Zapowiedź aktualizacji DPP003 dla wersji 2-1.8

Zapowiedź aktualizacji DPP003 dla wersji 2-1.8

Postautor: Tomek » 08 cze 2016 15:23

Jak pewnie zauważyliście, od pewnego czasu udostępniamy Wam ulepszenia oprogramowania w rytmie co dwa tygodnie, tak abyście dostawali możliwe szybko te rzeczy, na których Wam najbardziej zależy i które najbardziej mogą Wam ułatwić pracę. Nie inaczej będzie tym razem: jutro w godzinach popołudniowych pojawi się aktualizacja DPP003 dla wersji 2-1.8 i 2-0.8. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z poniższym opisem.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2016 16:20 przez Tomek, łącznie zmieniany 1 raz
Tomek

Re: Zapowiedź aktualizacji DPP003 dla wersji 2-1.8

Postautor: Tomek » 08 cze 2016 15:49

Ilustracje do powyższego opisu.
Tomek

Re: Zapowiedź aktualizacji DPP003 dla wersji 2-1.8

Postautor: Tomek » 08 cze 2016 15:50

cd.
Tomek

Re: Zapowiedź aktualizacji DPP003 dla wersji 2-1.8

Postautor: MarcinD » 08 cze 2016 16:35

Nie to żeby coś tam teges jakieś wyrzuty albo co, ale Microsoft sypie aktualizacjami co wtorek :)
MarcinD
AS
AS

Re: Zapowiedź aktualizacji DPP003 dla wersji 2-1.8

Postautor: Tomek » 08 cze 2016 16:37

A my co czwartek* (co dwa tygodnie).

* - z wyjątkiem Bożego Ciała, kiedy udostępniliśmy w piątek.

:D
Tomek

Re: Zapowiedź aktualizacji DPP003 dla wersji 2-1.8

Postautor: TheSaint » 09 cze 2016 7:48

MarcinD pisze:Nie to żeby coś tam teges jakieś wyrzuty albo co, ale Microsoft sypie aktualizacjami co wtorek :)

tylko że co aktualka 10-tki albo 8-ki to gorzej, a tu odwrotnie :-D
TheSaint
GURU
GURU

Re: Zapowiedź aktualizacji DPP003 dla wersji 2-1.8

Postautor: PawełR » 09 cze 2016 7:58

Dzięki za aktualizację :)
Jeśli mimo to Użytkownik potwierdzi usunięcie, wniosek zostanie usunięty, ale
korespondencja zostanie przesunięta z dokumentów wczytanych do dokumentów
załatwionych inaczej, skąd będzie możliwość wykonania cofnięcia do skrzynki
odbiorczej i następnie przekierowania wniosku, albo powtórnego wczytania.

to może się przydać jak ktoś zbyt szybko wczyta wniosek który nie został poprawnie wysłany do właściwej gminy :x

Dodanie parametru systemowego SPOSÓB LICZENIA DOCHODU MIESIĘCZNEGO:
Sposób liczenia dochodów uzyskanych i utraconych w dochodach miesięcznych rodziny:
 0 - bez uwzględniania "okresu od/do" uzysku i utraty - dochód liczony w każdym
miesiącu;
 1 - z uwzględnieniem "okresu od/do" uzysku i utraty powiększonego o 1 miesiąc
(Okres uzyskania/utraty od+1, Okres uzyskania/utraty do+1) - dochód do "grudnia"
oznacza, że jest on nadal uzyskiwany/utracony;
 2 - z uwzględnieniem "okresu od/do" utraty i „okresu od” uzysku powiększonego o 1
miesiąc (Okres utraty/ uzyskania od+1, Okres utraty do+1) a "okresu do" uzysku bez
powiększenia (Okres uzyskania do+0) - dochód do "grudnia" oznacza, że jest on nadal
uzyskiwany/utracony
Parametr jest domyślnie ustawiony na wartość 1, co oznacza że oprogramowanie liczy
dochody miesięczne tak jak dotychczas.
tu chyba trzeba wypić więcej "kawy?" żeby zrozumieć o co chodzi :lol:


W przyszłości tak na szybko przydało by się widzieć podczas uzupełniania listy wypłat za jakie miesiące są uzupełniane świadczenia. Teraz dopiero widać pozycje źródłowe na liście wypłat już po dodaniu i komponowanie listy np. w czerwcu za sam kwiecień wymaga trochę gimnastyki.
No chyba że można dorobić trochę inną metodę generowani list : tak żeby można było je generować też wg. miesiąca za który przysługuje świadczenie (obecnie jest tak że decyduje data wypłaty która np. w decyzjach zatwierdzanych w czerwcu ustawia się na 1 czerwca i już nic w takim przypadku nie wygeneruje się za kwiecień i maj za to za czerwiec na liste wskoczą wszystkie 3 miesiące, a w przypadku braku kasy są naciski żeby wypłacać wszystkim tylko zaległe miesiące )
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Re: Zapowiedź aktualizacji DPP003 dla wersji 2-1.8

