4 grudnia zapiszcie sobie w kalendarzu :)

Re: 4 grudnia zapiszcie sobie w kalendarzu :)

Postautor: Tomek » 04 gru 2019 10:40

Ja nie mam, to zostało zrobione na zgłoszenie z konkretnego Ośrodka, który z takim bankiem współpracuje.
Tomek

Postautor: Przemek » 04 gru 2019 11:17

Pekao S.A.
Przemek
Doctor
Doctor

Postautor: michu95 » 04 gru 2019 12:04

"5. Suma kontrolna listy wypłat dla bankowości elektronicznej"
Naprawdę dobre rozwiązanie, szkoda tylko, że nie wszystkie banki to wspierają.
Pozwoliłoby to uniknąć albo nawet mocno zminimalizować ryzyko wczytania pliku, gdzie "ktoś" lub "coś" z różnych powodów nam ten plik zmodyfikowało :?
michu95
Specjalista
Specjalista

Postautor: Tomek » 04 gru 2019 12:06

Taka właśnie jest idea. Cieszę się że się przyda.
Tomek

Postautor: Paw75 » 04 gru 2019 12:26

a struktura pliku lub jak jest wyliczany plik md5 jest dostępne - może uda się namówić mój bank do wprowadzenia tego, wprowadzone tylko dp pomostu czy również z czasem do sr? tam troszkę więcej tych przelewów przechodzi
Paw75
Ekspert
Ekspert

Postautor: Tomek » 04 gru 2019 12:28

Struktura pliku jest z góry określona w formacie przelewu, którego używacie do komunikacji z bankiem. Wyliczenie md5 jest ogólnie dostępne w Sieci.
Tomek

Postautor: TheSaint » 04 gru 2019 13:24

ja rozumiem, że jest to potrzebne ale tylko w przypadku gdy plik wysyłamy do banku i to bank go wczytuje do systemu.

Jeśli robi to osoba w OPS to tak naprawdę chyba nie widzę potrzeby.
Paw75 pisze:może uda się namówić mój bank do wprowadzenia tego
chyba nie zdajesz sobie sprawy ile kosztuje i trwa wprowadzenie takiej zmiany od strony banku (a już nie daj boże jak mają systemy do firmy na A...)
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: michu95 » 04 gru 2019 13:57

TheSaint pisze:ja rozumiem, że jest to potrzebne ale tylko w przypadku gdy plik wysyłamy do banku i to bank go wczytuje do systemu.

Jeśli robi to osoba w OPS to tak naprawdę chyba nie widzę potrzeby.
Paw75 pisze:może uda się namówić mój bank do wprowadzenia tego
chyba nie zdajesz sobie sprawy ile kosztuje i trwa wprowadzenie takiej zmiany od strony banku (a już nie daj boże jak mają systemy do firmy na A...)

Brak potrzeby? A to ciekawe, nie wiem czy brałeś pod uwagę modyfikację pliku przez "kogoś" lub "coś".
Jeżeli coś może być bezpieczniejsze, to czemu z tego rezygnować? Nie wydaje mi się, aby obliczenie sumy kontrolnej pliku i wyświetlenie jej na ekranie byłoby dla banku jakimś "wielkim" wyzwaniem.
Wydaje mi się, że to już na etapie wczytania pliku mogło zaalarmować pracownika, że jest coś nie tak.
Podejrzewam, że Ośrodek, który zgłosił taką potrzebę już na etapie wprowadzania danych do banku chciał wyeliminować ryzyko "podmianki" pliku.
michu95
Specjalista
Specjalista

Postautor: TheSaint » 04 gru 2019 14:33

nie twierdzę, że funkcja nie może być przydatna - niestety znam realia bankowości od strony banku (żona i 2 szwagierki pracują w bankach :-D ) i wierz mi, wprowadzenie takiej funkcjonalności do systemu bankowego to nie jest prosta sprawa. No chyba że bank taką funkcjonalność posiada tylko my o niej nie wiemy.
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: Tomek » 04 gru 2019 15:50

Nieco wyprzedzająco powiem, że nie jest to nasze ostatnie słowo w kwestii zwiększonej kontroli wypłat i zapobiegania potencjalnym nadużyciom. Wkrótce podamy więcej szczegółów co do naszych dalszych planów dla Was w tym zakresie.
Tomek

Postautor: Tomek » 04 gru 2019 18:30

POMOST Std 3-23.0 jest już dostępny: http://public.sygnity.pl/zabezpieczenie ... 42019-1548
pozdrawiam
Tomek

Postautor: Tomek » 05 gru 2019 10:17

jest również na ftp
Tomek

Postautor: Paw75 » 05 gru 2019 14:23

będzie też zmiana wywiadu+ ?
Paw75
Ekspert
Ekspert

Postautor: Tomek » 05 gru 2019 14:25

Planujemy na 15 stycznia.
Tomek

Postautor: pszczuka » 06 gru 2019 9:00

Po aktualizacji do najnowszej wersji. Przy próbie utworzenia decyzji o odpłatności za DPS takie ciekawe rzeczy wyskakuja.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
pszczuka
Omnibus
Omnibus

PoprzedniaNastępna

Wróć do Jak to jest?