Strona internetowa MOUS

Re: Strona internetowa MOUS

Postautor: nieistotny_nick » 22 paź 2019 12:37

To nie o to chodzi, FTP mógłbym założyć, ale sądzę że powinien być inny sposób udostępniania tego po stronie Sygnity zwłaszcza, że jest okres testowy i chyba im zależy by rozreklamować nowy twór by na nowy okres ośrodki kupiły licencje.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: Tomek » 22 paź 2019 12:39

Zrobimy osobny adres ftp na instalator i roześlemy adres komunikatem, który pojawi się przy logowaniu do Pomostu.
pozdrawiam
Tomek

Postautor: nieistotny_nick » 22 paź 2019 12:49

Fajnie, dzięki Tomek.
Teraz myślałem, że padnę. Przychodzi mi dziewczyna z telefonem, że jakaś tam instytucja chce, żebym przyjechał i im to zainstalował.
Co ja jestem obsługa informatyczna jednostek zewnętrznych, to nie tylko jednorazowa instalacja, ale aktualizacje i cała reszta.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: PawełR » 22 paź 2019 12:52

chce, żebym przyjechał i im to zainstalował.
ja bym sie w sumie ucieszył, bo pare groszy by może wpadło z tego tytułu. A przy okazji można zostawić wizytówkę i może załapać się za coś więcej. Raczej bym patrzył na to optymistycznie :)
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Łukasz W » 22 paź 2019 12:56

nieistotny_nick pisze:Co ja jestem obsługa informatyczna jednostek zewnętrznych, to nie tylko jednorazowa instalacja, ale aktualizacje i cała reszta.

Ale nie rozumiem tego zdziwienia. Ja kilka lat temu jeździłem po szkołach i im to nie tylko instalowałem ale od razu robiłem szkolenie. To tylko im ma zależeć??

PawełR pisze:ja bym sie w sumie ucieszył, bo pare groszy by może wpadło z tego tytułu. A przy okazji można zostawić wizytówkę i może załapać się za coś więcej. Raczej bym patrzył na to optymistycznie

Tu chyba chodzi w ramach zadań w instytucji OPS/GOPS/MOPS, nie jako dodatkowego zlecenia :)
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: nieistotny_nick » 22 paź 2019 13:09

@Łukasz i robiłeś to bezinteresownie, całkowicie za darmo w czasie swojej pracy?
Nie wyobrażam sobie jeździć do klientów OPS i im instalować Windowsy bo przecież nam też powinno zależeć, żeby mieli sprawny sprzęt i wniosek na 500+ mogli bezproblemowo złożyć, prawda?
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: PawełR » 22 paź 2019 13:14

Tu chyba chodzi w ramach zadań w instytucji OPS/GOPS/MOPS, nie jako dodatkowego zlecenia
Wiem, ale jeśli w grę będzie wchodził dłuższy pobyt kilku godzinny to można porozmawiać o wystawieniu faktury :D o ile ma się działalność. W sumie to jeśli to w godzinach pracy to i tak masz za to zapłacone. Jeśli szefostwo się na to godzi to raczej nie masz wyjścia. Jeśli ma to usprawnić Wam pracę to może warto się poświęcić. A i kawę dostaniesz i coś słodkiego i poznasz nowe koleżanki w szkolnych sekretariatach :D A tym przykładem o Windowsach to już odrywasz sie skrajnie od rzeczywistości.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2019 13:15 przez PawełR, łącznie zmieniany 1 raz
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: TheSaint » 22 paź 2019 13:15

to już trochę za bardzo uproszczenie

jednostki typu szkoły to nie relacja ops - klient
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: Łukasz W » 22 paź 2019 13:18

Oj poleciałeś z tym porównaniem :) I to grubo :) I tak, robiłem to bezinteresownie w godzinach mojej pracy ponieważ zależało mi na tym, aby uruchomić Program do rozliczania świadczeń. No właśnie - zależało MI :) Dlaczego? Ponieważ było masę błędów po stronie szkół, po tym jak zaczęliśmy wysyłać pliki do nich jak ręką odjął. Nawet nie ma prostych błędów matematycznych. I tak naprawdę wykalkulowałem, że mniej czasu i nerwów stracę jak to im skonfiguruję aniżeli poprawiałbym po nich i męczył się przy sprawozdaniach i ZBC. To są obopólne korzyści, samo zainstalowanie i pokazanie jak to działa nie bolałoby :) Oczywiście na każdą aktualizację bym się nie zgodził ale bywały takie sytuacje, że dyrektorzy przywozili do mnie laptopy na których był zainstalowany program, bo przestał im działać. Oczywiście w 99% wiązało się to z aktualizacją JAVY i zmienną środowiskową ale to tylko w tych szkołach, gdzie nie mają kumatego informatyka.
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: PawełR » 22 paź 2019 13:25

