DS Przyznanie na pierwsze odmowa na drugie (zerówka)

DS Przyznanie na pierwsze odmowa na drugie (zerówka)

Postautor: Lake » 10 sie 2018 8:38

Witam
Mam taki przypadek
Wniosek elektroniczny na DS na dwoje dzieci
dziecko 1 - szkoła podstawowa
dziecko 2 - zerówka
Po wczytaniu wniosku program robi decyzję przyznającą na dziecko 1.
Czy macie takie przypadki.
Jak zrobić decyzję przyznającą na dziecko 1 i odmowa na dziecko 2?
Lake
Amator
Amator

Re: DS Przyznanie na pierwsze odmowa na drugie (zerówka)

Postautor: Lake » 18 sie 2018 14:30

Widzę że nie macie chyba takich przypadków jak opisany powyżej lub nie chcecie podzielić się wiedzą. :(
Nie pracuję na stałe na tym programie dlatego szukałem rady doświadczonych użytkowników.
Zapytałem na HD jak sobie z tym poradzić.
Otrzymałem poniższą odpowiedź
"Treść rozwiązania:
Funkcjonalność tworzenia osobnej decyzji odmawiającej z wniosku, z którego przyznano świadczenie jest realizowana (planujemy połowę sierpnia, ale ze względu na prace nad wymaganiami MRPiPS dotyczącymi komunikacji UW-GMINA okres ten może się przedłużyć).
Jeżeli nie mogą Państwo poczekać do czasu udostępnienia tej funkcjonalności, to proponujemy utworzyć decyzje odmawiającą na jedno dziecko - wysłać tę decyzje do petenta, a następnie wygenerować decyzję z decyzji i zmienić ją na przyznanie i utworzyć w niej świadczenia dla drugiego dziecka."

Jeżeli ktoś płaci za licencję to oczekuje podstawowych funkcjonalności. Wg mnie przyznanie na jedno dziecko i odmowa na drugie to podstawowe funkcjonalności.
Ja znalazłem inny sposób na rozwiązanie mojego problemu. Skoro nikt nie ma z tym problemów to nie będę się tu rozpisywał jak ja sobie z tym poradziłem - a jest to bardzo proste.
Pozdrawiam :)
Lake
Amator
Amator

Postautor: PawełR » 20 sie 2018 7:58

Ja znalazłem inny sposób na rozwiązanie mojego problemu. Skoro nikt nie ma z tym problemów to nie będę się tu rozpisywał jak ja sobie z tym poradziłem - a jest to bardzo proste.

pogratulować :x
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: naitsyrk85 » 20 sie 2018 14:50

Z tego co mi wiadomo to wiele osób już to zgłaszało do sygnity, oczywiście aktualizacji nie można się doczekać, wiec jak masz łatwiejsze obejście to podaj na forum, akurat u nas jeszcze taki przypadek się nie trafił ale nigdy nie wiadomo
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Lake » 20 sie 2018 20:03

Ja problem załatwiłem tak:
Wniosek elektroniczny na DS na dwoje dzieci
dziecko 2 - zerówka

Usunąłem z wniosku dziecko 2 (chodzące do zerówki). Dokończyłem procedurę przyznania świadczenia DS na dziecko 1 (szkoła podstawowa).
Wprowadziłem nowy wniosek tego samego wnioskodawcy z dzieckiem 2 (dziecko chodzi do zerówki). Aby numer wniosku był inny od tego pierwszego po numerze postawiłem spację i miałem już inną numerację wniosku.
Wydałem decyzję odmowną. W przypadku decyzji odmownej na jedno dziecko we wniosku program zachowuje się prawidłowo.
Moje wnioski:
Miałem sprawę załatwioną - zgodnie z wnioskiem wnioskodawcy - przyznanie na pierwsze dziecko odmowa na drugie.
Procedurę miałem przeprowadzoną w programie - wszystko zliczy się do sprawozdań.
Jedyny minus to dwa wnioski, które różnią się numeracją (na drugim wniosku spacja po numerze) - do sprawozdań zaczyta o jeden wniosek więcej ale o tym wiem tylko ja. Jedna sztuka nie wpłynie negatywnie na sprawozdawczość.