Postautor: Ojciec76 » 09 cze 2016 8:27

np. w decyzjach zatwierdzanych w czerwcu ustawia się na 1 czerwca i już nic w takim przypadku nie wygeneruje się za kwiecień i maj za to za czerwiec na liste wskoczą wszystkie 3 miesiące,

Przecież można zmodyfikować plan wypłat, zarówno przed jak i po zatwierdzeniu list wypłat. Co nie zmienia faktu, iż jest to uciążliwe.
Ojciec76
Omnibus
Omnibus

Re: Zapowiedź aktualizacji DPP003 dla wersji 2-1.8

Postautor: PawełR » 09 cze 2016 8:53

Przecież można zmodyfikować plan wypłat, zarówno przed jak i po zatwierdzeniu list wypłat. Co nie zmienia faktu, iż jest to uciążliwe.

mam 3 pracowników którzy rozpatrują wnioski i tworzą proste decyzję wraz wydrukiem. Odmowne i odmowne z przyznaniem na 2 dziecko robię z doskoku ja no i tworzę im listy wypłat z przelewami. Kto jak i kiedy ma modyfikować te plany wypłat jak mam np. 15 minut na zrobienie listy i przelewów a przed ich zrobieniem dowiaduje się że jest np. kasa tylko na nowy kwiecień i maj jakieś 150tys . Generuje listy za kwiecień nie mam nic za maj nie mam nic za czerwiec wychodzą mi wszystkie nowe za kwiecień i maj oraz czerwiec wraz z wszystkimi czerwcami od samego początku. (600tys) i teraz pozostaje tylko ręczne wyrzucanie z listy kwietnia i maja i tworzenie potem dla nich osobnej listy. Problem w tym że właśnie to jest czasochłonne. A jak ktoś zatwierdzi kolejne decyzję to podczas usupełniania listy nie ma informacji (kolumny) z pozycją źródłową świadczenia i w efekcie trzeba na taką listę dodać wszystkie nowe i ponownie wyrzucić nie pasujące miesiące z takiej listy. Da sie to zrobić i robię ale zmiana (dodanie innego) sposobu generowania list rozwiązało by problem. Ewentualnie kolumna za jaki miesiąc się uzupełnia.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Re: Zapowiedź aktualizacji DPP003 dla wersji 2-1.8

Postautor: Tomek » 09 cze 2016 9:30

Dodam, że z nowego okna miesięcznych dochodów jest dostępny raport z listy, także te przydatne informacje można będzie drukować.
Tomek

Re: Zapowiedź aktualizacji DPP003 dla wersji 2-1.8

Postautor: mopskorsze » 09 cze 2016 10:38

propo SPOSÓB LICZENIA DOCHODU MIESIĘCZNEGO, tzn że każdy OPS może sobie samemu interpretować przepisy?
mopskorsze
Ekspert
Ekspert

Re: Zapowiedź aktualizacji DPP003 dla wersji 2-1.8

Postautor: PawełR » 09 cze 2016 11:07

propo SPOSÓB LICZENIA DOCHODU MIESIĘCZNEGO, tzn że każdy OPS może sobie samemu interpretować przepisy?

pewnie przepisy są wspólne ale każdy może sobie dowolnie wprowadzać do systemu dochód albo inaczej zmuszać system do kilku wersji jego interpretacji.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Re: Zapowiedź aktualizacji DPP003 dla wersji 2-1.8

Postautor: Tomek » 09 cze 2016 11:41

Parametr jest po to, ponieważ ośrodki w różny sposób wprowadzają dane we wnioskach dotyczących dochodów uzyskanych i utraconych, a świadczenia rodzinne są uzależnione od dochodu na osobę w rodzinie, który w każdym miesiącu okresu zasiłkowego może być inny, co może być spowodowane ukończeniem 25 lat przez członka rodziny, końcem orzeczenia o niepełnosprawności, uzyskaniem i utratą dochodu.

