Strona internetowa MOUS

Strona internetowa MOUS

Postautor: Tomek » 25 cze 2019 11:45

http://public.sygnity.pl/zabezpieczenie ... /osystemie

pozdrawiam i zachęcam do odwiedzenia, zwłaszcza że załącznik ujawnia więcej niż pierwszy zwiastun, który udostępniliśmy tutaj na forum w maju br.
pozdrawiam
Tomek

Re: Strona internetowa MOUS

Postautor: Tomek » 02 lip 2019 14:53

W załączeniu 3 przykładowe wydruki (dane fikcyjne): karta pracy, harmonogram usług dla opiekuna, harmonogram posiłków.
pozdrawiam
Tomek

Postautor: nieistotny_nick » 27 wrz 2019 7:21

Tomku gdzieś wspominałeś, że MOUS można testować do końca roku za darmo. Zainstalowałem, skonfigurowałem ale nie potrafię się z Pomost połączyć - kod potrzebuję.
Z tego co rozumiem, a instrukcji jeszcze nie przerobiłem, MOUS instalujemy na serwerze gdzie jest serwer Pomostu na klientach (dla naszych pracowników) i w instytucjach, które będą świadczyły nam usługi? W takiej sytuacji te instytucje instalują sobie MOUS i wysyłają nam plik wygenerowany w MOUS np. pocztą?
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: Tomek » 27 wrz 2019 9:17

KOD się pobiera z Pomostu - na początku instrukcji masz to ładnie opisane i krótko.
http://public.sygnity.pl/sites/default/ ... a_mous.pdf
Instalują sobie instytucje np. stołówki lub instytucje zatrudniające osoby świadczące usługi opiekuńcze.
Z Pomostu zleca się rozliczenie, oni wypełniają i odsyłają.
pozdrawiam
Tomek

Postautor: nieistotny_nick » 27 wrz 2019 12:14

Dzięki, faktycznie jest to dosyć konkretnie opisane. Jednak nie rozumiem jednej rzeczy, załóżmy że te instytucje zainstalują to sobie, my dla nich wygenerujemy ten kod i będzie komunikacja poprzez szyfrowane pliki wysyłane mailem. I to jest główne założenie programu?
Jakby to miało wyglądać w sytuacji gdy instytucje nie chcą zainstalować MOUSa, czy wtedy pracownica ośrodka jest w stanie wprowadzić dane poprzez MOUS do Pomostu, czy mija się to z celem, bo wg pań tak to by widziały, ale analizując instrukcję sądzę, że to nie takie założenie było programu.

Są 3 panie które chcą wprowadzać dane do MOUS z różnych instytucji na zmiany, instaluję im MOUS, ale jaki kod wpisać im, kod własnego Ośrodka który dodałem do instytucji?
Jak to jest z danymi administratora/użytkowników bo przy 1 uruchomieniu na każdej stacji dane te muszę na nowo wprowadzać.
Wyprostuj proszę moje rozumowanie czy da się to tak jak my to widzą panie bo wg. mnie jedna instancja programu = 1 jednostka (np. stołówka) i nie da się by pani przełączała się pomiędzy różnymi jednostkami (chyba, że kod będzie sobie generowała za każdym razem i wprowadzała w ustawienia MOUS)?
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: Tomek » 27 wrz 2019 13:21

nieistotny_nick pisze:Dzięki, faktycznie jest to dosyć konkretnie opisane. Jednak nie rozumiem jednej rzeczy, załóżmy że te instytucje zainstalują to sobie, my dla nich wygenerujemy ten kod i będzie komunikacja poprzez szyfrowane pliki wysyłane mailem. I to jest główne założenie programu?

Tak, albo przez usługi sieciowe udostępniane przez POMOST Std.

nieistotny_nick pisze:Jakby to miało wyglądać w sytuacji gdy instytucje nie chcą zainstalować MOUSa, czy wtedy pracownica ośrodka jest w stanie wprowadzić dane poprzez MOUS do Pomostu, czy mija się to z celem, bo wg pań tak to by widziały, ale analizując instrukcję sądzę, że to nie takie założenie było programu.

Raczej nie ma to sensu, bo wtedy Panie mogą to wpisywać od razu do Pomostu, a nie do MOUS.
Tomek

Postautor: nieistotny_nick » 30 wrz 2019 8:36

I o to mi chodziło, dzięki.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: Tomek » 30 wrz 2019 8:58

Raczej namów te instytucje - pokaż im korzyści z tego, np. generowanie faktur automatyczne itd. Najlepiej wg instrukcji.
Tomek

Postautor: Tomek » 09 paź 2019 9:57

Czy ktoś zaczął używać?
pozdrawiam
Tomek

Postautor: nieistotny_nick » 17 paź 2019 7:39

U mnie stanęło na wybieraniu instytucji do testowania przez działy merytoryczne.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: nieistotny_nick » 22 paź 2019 7:20

Tomku jaki polecasz sposób wysyłania insttucjom niezbędnych rzeczy (instrukcja, instalka) na własną rękę bo mail nie przepuszcza często exe, czy namiary na FTP można im podawać?
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: naitsyrk85 » 22 paź 2019 7:43

nieistotny_nick pisze:Tomku jaki polecasz sposób wysyłania insttucjom niezbędnych rzeczy (instrukcja, instalka) na własną rękę bo mail nie przepuszcza często exe, czy namiary na FTP można im podawać?

Pogadać z sygnity, żeby instalkę MOUS wrzucili na oddzielny ftp, to najlepsze rozwiazanie

W sumie instalka MOUS, skoro trafia do instytucji mogłaby być umieszczona bezpośrednio na stronie www
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Łukasz W » 22 paź 2019 10:37

nieistotny_nick pisze:Tomku jaki polecasz sposób wysyłania insttucjom niezbędnych rzeczy (instrukcja, instalka) na własną rękę bo mail nie przepuszcza często exe, czy namiary na FTP można im podawać?

A nie masz dostępu do FTP swojej własnej strony??
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: nieistotny_nick » 22 paź 2019 11:24

Łukasz W pisze:A nie masz dostępu do FTP swojej własnej strony??

Nie.

Nic, wyślę to dropboxem, ale tak jak pisze @naitsyrk85 instalka mogła by zawisnąć na stronie Sygnity obok instrukcji, zwłaszcza że aktualizacje będą i przecież nie ja będę się martwił o to by oni mieli aktualne oprogramowanie.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: Łukasz W » 22 paź 2019 12:00

A urząd miasta/Gminy?? Nie zamieściłby Ci samej instalki na stronie po ftp?
Łukasz W
GURU
GURU

Następna

Wróć do Jak to jest?