Zapowiedź wersji 3-21.0 POMOST Std

Zapowiedź wersji 3-21.0 POMOST Std

Postautor: Tomek » 09 wrz 2019 14:24

Zapraszam do zapoznania się z nowościami w wersji 3-21.0 POMOST Std, która jest poświęcona realizacji Waszych postulatów, w tym zebranych podczas tegorocznych spotkań z Wami we wszystkich województwach.
pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Tomek

Re: Zapowiedź wersji 3-21.0 POMOST Std

Postautor: mama Samiego » 10 wrz 2019 8:45

Dziękuję za porozumienia z ROPS-ami :cmok:
mama Samiego
Ekspert
Ekspert

Postautor: pszczuka » 10 wrz 2019 10:22

Dzięki za dowody osobiste. :-DDD
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Postautor: Tomek » 10 wrz 2019 10:24

Ja również dziękuję, za pomysł i twórczą współpracę przy tym temacie, który jak już otrzymujemy sygnały, przyda się również w innych Ośrodkach.
Tomek

Postautor: pszczuka » 10 wrz 2019 10:27

To życie pokazuje co by się przydało....
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Postautor: Tomek » 10 wrz 2019 10:29

Po opublikowaniu tego opisu, już dostaliśmy zgłoszenie, aby w kolejnej aktualizacji zrobić parametr, żeby można było sobie tak ustawić, żeby wymagać tej daty przy podanym dokumencie.
pozdrawiam
Tomek

Postautor: pszczuka » 10 wrz 2019 13:10

Ktoś czyta w moich myślach...
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Postautor: pszczuka » 10 wrz 2019 13:13

Bo można też zrobić tak, że można by było dodać jeszcze jedno pole: data wydania i automatycznie wyskakiwała by 10 letnia data ważności i która byłaby już nieedytowalna... i mogłaby być opcja, że na czas nieokreślony w przypadku osób starszych....
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Postautor: MarcinD » 10 wrz 2019 13:25

pszczuka pisze:data wydania i automatycznie wyskakiwała by 10 letnia data ważności i która byłaby już nieedytowalna...

Ale to raczej dotyczy konkretnego dokumentu, a nie wszystkie mają jednakowe okresy ważności.
MarcinD
AS
AS

Postautor: pszczuka » 10 wrz 2019 13:45

No właśnie co do tego nie jestem pewien....dowody są albo na 10 lat albo na czas nieokreślony nie wiem jak z paszportami...wiem, że dla dorosłych tez na 10 lat ale dla dzieci zdaje się, że na rok... no to w tym przypadku tamto pole zależało by od rodzaju dokumentu i można by było na zasadzie wybrania okresu ważności rok, 5, 10 lat. Tak sobie po porostu rozważam. Poszedłbym dalej aby zdyscyplinować ludzi, że jak ktoś miałby nie ważny dowód, nie mógłby być naniesiony na listę wypła np. :idea:
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Postautor: pszczuka » 10 wrz 2019 13:48

Znalazłem coś takiego: paszport biometryczny przez 10 lat od daty jego wydania, paszport biometryczny wydany małoletniemu, który nie ukończył 13 lat, jest ważny przez 5 lat od daty jego wydania, paszport tymczasowy jest ważny przez okres w nim wskazany, nie dłużej jednak niż przez 12 miesięcy od daty jego wydania...
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Postautor: MarcinD » 10 wrz 2019 14:18

No tak, ale bywają różne dokumenty, które mogą mieć różne okresy ważności. Parametr określający datę końcową będzie zawsze poprawny, parametr określający datę wydania już nie. W obu przypadkach jest dokładnie tyle samo pisania w momencie wprowadzenia.
Pozostaje też kwestia "wydania". Ja np. nie mam pojęcia kiedy wydano mi dowód. Wiem jednak dobrze, że go odebrałem 18 marca po powrocie z Bieszczad. No ale sobie patrzę w mtożsamość, a tam data ważności do 12 marca 2029. Dla zwykłej osoby datą wydania jest 18 marca, ale ponieważ sam go sobie wydawałem, to wiem, że to nie ta data.
MarcinD
AS
AS

Postautor: pszczuka » 10 wrz 2019 14:36

Na dowodzie jest data wydania. Ale już w mTożsamości nie ma.
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Postautor: pszczuka » 10 wrz 2019 14:37

Data wydania jet datą wydania przez dany organ a nie datą w którym odebrałem fizycznie dowód czy inny dokument.
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Postautor: MarcinD » 10 wrz 2019 14:42

Ja to wiem, Ty to wiesz, ale idę o zakład, że dużo bardziej pamiętasz dzień odebrania dowodu z urzędu niż malutki nadruk na blankiecie :)
MarcinD
AS
AS

Następna

Wróć do Jak to jest?