Realizacja refundacji w Pomoście

Wszystko o świadczeniach z pomocy społecznej, co, kiedy i od kiedy

Realizacja refundacji w Pomoście

Postautor: agorana » 02 lis 2011 15:35

Witam
Wiem jak wprowadzić wnosek o refundację z innego OPS, wprowadzic decyzję wydana przez inny OPS itd. ale jak zrobic realizację zwracanych kosztów?
Czy robię normalną listę wyplat w której odbiorcą jest OPS czy moge wprowadzić otrzymywane noty księgowe? Jesli tak to prosze o PROSTĄ instrukcję :)

...i jeszcze w druga stronę
Jesli to my wydajemy decyzję i wyplacamy świadczenia, ale zwracamy się do innego OPS o zwrot to jak to zrealizowac w Pomoście? Oczywiście równiez wiem jak przygotowac decyzję (zaznaczam opcję, że bedzie refundowana) ale chodzi mi o to jak juz fizycznie otrzymalismy zwrot poniesionych kostzów to gdzie moge to wprowadzić?

Pozdrawiam i liczę na jakies wskazówki :)
agorana
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Realizacja refundacji w Pomoście

Postautor: PawełR » 02 lis 2011 15:49

Witam Sporo tego na forum i nieźle wyjaśnione.
Sztutowo koło Stegny?
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: TheSaint » 02 lis 2011 15:49

agorana pisze:le chodzi mi o to jak juz fizycznie otrzymalismy zwrot poniesionych kostzów to gdzie moge to wprowadzić?

obecnie pomost std nie ma takiej funkcjonalnośći
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: TheSaint » 02 lis 2011 15:51

agorana pisze:Wiem jak wprowadzić wnosek o refundację z innego OPS, wprowadzic decyzję wydana przez inny OPS itd. ale jak zrobic realizację zwracanych kosztów?

rejestryjąc wniosek - zaznaczasz że to wniosek o refundację.
Wydając decyzję zaznaczasz zę decyzja wydana w innym ośrodku - w pozostałych danych decyzji - to tak najprościej.
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: agorana » 02 lis 2011 15:57

tak Paweł dokładnie to Sztutowo :)

Oczywiście dużo tych wyjaśnień, ale wszystko dotyczy wprowadzenia wiosku i wydania decyzji - a to wiem jak zrobić - chodzi mi o realizację czyli gdzie wprowadzić kwoty które przekazujemy innym ośrodkom - czy jako listy wypłat czy jako noty księgowe i jak to zrobić
...no i w drugą stronę - my przyznaliśmy i wyplacilismy zasiłek a inny OPS zwraca nam - decyzje wydane z zanaczenim opcji że będa refundowane przez konktretny OPS, ale jak juz faktycznie wplywaja kasa to w Pomoście gdzie mam to ująć????
agorana
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: TheSaint » 02 lis 2011 16:11

jeśli zasiłek przyznałaś w formie fifnaoswej -to normalnie lista wypłat. Ja natomiast zaznaczam żę niefinansowa realizacja, wprowadzam jako odpiorcę w planie wypłat instytucję i realizuję za pomocą dokumentu rozliczeniowego
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: agorana » 02 lis 2011 16:23

Dzięki :)

a co ze zwrotami z innych OPS? Można to gdzies wprowadzić?

Bo przez to, że nie robię tych zwrotów od innych jednostek nie ma możliwości żeby ZC grał z RB-28 księgowej
agorana
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: TheSaint » 02 lis 2011 16:28

no nie ma - ZBC nigdy sie nie będzie zgadzało 100% z RB, bo ZB w ogóle chyba nie ujmuje zwrotów
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: PawełR » 03 lis 2011 8:24

dokładnie to Sztutowo
a no to parę miesięcy temu byłem, zwiedzałem ...do samych Piasków :nono:
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Wróć do Merytoryka