Badanie kwestionariuszowe przedsiębiorstw

Re: Badanie kwestionariuszowe przedsiębiorstw

Postautor: osssa » 22 wrz 2015 15:52

u nas dopiero zaczynają...
osssa
Amator
Amator

Postautor: beatka » 23 wrz 2015 9:03

Jak należy rozumieć pytanie P11 - Pracowników z jakimi umiejętnościami najtrudniej znaleźć w Państwa firmie? - z pytania wynika, jakby chodziło tutaj o pracowników już zatrudnionych w danej firmie. Skoro ankieta ma sie odnosić do zamiaru zatrudnienia /Pyt 10/ to zadane pytanie powinno być sformuowane inaczej. Co o tym sądzicie??
beatka
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: DoradcaZawodowy » 23 wrz 2015 9:35

Jeszcze jedno pytanie...skąd wiecie jak wielka ma być próba badawcza? U nas ciągle wskakują kolejne podmioty z list rezerwowych i końca nie widać.
DoradcaZawodowy
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Grzechu » 23 wrz 2015 9:59

DoradcaZawodowy pisze:skąd wiecie jak wielka ma być próba badawcza?

Generalnie próba badawcza powinna objąć tyle przedsiębiorstw i o takie strukturze wielkości, jaka była na pierwotnej liście.
Wielkość tej próby dla poszczególnych urzędów jest prawdopodobnie szacowana proporcjonalnie do czegoś - być może na podstawie danych z REGON dotyczących liczby i wielkości zakładów teoretycznie działających na obszarze działania danego urzędu...
Grzechu
AS
AS

Postautor: DoradcaZawodowy » 23 wrz 2015 10:06

Dzięki za szybka odp. Rozumiem, że założeniem nowej metodologii jest takie że zakładana liczba próby badawczej ma być liczbą ankiet uzupełnionych, a nie sumą ankiet wypełnionych i ankiet z odmową wypełnienia?
DoradcaZawodowy
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Grzechu » 23 wrz 2015 10:21

DoradcaZawodowy pisze:Rozumiem, że założeniem nowej metodologii jest takie że zakładana liczba próby badawczej ma być liczbą ankiet uzupełnionych

Tak.
Ale nie wiadomo co będzie, gdy "wyczerpią" się firmy z list rezerwowych, a mimo to nie będzie kompletu ankiet wypełnionych...
Grzechu
AS
AS

Postautor: AAAZZZ » 24 wrz 2015 10:22

Mam pytanie ...czy można w jakiś sposób cofnąć zamknięcie ankiety czyli statusu odmowa wypełnienia... i jeszcze raz wypełnić ankietę danej firmy. Zamknięcie to nie było spowodowane zaznaczeniem w pierwszym pytaniu odpowiedzi NIE.... Czy zechciał(a)by Pan(i) wziąć udział w naszym badaniu.
AAAZZZ
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: arni » 24 wrz 2015 16:33

AAAZZZ pisze:Mam pytanie ...czy można w jakiś sposób cofnąć zamknięcie ankiety czyli statusu odmowa wypełnienia... i jeszcze raz wypełnić ankietę danej firmy. Zamknięcie to nie było spowodowane zaznaczeniem w pierwszym pytaniu odpowiedzi NIE.... Czy zechciał(a)by Pan(i) wziąć udział w naszym badaniu.

Procedura z Sygnity trzeba podać REGON Przedsiębiorstwa
arni
Profesor
Profesor

Postautor: AAAZZZ » 25 wrz 2015 8:27

tzn. trzeba zadzwonić do Sygnity na HD...? i podać regon czy można to zrobić samemu...(informatycy...admin. bazy)
AAAZZZ
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: arni » 25 wrz 2015 8:56

AAAZZZ pisze:tzn. trzeba zadzwonić do Sygnity na HD...? i podać regon czy można to zrobić samemu...(informatycy...admin. bazy)

1. Zadzwonić do Sygnity i dogadać się
2. Sygnity wystawi procedurę na helpdesku.
3. Informatyk pobiera procedurę uruchamia. I jest okej.

Można napisać na helpdesku opisać problem podać tam regon przedsiębiorstwa które chcemy "cofnąć"
i potem patrz punkt 2 i 3
arni
Profesor
Profesor

Postautor: AAAZZZ » 25 wrz 2015 9:33

Bardzo dziękuje za odpowiedź...
AAAZZZ
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: OlaGwiazda » 25 wrz 2015 12:42

[quote="Jean"]wg. mnie nie wypełniać ankiety
ale to jest wina pośredników, którzy nie zamknęli podmiotu[/quote]

Wykaz firm przyszedł z GUS i to ich wina a nie pośredników
OlaGwiazda

Postautor: Trec81 » 30 wrz 2015 9:50

Co robić, z kim się kontaktować, w przypadku, gdy na przykład numer telefonu jest nieaktualny albo dane przedsiębiorstwo nie istnieje. Miałem też przypadek, gdy dana szkoła - liceum dla dorosłych - w pewnym zespole szkół jako podmiot nie istnieje już od lat.
Trec81
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Pawel_Tarnow » 30 wrz 2015 10:10

Trec81 pisze:Co robić, z kim się kontaktować, w przypadku, gdy na przykład numer telefonu jest nieaktualny albo dane przedsiębiorstwo nie istnieje. Miałem też przypadek, gdy dana szkoła - liceum dla dorosłych - w pewnym zespole szkół jako podmiot nie istnieje już od lat.

Pisałem do Pani Agnieszki Miler w MPiPS w sprawie nie istniejących przedsiębiorstw i odpisała tak: "Proszę wcisnąć odmowa badania, a w uwagach wpisać, że firma nie istnieje."
Pawel_Tarnow
Profesor
Profesor

Postautor: Trec81 » 30 wrz 2015 10:17

Dzięki. Dobrze wiedzieć. Ja coś nie mogłem się dodzwonić.
Trec81
Nowicjusz
Nowicjusz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Badanie przedsiębiorstw