No i to jest optymistyczne podejście do sprawy :)
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: nieistotny_nick » 22 paź 2019 13:31

Ja nic nie pisałem o szkołach, to sobie dopowiedzieliście, chodzi o świadczenia posiłków, bary, jadłodajnie itp. usługi opiekuńcze czyli około 20 instytucji. I instalacja tego to raz, ale o to trzeba dbać, aktualizować i najlepiej być pod telefonem non stop bo jak już teraz mają problemy z instalacją to co będzie później.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: TheSaint » 22 paź 2019 13:40

tylko pytanie komu na czym zależy. Nikogo nie zmusisz do używania takiej aplikacji, ale jeśli Tobie zależy to czasami trzeba się poświecić.
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: Łukasz W » 22 paź 2019 14:08

nieistotny_nick pisze:Ja nic nie pisałem o szkołach, to sobie dopowiedzieliście, chodzi o świadczenia posiłków, bary, jadłodajnie itp. usługi opiekuńcze czyli około 20 instytucji.

Szkoły czy jadalnie, jeden kij. To jest instytucja i to. Nie klient. MOUS nie wiem czy będzie tak często aktualizowany, Program do obsługi świadczeń od początku swojej świetności doczekał się raptem chyba 8-9 a ma już dobrych kilka lat. Widząc Twoje podejście to chyba lepiej odpuść :) Bo jak coś ma Ci uwierać to tego nie pokochasz :-D u mnie rozliczenie kwartału przy 15 instytucjach (program mam tylko w 6 szkołach) zajmuje ok 4 godziny. Na koniec III kwartału było ok 100.000 na dożywianie. Więc w skali roku mamy tego trochę. Jak mówiłem wcześniej, nic na siłę. Do mnie też dzwonili jak nie wiedzieli co zrobić bo kto miałby im pomóc?? Nie ma HD MOUSa, Ty odpowiadasz po stronie jednostki.
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: PawełR » 22 paź 2019 14:23

U nas np, 1 kwartał to 60tys z dożywiania w około 60 dokumentach rozliczeniowych
Każde nowe osoby dożywianie w tygodniu = nowa lista uzupełniająca dla danej instytucji obowiązująca od następnego poniedziałku
+ co miesiąc pełne aktualne listy do wszystkich instytucji.
Każda lista = dokument rozliczeniowy w pomoście.
Razem 18 instytucji (szkół, przedszkoli i innych różnych ośrodków)
Instytucje przesyłają każdy po swojemu rozliczenia na swoich drukach. Chyba tylko 3 szkoły dają pod rozliczenie kserówki naszych list z zaznaczeniem dokładnie ile kto jadł.
Kwartał w 2 osoby rozliczamy prawie cały dzień. Najwięcej kombinacji jest z tymi listami uzupełniającymi. Realizator rozlicza jednym dokumentem a my musimy porozdzielać to na czasem kilka dokumentów rozliczeniowych. Ale tak to jest jak szefostwo każe robić aktualizację dożywiania co tydzień. Żeby dzieci nie czekały zbyt długo na posiłki.
Temat do ogarnięcia. Jeden dzień na 3 miesiące to nie jest aż tak dużo. Nie wiem czy spektakularnie skróciłbym sobie czas MOUSEM. Zapewne tak i zapewne było by to bardziej rzetelne. Tyle że kosztowałoby to też znacznie więcej pracy niż 1 dzień na kwartał. Samo objechanie szkół i instalacja + przeszkolenie zajęło by pewnie z tydzień. Ewentualne aktualizacje albo drobne awarie to też byłby dzień raz na kwartał. Dodać do tego wyjazdy do czasem odległych szkół i raczej mijałoby się to z celem. Co innego jak szkoły ogarnęły by same ten temat po przeczytaniu instrukcji + ewentualna pomoc zdalna.
MOUS widzę u nas raczej w usługach opiekuńczych niż w dożywianiu.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Łukasz W » 22 paź 2019 15:18

Ja przed wystawieniem faktury proszę o odesłanie rozliczenia wraz z fakturą abym mógł wczytać sobie do Pomostu i sprawdzić, czy nie zrobili czeskiego błędu :) Dopiero wtedy odpisuję meila, że mogą drukować :)
Łukasz W
GURU
GURU

PoprzedniaNastępna

Wróć do Jak to jest?