Rozpoczęcie pracy z modułem WRiPZ

Rozpoczęcie pracy z modułem WRiPZ

Postautor: Deka » 13 lip 2017 12:39

Chcemy rozpocząć pracę w tym module ale nie bardzo rozumiemy dlaczego w "osobach" widzimy wszystkie osoby wprowadzone do Pomostu a w "rodzinach" nie widzimy żadnej rodziny. Czy trzeba w module WRiPZ na nowo rejestrować rodziny i tylko dodawać do nich osoby z listy?
Deka
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Rozpoczęcie pracy z modułem WRiPZ

Postautor: Ojciec76 » 13 lip 2017 12:46

Nie, trzeba przenieść do WRPIPZ rodzinę do komórki organizacyjnej JAKO KOLEJNEJ
1. logujesz się do Wsparcia rodziny
2. lista rodzin, górne menu Komórki organizacyjne i wybierasz Pomoc Społeczną
3. zaznaczasz interesującą Cię rodzinę i znów Komórki organizacyjne: Przenieś do swojej komórki organizacyjnej, JAKO KOLEJNEJ- podajesz daty, akceptujesz.
4. znów Komórki organizacyjne, wybierasz Wsparcie rodziny, by wrócić.
Ojciec76
Omnibus
Omnibus

Postautor: Deka » 14 lip 2017 8:20

Czy to oznacza, że rodzina znika z pomocy społecznej i jeśli pracownik socjalny chce przyznać pomoc musi to zrobić w module WRiPZ?
Deka
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: Ojciec76 » 14 lip 2017 8:39

Rodzina "znika z pomocy społecznej" jeśli przypiszesz są do DO SWOJEJ KOMÓRKI ORGANIZACYJNEJ (do Wsparcia)
Nie zniknie, jeśli Przenieś do swojej komórki organizacyjnej, JAKO KOLEJNEJ Ten sposób trzeba stosować, bo wtedy rodzina jest widoczna zarówno we Wsparciu jak i w Pomocy Społecznej.
Ojciec76
Omnibus
Omnibus

Postautor: Deka » 14 lip 2017 9:59

Dzięki za pomoc :)
Deka
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: Deka » 14 lip 2017 11:40

No niestety nadal mam problem. Mimo tego, że mam w systemie zarejestrowanego asystenta rodziny, ma on pełne uprawnienia i ja też mam pełne uprawnienia do pomocy społecznej i wsparcia rodziny to po wejściu w rodziny, zarówno w PS jak i WR po zaznaczeniu właściwej rodziny i wybraniu Komórki Organizacyjne opcje przypisywania i przeniesienia rodziny są nieaktywne. Dlaczego?
Deka
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: Ojciec76 » 14 lip 2017 11:49

Administracja - Użytkownicy - modyfikuj- uprawnienia użytkownika:
Ogólne czynności: Przenoszenie danych między komórkami organizacyjnymi - jak tu masz zaznaczone?
Ojciec76
Omnibus
Omnibus

Postautor: Deka » 14 lip 2017 12:53

Masz rację, to o to chodziło. Dzięki
Deka
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: Nercia_cr » 24 sty 2018 11:27

Po migracji danych część rodzin trafiła do pomocy społecznej a część do pieczy zastępczej. Opisanym wyżej sposobem faktycznie da się przenosić rodzinę między komórkami. Niestety bez świadczeń. Czy jest na to jakiś sposób - by przenieść rodzinę razem z aktualną decyzją?
Nercia_cr

Postautor: Tomek » 24 sty 2018 11:31

Decyzje wydane z ustawy o pomocy społecznej nie mogą być przeniesione do pieczy zastępczej ani odwrotnie bo są to różne ustawy.
Tomek

Postautor: Nercia_cr » 24 sty 2018 11:45

Tak, ale decyzje były wydane z ustawy o wspieraniu, ale przemigrowały się do pomocy społecznej...
Nercia_cr

Postautor: Łukasz W » 24 sty 2018 11:48

Więc takie info powinnaś przekazać na HD
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: Tomek » 24 sty 2018 11:52

Jak przemigrowały?
Tomek

Postautor: Nercia_cr » 24 sty 2018 12:01

Rozpoczynamy pracę z Sygnity. Baza danych została kilka dni temu przemigrowana z innego programu i wkradł nam się lekki bałagan - część danych mamy w pomocy społecznej a część w pieczy zastępczej... Spróbujemy z HD...
Nercia_cr

Postautor: Tomek » 24 sty 2018 12:42

mogę wiedzieć jaka jednostka?
Tomek

Następna

Wróć do Wsparcie Rodziny i Piecza zastępcza