powiadomienia e-mail

powiadomienia e-mail

Postautor: naitsyrk85 » 24 lip 2019 13:37

Czy Wam wszystkie powiadomienia e-mail i sms działaj prawidłowo?

u mnie są jaja okazuje się, ze cześć klientów nie trzymała powiadomień, duzo trafia do okna zaległych i anulowanych powiadomień, chociaż maja zaznaczone zgody na email oraz sms.... nei wiem dlaczego nei trafiają bezpośrednio do rejestru powiadomień, nie idzie nad tym w ogóle zapanować.

Od strony wniosku powinna być opcja dostepu i sprawdzenia czy do danego wniosku ( informacji) poszedł e-mail
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Re: powiadomienia e-mail

Postautor: mmmaly » 25 lip 2019 11:35

u nas też były sygnały, że powiadomienia nie docierają. zaznaczyłem w konfiguracji "czy potwierdzenie odebrania e-mail". przyszło w ciągu tygodnia zaledwie kilka potwierdzeń. co z resztą powiadomień to nie mam pojęcia.
mmmaly
Specjalista
Specjalista

Postautor: Ojciec76 » 01 sie 2019 10:10

Problem widzę trwa dalej: powiadomienia z dobrego startu działają, a te z 500+ już nie. Musimy ręcznie zmieniać status z Przygotowane na Do wysłania.
Ojciec76
Omnibus
Omnibus

Postautor: EJJ2000 » 02 sie 2019 8:28

a w jaki sposób skutecznie sprawdzić czy wiadomość o statusie wysłana-potwierdzona na pewno doszła?
EJJ2000
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: MarcinD » 02 sie 2019 9:58

EJJ2000 pisze:a w jaki sposób skutecznie sprawdzić czy wiadomość o statusie wysłana-potwierdzona na pewno doszła?

Zapytać odbiorcę. Nie masz innej możliwości.
MarcinD
AS
AS

Postautor: Tomek » 02 sie 2019 11:17

W usłudze e-mail można ustawić Do Wiadomości (DW): adres swojej jednostki i będziecie wtedy wiedzieć czy powiadomienia wychodzą do Klientów.

Aby dodać DW należy z katalogu w którym zainstalowana jest usługa uruchomić skrypt:
EmailServiceSmtpServerConfig.cmd
Po chwili pojawi się okna konfiguracji, na którym w górnej części będzie można uzupełnić pola CC („do wiadomości”) i/lub BCC („ukryte do wiadomości”). Następnie należy wybrać plik->Zapisz. Po wykonani powyższego, każda wysłana wiadomość będzie jednocześnie przychodzić na wskazany adres.

Co do tego: „Musimy ręcznie zmienić status z przygotowane na do wysłania” – to \ można skonfigurować z poziomu SR na oknie konfiguracji powiadomień – w kolumnie „Weryfikacja powiadomienia” należy zmienić na „Brak”.
pozdrawiam
Tomek

Postautor: MarcinD » 02 sie 2019 12:35

Ale co da kopia na swój adres? Dowie się tylko, czy wiadomość wyszła, a to nie jest jednoznaczne z dotarciem do właściwego adresata.
MarcinD
AS
AS

Postautor: Łukasz W » 02 sie 2019 12:39

Pytanie po co to robić?? Można sprawdzić raz na jakiś czas czy wychodzi i to wszystko. Jesli mamy status Wysłane - potwierdzone i nie wraca nam zbyt wiele Delivery Status Notification (Failure) to po co w głowę zachodzić??
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: RobertK » 05 sie 2019 12:10

Ma ktoś pomysł jak wydrukować takie powiadomienie ? z Rejestru powiadomień

Panie Tomku brakuje przycisku DRUKUJ :-D

kopiowane do WORD lub TXT rozwala justowanie

A drukowane jako "decyzja" mają inną postać.
RobertK
Amator
Amator

Postautor: MarcinD » 05 sie 2019 12:15

Print screen :)
MarcinD
AS
AS

Postautor: RobertK » 06 sie 2019 14:51

Jak masz kilka to tak, ale jak jest np. 2000 ?

dodaj czas na obróbkę, obcięcie tła. :twisted:

a wystarczy przycisk "drukuj" :-D
RobertK
Amator
Amator

Postautor: MarcinD » 06 sie 2019 14:59

Ja tu już od dawna marudzę o prostym generatorze PDFów zamiast oglądania różnych wyników w podglądach html, a Ty jeszcze chcesz przycisk DRUKUJ? Rozpasanie :)
MarcinD
AS
AS

Postautor: Tomek » 06 sie 2019 15:14

Nie zakładaliśmy nigdy konieczności drukowania – bo jaką ma to wartość, skoro klient nie otrzymuje papierka tylko maila?
Ew. można wysyłać DW/UDW do siebie i później sobie to wydrukować z klienta pocztowego.
pozdrawiam
Tomek

Postautor: MarcinD » 06 sie 2019 15:31

Wartość... Wiesz, to są urzędy, a urzędy lubią biurokrację.
Za wiele wspólnego z tym nie mam, ale popytałem i większość znanych drukuje dokumentacje i ma wszystko w teczkach. Nie wszędzie jest elektroniczne archiwum i biorąc pod uwagę stan prawny wydruki są tak właściwie jedynym możliwym rozwiązaniem. Wydruk wniosku > "decyzji" > powiadomienia > zwrotki i do teczki.
Są maile, telefony, wideorozmowy, a i tak najlepszym zabezpieczeniem jest polecony ze zwrotką ;)
Sporym ułatwieniem dla posiadaczy papierowych archiwów byłaby możliwość wydrukowania wszelkich dokumentów ze ścieżki decyzyjnej.
MarcinD
AS
AS

Postautor: RobertK » 07 sie 2019 7:16

Wjechała kontrola UW/WPS i Pani poprosiła o wydruk powiadomień od 01.07 a jest ich kilkaset :shock:

Naszym zdaniem "drukuj" jest potrzebne.
RobertK
Amator
Amator

Następna

Wróć do SW "500plus"