Pozdrawiam :)
Dodam jeszcze że zrobiłem fajny szablon decyzji odmownej na przypadek chodzenia dziecka do zerówki. Wszystko uzupełnia się ze znaczników automatycznie. Nie trzeba nic poprawiać ręcznie. W sentencji - podaje nam dziecko na które odmówiono pomocy. Uzasadnienie prawne to oczywiście cytowane paragrafy. Uzasadnienie faktyczne (data wniosku, numer, imię i nazwisko dziecka na które odmówiono pomocy) wypełnia się samo automatycznie (wstawienie w odpowiednie miejsca odpowiednich znaczników).
Zapewne stali użytkownicy mają już takie szablony. Kiedyś koleżance pomagałem robić szablony na świadczenie wychowawcze ale tam też dużo rzeczy nie działało. Może teraz jest lepiej ale tego nie sprawdzałem.
Jeszcze raz zaznaczam że nie pracuję na stałe na tym programie. Nie znam dokładnie programu. Z tego co się orientuję to jest dość dużo możliwości ale są też "luki" - znaczniki które nie działają itp. Może kiedyś będzie lepiej :-D
Zapewne jeszcze poproszę Was o pomoc i podpowiedzi. :dajmi:
Jeszcze raz pozdrawiam
Lake
Amator
Amator

Postautor: PawełR » 21 sie 2018 7:40

Miałem sprawę załatwioną - zgodnie z wnioskiem wnioskodawcy - przyznanie na pierwsze dziecko odmowa na drugie.

no jest to jakieś wyjście trochę podrabiające oryginalny wniosek no i
na 1 prawidłowo złożony wniosek odpowiedziałeś 2 decyzjami więc w programie masz 2 wnioski i 2 decyzje (które odwołują sie w rzeczywistości do jednego wniosku)
Czas na wydanie decyzji w sprawie SW jest chyba do końca września i jeśli do tego czasu nie powstanie jakieś systemowe rozwiązanie to może i jest to jakieś wyjście.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Lake » 03 wrz 2018 17:10

Jest już aktualizacja dzięki której można zrobić kilka decyzji do jednego wniosku - czyli przyznanie na pierwsze dziecko odmowa na drugie (zerówka).
Czy macie już jakieś doświadczenia z nową aktualizacją?
Ja trochę testowałem ale stwierdzam że to nie działa poprawnie :( .
Może coś robię źle - jeszcze raz zaznaczam że na stałe nie pracuję w tym programie.
Dajcie znać jak jest u Was.
Lake
Amator
Amator

Postautor: Tomek » 04 wrz 2018 9:13

Ale co nie działa poprawnie Twoim zdaniem?
Tomek

Postautor: Lake » 04 wrz 2018 18:41

Wprowadzam wniosek
dziecko 2 - szkoła podstawowa
dziecko 3 - gimnazjum
dziecko 4 - zerówka
Robię decyzję standardową procedurą i program robi decyzję przyznającą na dziecko 1, 2 i 3 - czyli prawidłowo.
Następnie zgodnie z procedurą opisaną w ostatniej aktualizacji - OPERACJE - WYDAJ KOLEJNĄ DECYZJĘ W SPRAWIE
Następnie ustawiam RODZAJ DECYZJI na ODMOWNA
uzupełniam podstawę prawną, uzasadnienie i pozostałe zakładki. Nie znalazłem w tych zakładkach możliwości wybrania dzieci którym odmawiam przyznania świadczenia DS
Po uzupełnieniu zapisuję dane.
W szablonie wydruku decyzji odmownej mam wstawiony znacznik - DEC_OdmowioneSwiadczenia_lista - dostałem jego nazwę od HD jak zgłaszałem problem że znacznik nie działa.
Mam też w uzasadnieniu znacznik - DEC_ODM_IMIE_NAZWISKO który wstawia imię i nazwisko dziecka któremu odmówiono świadczenia.
NIESTETY na wydruku w sentencji program odmawia przyznania świadczenia DS dla wszystkie czworo dzieci.
Na decyzji jest tak:
Odmówić Pani świadczenia w formie: - i poniżej wypunktowane wszystkie czworo dzieci.
W uzasadnieniu w miejscu znacznika który wstawia imię i nazwisko dziecka któremu odmówiono świadczenia program wstawia tylko jedno dziecko - niestety nie to któremu odmawiam pomocy.. Dlaczego w sentencji odmawia dla czworo dzieci a w uzasadnieniu wstawia tylko jedno i to niewłaściwe? MOŻE TE ZNACZNIKI COŚ ŹLE DZIAŁAJĄ.
Oczywiście można zatwierdzić taką decyzję i wydrukować ją z edycją - POPRAWIAJĄC NIEPRAWIDŁOWOŚCI ale to znów generuje ryzyko błędu człowieka który to będzie poprawiał.
Może coś da się poprawić.
W razie pytań proszę pisać.
Lake
Amator
Amator