W ośrodkach występują dwa podejścia do wprowadzania dochodów uzyskanych i utraconych do sprawy:

1. niektóre ośrodki wykorzystują narzędzie administracyjne - "Modyfikacja danych wniosku" - i wprowadzają nowe dochody do istniejącego wniosku i następnie wydają decyzję z decyzji,

2. inne znowu wprowadzają takie same dane jako wniosek o zmianę świadczenia i na podstawie takiego wniosku wydają kolejną decyzje w sprawie

W sytuacji stosowania podejścia pierwszego, wprowadzanie dochodów uzyskanych i utraconych powoduje, że system przelicza dochody dla całego okresu zasiłkowego i ważne jest, aby móc rozróżnić, od kiedy danych dochód powinien być liczony w systemie. O ile przy podejściu drugim, gdy zawsze mamy do czynienia z nowym wnioskiem nie ma to dużego znaczenia, o tyle w przypadku pierwszym jest to bardzo istotne, gdyż w sprawozdaniach są wyliczane dochody na każdy miesiąc okresu zasiłkowego i na tej podstawie są przypisywane wnioski do odpowiednich komórek sprawozdania.

Dodatkowo w ośrodkach występuje różne podejście do wprowadzania dochodów z tytułu uzyskania świadczenia rodzicielskiego przez beneficjenta, który pobiera np. zasiłki rodzinne - niektóre ośrodki wprowadzają ten fakt jako dochód uzyskany do wniosku o zmianę świadczenia (lub modyfikują istniejący) i dopiero po zakończeniu jego pobierania (świadczenia rodzicielskiego) wprowadzają kolejny wniosek o zmianę świadczenia w związku ze zmianą sytuacji życiowej i dodają dochód utracony i wydają kolejną decyzję w sprawie zasiłków rodzinnych.

Inne ośrodki znowu chcą wprowadzić dochód uzyskany tylko za pewien okres i wydać odpowiednią decyzje w sprawie zasiłków rodzinnych uwzględniając już znaną datę końca pobierania świadczenia rodzicielskiego i wydać decyzję uwzględniającą przyszłą utratę dochodu.

Teraz w zależności od ustawienia parametru system pozwala na pewną dowolność we wprowadzaniu dochodów uzyskanych i utraconych przez pracowników ośrodków:

- dla parametru ustawionego na 0 wystarczy dodać dochód uzyskany i utracony np w kwocie miesięcznej i nie trzeba się już przejmować jego okresem obowiązywania, gdyż system przeliczy kwotę roczną tego dochodu (w zależności od ustawienia flagi "czy kwota miesięczna uzysku/utraty") i uwzględni ją w każdym z miesięcy okresu zasiłkowego - jest to dobre podejście dla ośrodków, które za każdym razem wprowadzają nowy wniosek o zmianę świadczenia, ale dla pozostałych jest to sposób, który zakłamuje dane we wniosku

- dla parametru ustawionego na wartość 1 lub 2 należy już uwzględniać konkretne miesiące uzyskiwania i utraty dochodów - jest to opcja, którą chciały ośrodki, które chcą wydawać jedna decyzję przy znanych datach obowiązywania świadczenia rodzicielskiego - różnica dla wartości parametru 1 i 2 wynika z różnych interpretacji Art. 5 ust 4b i Art. 24 ust 6. ustawy o świadczeniach rodzinnych.
Tomek

Re: Zapowiedź aktualizacji DPP003 dla wersji 2-1.8

Postautor: PawełR » 09 cze 2016 12:17

a tak przy okazji czy świadczenia z pomocy społecznej np. stałe, celowe czy okresowe są liczone do dochodu rodziny przy SW? może to być dochód uzyskany czy utracony? a jak to jest z dochodem ze świadczeń rodzinnych? Czy czegoś sie nie liczy do dochodu?
Może to proste i oczywiste pytanie dla kogoś kto robi SW i zna ustawę ale pytam przy okazji jako informatyk :)
ok dopytałem dochodem jest tylko dochód ze świadczenia rodzicielskiego
Ostatnio zmieniony 09 cze 2016 13:06 przez PawełR, łącznie zmieniany 1 raz
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Re: Zapowiedź aktualizacji DPP003 dla wersji 2-1.8

Postautor: tpot » 09 cze 2016 13:06

Do wyliczenia dochodu przy wniosku o 500+ (tak samo przy rodzinnym) świadczeń z pomocy społecznej oraz świadczeń rodzinnych się nie dolicza (nie ma takiej pozycji na załączniku o dochodach innych niż opodatkowane). Dolicza się jedynie fundusz alimentacyjny za rok bazowy - wpisujemy na załącznik o dochodach innych niż opodatkowane na zasadach ogólnych. Dochodem do uwzględnienia jest też świadczenie rodzicielskie (jest też dochodem uzyskanym)
tpot
Profesor
Profesor

Następna

Wróć do SW "500plus"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości