Konsultacja - funkcjonalność Pomostu

Konsultacja - funkcjonalność Pomostu

Postautor: Tomek » 01 paź 2019 9:13

Rozważamy przesunięcie opcji "ustawić osobę jako świadczeniobiorcę posiłku" z okna sytuacji członka rodziny w wywiadzie, na plan pomocy w wywiadzie.

Takie ustawienie tej opcji wydaje się właściwsze, a ponadto umożliwi wypełnianie jej także w programie WYWIAD Plus, ponieważ po przesunięciu na plan pomocy znajdzie się za podpisem osoby, a więc będzie można rozszerzyć zakres informacji przesyłanych między WYWIAD Plus, a POMOST Std bez zmiany sumy kontrolnej wywiadu.

Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Czy przyzwyczajenie do miejsca tej opcji jest duże i czy nie będzie problemów z takim przesunięciem?
pozdrawiam
Tomek

Re: Konsultacja - funkcjonalność Pomostu

Postautor: TheSaint » 01 paź 2019 9:28

ja jestem za. Obecne miejsce tak naprawdę mi nie pasuje, bo zawsze zapominam tam wejść i poustawiać
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: Damned_Soul » 01 paź 2019 11:41

U mnie na wywiadach papierowych pracownicy piszą, kto jest świadczeniobiorcą posiłku na planie pomocy, więc przesunięcie tego jest jak najbardziej sensowne.
Damned_Soul
Amator
Amator

Postautor: naitsyrk85 » 01 paź 2019 12:23

TheSaint pisze:ja jestem za. Obecne miejsce tak naprawdę mi nie pasuje, bo zawsze zapominam tam wejść i poustawiać

Jak każdy Pawle....u nas co chwila zapominają gdzie to zaszyte
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: michu95 » 01 paź 2019 12:33

Kwestia przyzwyczajenia - zawsze moglibyście zostawić też w danych osoby?? Nawet jeśli nie to dla mnie ok, tylko:
W jaki sposób to miałoby się pojawiać w planie pomocy? Tzn. wybieram świadczenie posiłek w szkole i w domu i pojawiają mi się imiona i nazwiska członków rodziny pod spodem czy jak? To wtedy też by trzeba było tam zrobić pole miejsce nauki by to miało sens bo jedno z drugim jest powiązane.

Taka "drobna" kosmetyczna zmiana, że przypomniało mi się od razu, że kiedyś też chciałem żebyście jednego chceckboxa dodali w planie pomocy. Chodzi o kontynuację świadczenia, żeby nie trzeba było otwierać świadczenia i tam kontynuacja tylko od razu w planie pomocy przy świadczeniu ten chceckbox. Byłoby szybciej i lepiej widoczne, bo teraz to nie ma sensu kompletnie. Potem jak świadczenia się z wywiadu na wywiad kopiują to trzeba by było sprawdzać czy to jest "kontynuacja". To napisaliście, że nie ma takiej opcji. Napisałem, że byłoby to bardziej intuicyjne. Dostałem odp w stylu, że pewnie tak, ale dla 2-3 kliknięć mniej nie ma sensu tego dodawać. :oj:
Chociaż muszę przyznać, że wtedy na końcu odpisaliście, że przyczyną odrzucenia również był natłok pracy związany z pracą nad Dobrym Startem, RODO itp i takich drobnych zmian aktualnie nie wprowadzicie, co było dla mnie zrozumiałe.
michu95
Specjalista
Specjalista

Postautor: Tomek » 01 paź 2019 12:53

Tak jak obecnie na stronie z planem pomocy masz przycisk "Dochody" to chcielibyśmy dodać obok przycisk "Świadczeniobiorcy". I tam na oknie lista członków rodziny z możliwością zaznaczenia kto ma być świadczeniobiorcą oraz wskazania realizatora, z możliwością skopiowania z miejsca nauki. Opcja na oknie osoby tymczasowo by jeszcze została, ale byłby komunikat zachęcający do używania nowego sposobu.
...
co do opcji "kontynuacja" to myślimy w przyszłosci o zastąpieniu jej słownikiem rodzajów decyzji (czyli np. przyznanie, odmowa, zmiana) ale to jeszcze nie w najbliższej aktualizacji.
Tomek

