Pomost OU w okresie przejściowym

Wszystko o świadczeniach z pomocy społecznej, co, kiedy i od kiedy

Pomost OU w okresie przejściowym

Postautor: Przemek » 30 wrz 2011 9:24

Pomost OU przechodzi niedługo w okres przejściowy, w związku z tym dodaję skórkę która ułatwi przyzwyczajenie się do nowego Pomostu STD :D U nas jest już kilka miesięcy.

Zawartość archiwum graf.rar trzeba skopiować do pomost\graf
Koziołka ze zdjęcia w tym pakiecie nie ma, jest standardowa grafika. Zachęcam Sygnity do aktualizacji mojej wersji :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Przemek
Doctor
Doctor

Re: Pomost OU w okresie przejściowym

Postautor: Tomek » 30 wrz 2011 9:37

Z Kolegi Przemka to Artysta się robi ...
pozdrawiam
Tomek

Postautor: Tomek » 30 wrz 2011 10:15

Tak przy okazji, aby ktoś nie przeczytał Przemku Twojego tytułu i się nie przestraszył - OU Pomost jeszcze nie jest w okresie przejściowym - jeszcze jest utrzymywany i powstają aktualizacje na Wasze zgłoszenia.
Tomek

Postautor: slivkam » 03 paź 2011 9:09

Na którymś ze szkoleń w Olsztynie była informacja, że w październiku zaprzestajecie rozwijania OU Pomost.
slivkam
Omnibus
Omnibus

Postautor: Tomek » 04 paź 2011 10:40

nie jest to prawdziwa informacja, nie sądzę żeby ktoś tak powiedział, a może coś źle zrozumiałeś
Tomek

Postautor: Kuba » 13 paź 2011 13:32

A do kiedy Pomost OU będzie utrzymywany?:)
Swoją drogą miłe zaskoczenie, że ktoś robi mody do Pomost:)
Kuba
Omnibus
Omnibus

Postautor: Tomek » 13 paź 2011 13:36

Dziś mamy 863 Ośrodki pracujące na Pomost Std i 155 zgłoszonych do migracji. Do końca roku będzie więc już więcej Ośrodków na STD niż na OU (na razie jeszcze wciąż więcej jest na OU). Wszystko wskazuje więc na to że na przełomie roku OU Pomost wejdzie w okres przejściowy, i pozostałe Ośrodki będą miały rok czasu na przejście na STD. W tym czasie OU nie będzie już rozwijany, ale zapewne zmiany w formularzach sprawozdawczych czy w zbiorze będą w nim robione, aby nie zostawić bez pomocy tych Ośrodków które będą dopiero przechodzić na STD. Na pewno piecza zastępcza nie będzie realizowana w OU.
Podsumowując - na pewno jeszcze w grudniu będzie wersja 20-8.0, ale od nowego roku już raczej tylko jakieś aktualizacje związane z ewentualnymi zmianami sprawozdawczości i zbioru centralnego - a inne już nie.
pozdrawiam
Tomek

Postautor: PawełR » 13 paź 2011 14:06

czyli ostatni gwizdek na zakup serwerka
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Tomek » 02 lut 2012 11:30

Pół żartem pół serio nawiązując do twórczości Przemka, który sobie upodobnił ikonki w OU Pomoście do Pomostu Standard, napiszę bo teraz już mogę (OU Pomost powoli ustępuje miejsca zgodnemu z nim i lepszemu od niego Pomostowi Standard), że prototypy poniższych okien - dobrze znanych każdemu Użytkownikowi Pomostu Standard - zostały przeze mnie dawno temu (2007-2008) wymyślone najpierw w OU Pomoście, ale nigdy nie zostały i nigdy już nie zostaną do niego wprowadzone. Zostały jednak u mnie "w szufladzie" i możecie zobaczyć jak powstawały projekty funkcjonalności, na których opiera się Pomost Standard.

P.S. Obecnie w Pomoście Standard pracuje prawie 1400 Jednostek, w OU Pomoście trochę ponad 600.
Myślimy że do połowy roku uda się osiągnąć stan prawie w całości przeniesiony na Pomost Standard.
Przy tej okazji gorąco zachęcamy wszystkie Jednostki pracujące jeszcze na OU Pomost aby spokojnie zaplanowały sobie dogodny dla nich termin migracji do Pomostu Standard, po czym uzgodniły go sobie z Agnieszką Mularz ( amularz@sygnity.pl ).
pozdrawiam
Tomek

Postautor: pluti » 06 lut 2012 15:17

można powiedzieć, że jesteś w pewnym sensie ojcem POMOSTU STD :)
szkoda tylko że tych ikonek wydruku nie udało się przenieść dokładnie tak samo
pluti
AS
AS

Postautor: Tomek » 06 lut 2012 15:26

@Pluti. Bardzo wiele osób pracowało nad koncepcją Standardu, w tym przede wszystkim od strony technologicznej, z którą ja niewiele miałem do czynienia. Także jeśli już tak kombinować jak Ty, to Pomost Std ma wielu ojców i niejednokrotnie bardziej zasłużonych niż ja.
P.S. U mnie w szufladzie leżą jeszcze takie rzeczy, które nie doczekały się dotąd realizacji w STD, jak np. okienko poniżej. Także jeszcze wiele przed Wami :D
Tomek

Wróć do Merytoryka