Postautor: Tomek » 05 wrz 2018 9:01

Załączam wyjaśnienie osoby z działu SR:

Znacznik ten nie uwzględnia sytuacji że występuje wiele decyzji w sprawie – system sprawdza dzieci na wniosku, na które były wnioskowane świadczenia i sprawdza czy w decyzji, z której powstaje wydruk są na nie przyznane świadczenia. Jest to prawidłowe zachowanie, ponieważ operacja WYDAJ KOLEJNĄ DECYZJĘ W SPRAWIE tworzy całkiem niezależny łańcuszek decyzji z wniosku (tak jakby w systemie istniały dwa wnioski z których wydano niezależnie decyzje) a znacznik drukuje dane dla danej sprawy a nie dla całego systemu.

pozdrawiam
Tomek

Postautor: Lake » 05 wrz 2018 9:50

ROZPATRUJEMY PRZYPADEK WYSTĘPUJĄCY PRZY WNIOSKU NA ŚWIADCZENIE DOBRY START
Pytanie 1 - Dlaczego podczas procesu OPERACJE - WYDAJ KOLEJNĄ DECYZJĘ W SPRAWIE gdy zmienimy RODZAJ DECYZJI na ODMOWNA nie ma możliwości wskazania dzieci które występują we wniosku którym chcemy odmówić przyznania świadczenia.
Pytanie 2 - Dlaczego znacznik DEC_OdmowioneSwiadczenia_lista wrzuca do wydruku wszystkie dzieci na które jest wnioskowana pomoc (we wniosku jest czworo dzieci - trzy przyznania, jedna odmowa)
Pytanie 3 - Dlaczego znacznik DEC_ODM_IMIE_NAZWISKO wrzuca do wydruku tylko jedno dziecko (we wniosku jest czworo dzieci trzy przyznania, jedna odmowa) i do tego jest to dziecko które ma mieć przyznane świadczenie
Dalej stoję na stanowisku że te znaczniki nie działają prawidłowo.
Operacja WYDAJ KOLEJNĄ DECYZJĘ W SPRAWIE nie działa prawidłowo gdy odmawiamy przyznania świadczenia (nie ma możliwości wskazania dzieci które występują we wniosku którym chcemy odmówić przyznania świadczenia)
To takie moje spostrzeżenia
Cały czas zaznaczam że nie pracuję na stałe na tym programie - wdrażam teraz realizację świadczenia DS
Może ktoś z większym doświadczeniem ma jakieś uwagi do opisanego wyżej (w pierwszym poście) przypadku
Lake
Amator
Amator

Postautor: PawełR » 05 wrz 2018 9:54

Lake ale przecież
Jest to prawidłowe zachowanie, ponieważ operacja WYDAJ KOLEJNĄ DECYZJĘ W SPRAWIE tworzy całkiem niezależny łańcuszek

:-D
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Lake » 05 wrz 2018 10:36

PawełR pisze:Lake ale przecież
Jest to prawidłowe zachowanie, ponieważ operacja WYDAJ KOLEJNĄ DECYZJĘ W SPRAWIE tworzy całkiem niezależny łańcuszek

:-D

Zgadzam się ale ten łańcuszek w mojej ocenie nie funkcjonuje prawidłowo.
Może Pan Tomek odniesie się do powyższych moich spostrzeżeń.
Szkoda że nikt inny nie zabiera głosu w naszej dyskusji - jak radzą sobie z takim przypadkiem.
Lake
Amator
Amator

Postautor: Tomek » 05 wrz 2018 11:09

Przekazałem osobie z SR Twój opis i potwierdza, że to działa prawidłowo. W przypadku dalszych wątpliwości, proszę o kontakt z serwisem SR.
Tomek

Postautor: PawełR » 05 wrz 2018 12:00

Czyli przypadek Lake że coś mu nie działa w znacznikach to odosobniony przypadek (do indywidualnego zgłoszenia) bo wszystko po poprawce Dpp001 do wersji 2.7.5 powinno działać jak należy?
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Następna

Wróć do SW "500plus"