Postautor: michu95 » 01 paź 2019 13:48

Tomek pisze:Tak jak obecnie na stronie z planem pomocy masz przycisk "Dochody" to chcielibyśmy dodać obok przycisk "Świadczeniobiorcy". I tam na oknie lista członków rodziny z możliwością zaznaczenia kto ma być świadczeniobiorcą oraz wskazania realizatora, z możliwością skopiowania z miejsca nauki.

Rozumiem, ale jakie zastosowanie ma oddzielenie realizatora od miejsca nauki? Domyślnie podpowiadało przecież przy decyzji realizatora jako miejsce nauki. Chyba, że planujecie oddzielić te rzeczy już na etapie wywiadu?

Jeśli będzie opcja wskazania miejsca realizatora zamiast miejsca nauki to pojawia się problem:
np. ktoś w ubiegłym roku chodził do podstawówki a teraz technikum i nie wszedłem zmienić w osobach miejsca nauki to teraz gdy w planie pomocy będzie opcja wyboru tylko realizatora to co mi da skopiowanie z podstawówki miejsca nauki?
Będę musiał się cofnąć w osoby, wybrać technikum jako miejsce nauki i dopiero będę mógł w planie pomocy podpowiedzieć technikum jako realizatora? Ewentualnie w planie pomocy wybrać ręcznie realizatora technikum, ale wtedy miejsce nauki pozostanie podstawówka?

Dla mnie głównie miejsce nauki = realizator, ale może nie zawsze.
Jeśli już koniecznie chcecie oddzielić miejsce nauki i realizatora to w planie pomocy proponuję dodać miejsce nauki, niżej realizator z domyślnie zaznaczoną opcją checkboxem: taki sam jak miejsce nauki. Jak ktoś będzie chciał zmienić realizatora na kogoś innego niż szkoła to będzie mógł wybrać niebieski guzik i wybrać inny podmiot niż szkoła?
michu95
Specjalista
Specjalista

Postautor: Tomek » 01 paź 2019 13:54

Myślałem o przycisku "Wskaż realizatora świadczenia" (wybór z listy wszystkich instytucji) oraz dodatkowo "Podpowiedź z miejsca nauki".
W ogólnym przypadku realizator świadczenia nie musi być tym samym co miejsce nauki.
Oczywiście samo miejsce nauki pozostanie też dostępne tam gdzie teraz.
Czy tak nie byłoby dobrze?
Tomek

Postautor: michu95 » 01 paź 2019 14:04

Tomek pisze:Myślałem o przycisku "Wskaż realizatora świadczenia" (wybór z listy wszystkich instytucji) oraz dodatkowo "Podpowiedź z miejsca nauki".

No dobrze, ale nie rozwiązuje to problemu, że może dojść do sytuacji, że albo się cofnę i wprowadzę to technikum w miejscu nauki cofając się do listy osób albo zignoruje i pozostawię tam błędnie podstawówkę? Do tej pory przy tych posiłkach to miejsce nauki w 99% musiało być dobrze wprowadzone w wywiadzie. Przy proponowanej przez Was opcji pracownicy mogliby to ignorować a nawet na pewno by ignorowali... Nie wiem czy w przyszłości miałoby to jakiekolwiek znaczenie, ale uważam, że moja propozycja wyeliminowałaby taki problem.

michu95 pisze:Jeśli będzie opcja wskazania miejsca realizatora zamiast miejsca nauki to pojawia się problem:
np. ktoś w ubiegłym roku chodził do podstawówki a teraz technikum i nie wszedłem zmienić w osobach miejsca nauki to teraz gdy w planie pomocy będzie opcja wyboru tylko realizatora to co mi da skopiowanie z podstawówki miejsca nauki?
Będę musiał się cofnąć w osoby, wybrać technikum jako miejsce nauki i dopiero będę mógł w planie pomocy podpowiedzieć technikum jako realizatora? Ewentualnie w planie pomocy wybrać ręcznie realizatora technikum, ale wtedy miejsce nauki pozostanie podstawówka?

Tomek pisze:W ogólnym przypadku realizator świadczenia nie musi być tym samym co miejsce nauki.

No ok, ale nie rozwiązuje to tego problemu wyżej.

Tomek pisze:Czy tak nie byłoby dobrze?

Może i dobrze, ale rozważcie też ten problem który opisałem.
Poczekam na wypowiedzi innych, ja dałem swoją propozycję.

@edit:
Oczywiście swoją propozycje pisałem pod względem wywiadów wprowadzanych ręcznie do systemu, nie wiem czy takie rozwiązanie byłoby tak samo dobre dla wywiad plus (zmiany sumy kontrolnej itp - nie wnikałem w to już).
michu95
Specjalista
Specjalista

Postautor: Tomek » 01 paź 2019 14:35

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale czy masz na myśli to, że ludzie teraz u Ciebie wprowadzają miejsce nauki w wywiadzie tylko po to, aby zaznaczyć tę opcję i aby podpowiedziało się jako realizator posiłku? I obawiasz się że po zmianie nie wprowadzali by tych miejsc nauki w ogóle? A może jednak źle Cię zrozumiałem?
Tomek

Postautor: pszczuka » 01 paź 2019 14:43

Tomek pisze:Myślałem o przycisku "Wskaż realizatora świadczenia" (wybór z listy wszystkich instytucji) oraz dodatkowo "Podpowiedź z miejsca nauki".
W ogólnym przypadku realizator świadczenia nie musi być tym samym co miejsce nauki.
Oczywiście samo miejsce nauki pozostanie też dostępne tam gdzie teraz.
Czy tak nie byłoby dobrze?

No to by było wręcz pożądane.
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Postautor: michu95 » 02 paź 2019 8:48

@Tomek
Po prostu uważam, że takie rozwiązanie, które proponujecie dołoży tylko kliknięć w zakładce plan pomocy, a i tak będzie trzeba przeklikać jak dotychczas dane osoby by ustawić miejsce nauki (więc równie dobrze można ustawiać świadczeniobiorcę posiłku tak jak jest dotychczas). Przyda się to tylko tym, którzy na etapie wywiadu chcą ustawić innego realizatora niż miejsce nauki (a nie miejscu decyzji). Moje rozwiązanie ułatwiłoby to jeszcze bardziej, ale nie wiem czy tak można pod względem tego wywiad plus.
michu95
Specjalista
Specjalista

Postautor: Tomek » 02 paź 2019 9:00

No nie do końca się zgodzę, bo na papierze w wywiadzie masz to miejsce pracy lub nauki jako kolumnę na stronie 3 i masz tę informację więc naturalne jest, że w tym miejscu wprowadzisz. Natomiast informacji że osoba ma być świadczeniobiorcą posiłku nie masz w tym miejscu na wywiadzie, jeśli już ją masz to raczej na ostatnich stronach wywiadu takich jak potrzeby, ocena sytuacji, plan pomocy. Więc żeby to zaznaczyć tu gdzie jest teraz, to prawdopodobnie trzeba wertować kartki wywiadu. Chyba że robicie to inaczej?
pozdrawiam
Tomek

Postautor: Tomek » 16 paź 2019 11:36

Tak to będzie wyglądać (dane fikcyjne).
Czy ktoś jeszcze chciałby się wypowiedzieć w tej sprawie, zanim to udostępnimy?
pozdrawiam
Tomek

Postautor: pszczuka » 18 paź 2019 14:06

Fajne...
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Wróć do Jak to jest?