Odpłatność za pobyt w Schronisku - Jak robicie?

Re: Odpłatność za pobyt w Schronisku - Jak robicie?

Postautor: pszczuka » 18 paź 2019 14:17

TheSaint pisze:zwróć uwagę na to co jest w pomoście - to jest odpłatność a nie opłata
niby niewielka różnica, ale jak ktoś wyżej napisał - trochę zmienia postać rzeczy.
Odpłatność klient zwraca do OPS, opłatę ponosi sam na rzecz schroniska

Chyba tak należy to rozumieć.

Nie jest tak. Po zmianach wprowadzonych do art. 48 każda gmina musi mieć rozwiązanie co do schroniska, noclegowni i ogrzewalni. Przede wszystkim musi być uchwała ustalająca zasady odpłatności w ośrodkach wsparcia. Jeśli gmina, nie ma własnego schroniska musi to zlecić albo poprzez konkurs albo przetarg...No i teraz do schroniska idzie decyzja i ustalenie odpłatności. Gmina płaci 100 % za gościa. A gość jest zobowiązany oddać kasę gminie czyli OPS-wi wg. swojego dochodu.
Oczywiście odpłatność ta jest traktowana jako dochód gminy.
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Postautor: Łukasz W » 21 paź 2019 11:28

pszczuka pisze:Jeśli gmina, nie ma własnego schroniska musi to zlecić albo poprzez konkurs albo przetarg...

U nas jest to porozumienie ze schroniskiem. NA stronach WPSów są zestawienia gmin i z kim mają porozumienie.

Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: Bogdan » 21 paź 2019 11:58

Stwierdzić należy, że niestety jest tak, jak pisze kolega pszczuka. Widziałem już projekt naszej uchwały w tej sprawie. Będzie jazda ze ściąganiem od klientów ich części. Przynajmniej niektórych... A księgowość też się ucieszy. Mamy 14 takich klientów, dwóch ma stałe, reszta "okresówki". Jak nie wyrażą zgody na potrącanie i nie będą sami wpłacać (a raczej nie będą) to mamy dodatkową robotę... Trzeba też wymyślić, jak to realizować w systemie...Kto nam to zrobił ?!!!
Bogdan
Specjalista
Specjalista

Postautor: pszczuka » 21 paź 2019 12:40

Można pokusić się że ze stałego oddaj ;-)
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Postautor: pszczuka » 21 paź 2019 12:41

tzn...sami sobie weźmiemy...potrącenie przy wypłacie ....oczywiście za jego "zgodą" ;-)
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Postautor: Bogdan » 21 paź 2019 13:41

Za zgodą to nie problem. A jak się nie zgodzi? Mamy takiego jednego, "twardego". "Zarazi" resztę kolegów i co? Egzekucję robić? Bezdomni, bez adresu... Kto ich będzie ścigał, nieboraków! Prędzej zrezygnują ze schroniska niż paru groszy na... Może to metoda "ustawodawcy" na likwidację zjawiska bezdomności, co?
Bogdan
Specjalista
Specjalista

Postautor: pszczuka » 21 paź 2019 14:13

No to wtedy art. 104 ust. 4
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Postautor: Bogdan » 21 paź 2019 14:43

Jasne. Jeśli o mnie chodzi, ja bym im wszystkim umorzył. I tak mają przegrane. Tylko po cholerę te zmiany w ustawie i dowalenie nam roboty? Budżet na tym oszczędzi czy może gminy zarobią?
Bogdan
Specjalista
Specjalista

Postautor: pszczuka » 30 gru 2019 12:17

Wracam do tematu. Jak zrobić odpłatność za schronisko ale 30 kwoty dochodu a nie nie kosztów.
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Postautor: pszczuka » 30 gru 2019 12:36

Bo robi się problem z wydaniem decyzji. Jak rozliczenie miesięczne to wychodzi mi stała kwota niezależnie od ilości dni. A schronisko wystawia rachunek ilość dni x stawka dzienna czyli muszę wpisać rozliczenie tygodniowe, ale z kolei należność jeśli wpisze kwotową to muszę za 1 dzień a to z kolei o przemnożeniu przez ilość dni w miesiącu nie daje mi tej kwoty odpłatności, kłania się dorobienie funkcji odpłatność procentowa od dochodu.
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Postautor: pszczuka » 30 gru 2019 12:41

No i z tego co już wiem ma to być ale 15 stycznia ;-( Ciekaw jestem, jakby wcześniej można było....
pszczuka
Omnibus
Omnibus

Poprzednia

Wróć do Jak to jest?