Działanie CSIZS

Działanie CSIZS

Postautor: MOPS_Nsk » 09 sie 2017 9:00

Wczoraj o 16 na cas pojawił się komunikat o usunięciu awarii dotyczącej usług wymiany informacji Centralnego Systemu Informatycznego Zabezpieczenia Społecznego. Niemniej jednak komunikacja z CSIZS idealna nie jest, przynajmniej u nas. Czy u was jest tak samo?
MOPS_Nsk
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Działanie CSIZS

Postautor: gogga » 09 sie 2017 9:06

Tak, u nas też raz działa a raz nie. Strasznie długo "myśli" i kolejny dzień nic nie mogę pobrać... Zgłoszę
gogga
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: TheSaint » 09 sie 2017 9:09

MOPS_Nsk pisze:Wczoraj o 16 na cas pojawił się komunikat o usunięciu awarii dotyczącej usług wymiany informacji Centralnego Systemu Informatycznego Zabezpieczenia Społecznego. Niemniej jednak komunikacja z CSIZS idealna nie jest, przynajmniej u nas. Czy u was jest tak samo?

idealna nie jest to jest baaaaardzo delikatnie powiedziane. U nas w zasadzie leży po całości.
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: mmmaly » 09 sie 2017 9:11

u nas to samo. wczoraj działała w kratkę a dzisiaj od rana przy pobieraniu wniosków: 2017-08-09 09:07:41,653 Ostrzeżenie Error Code 500: Błąd połączenia z usługą wewnętrzną.
2017-08-09 09:07:41,824 Ostrzeżenie Kod błędu: "BladSoapClient"
mmmaly
Specjalista
Specjalista

Postautor: MOPS_Nsk » 09 sie 2017 9:16

:( Dzięki za info. :(
MOPS_Nsk
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: JerzySu » 09 sie 2017 9:54

mmmaly pisze: 2017-08-09 09:07:41,653 Ostrzeżenie Error Code 500: Błąd połączenia z usługą wewnętrzną.

oznacza to przeciążenie serwera.
JerzySu
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: mmmaly » 09 sie 2017 11:41

część weryfikacji działa ale PESEL nie. pojawia mi się komunikat: 2017-08-09 11:40:09,462 Ostrzeżenie Nie można sprawdzić osoby, Administrator może odnaleźć powód niepowodzenia, wyszukując w dzienniku zdarzeń dla systemu Emp@tia wpis "[PESEL] Weryfikuj osobę" z datą 09.08.2017 i godziną 11:40;

co to oznacza?

a 2 sprawa w korektach informacji wymaganych przez CBB mam komunikat dla 2 osób: Świadczenie może być powiązane tylko z jedną osobą

jak to naprawić?
mmmaly
Specjalista
Specjalista

Postautor: TheSaint » 09 sie 2017 11:48

mmmaly pisze:część weryfikacji działa ale PESEL nie. pojawia mi się komunikat: 2017-08-09 11:40:09,462 Ostrzeżenie Nie można sprawdzić osoby, Administrator może odnaleźć powód niepowodzenia, wyszukując w dzienniku zdarzeń dla systemu Emp@tia wpis "[PESEL] Weryfikuj osobę" z datą 09.08.2017 i godziną 11:40;

co to oznacza?

Oznacza to tyle, że znajdziesz tam informację "błąd 500" jak u wszystkich, co ministerstwo określa jako:
Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, iż występują przejściowe problemy z usługami wymiany informacji Centralnego Systemu Informatycznego Zabezpieczenia Społecznego.
Po rozwiązaniu problemów, zostaną Państwo poinformowani w oddzielnym komunikacie.

Uprzejmie przepraszamy za niedogodności.

Z poważaniem,
Agnieszka Wróbel
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: Ojciec76 » 09 sie 2017 11:48

mmmaly pisze:
a 2 sprawa w korektach informacji wymaganych przez CBB mam komunikat dla 2 osób: Świadczenie może być powiązane tylko z jedną osobą

jak to naprawić?

Raczej nie naprawisz- też to mam:
decyzja przyznająca SW na dwoje dzieci, później uchylająca na jedno dziecko.
Ojciec76
Omnibus
Omnibus

Postautor: Thomson » 09 sie 2017 12:18

Minął rok i znowu na początek gorącego okresu to samo. Chyba Softiq cała ta empatia zaczyna przerastać.
Thomson
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: pawel » 09 sie 2017 12:29

Wiadomość z 11:55
Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że został wysłany w CASie komunikat do jednostek:

"Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym występują przejściowe problemy z usługami wymiany informacji Centralnego Systemu Informatycznego Zabezpieczenia Społecznego.

Po rozwiązaniu problemów, zostaną Państwo poinformowani w oddzielnym komunikacie.

Uprzejmie przepraszamy za niedogodności."

Z poważaniem
Michał Dobrzyński

Departament Informatyki
Wydział Systemów Teleinformatycznych Zabezpieczenia Społecznego
tel. (0-22) 661-18-29
e-mail: michal.dobrzynski@mrpips.gov.pl

Adres do korespondencji:
ul. Nowogrodzka 1/3/5
00-513 Warszawa
pawel
Doctor
Doctor

Postautor: naitsyrk85 » 30 sie 2017 9:25

mielisce tego typu błąd w MF

========================
2017-08-30 09:19:04.2280
========================
java.lang.NullPointerException
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: MOPS_Nsk » 01 wrz 2017 10:29

Czy to cudo współczesnej informatyki znowu leży czy mi się zdaje ?
MOPS_Nsk
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: xzerzot » 01 wrz 2017 10:50

MOPS_Nsk pisze:Czy to cudo współczesnej informatyki znowu leży czy mi się zdaje ?

u nas też jakoś dziś nie ma szału z działaniem.
xzerzot
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: PawełR » 01 wrz 2017 11:51

padło
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Następna

Wróć do SW "500plus"