika to po prostu z błędu przy oznaczaniu daty rozliczenia? Dlatego wspomniałem wyżej która data jest istotna.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: TheSaint » 16 sty 2020 15:16

PawełR pisze:Jesteś pewny że nie policzy?
właściwie to jestem pewien

PS. Sprawdzając tę informację przez przypadek odkryłem dziwny błąd. 3 decyzje miały przypisane 2 x to samo źródło finansowania i sprawozdanie policzyło 2x
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: AnetaP » 16 sty 2020 15:28

Dziękuje bardzo za pomoc, faktycznie te osoby się już nie liczą. Dzięki Wielkie !!!
AnetaP
Nowicjusz
Nowicjusz

Następna

Wróć do Sprawozdawczość