Dodatek dla rodzin niezawodowych

Wszystko o świadczeniach z pomocy społecznej, co, kiedy i od kiedy

Dodatek dla rodzin niezawodowych

Postautor: Anikagur » 26 sty 2012 15:00

Jak uważacie czy należy się nadal dodatek rodzinie niezawodowej w wysokości 164,70zł jaki dotychczas dostawała rodzina niespokrewniona ? niby w ustawie o wspiearniu rodziny i .... o tym nie ma mowy ale... :???:
Anikagur

Re: Dodatek dla rodzin niezawodowych

Postautor: Karolina » 26 sty 2012 15:28

Nie, nie ma na to żadnego tytułu. Przecież i tak mają na plus do 1.000,00 zł na każde dziecko.
Karolina
Ekspert
Ekspert

Re: Dodatek dla rodzin niezawodowych

Postautor: Azbest » 27 sty 2012 9:55

Anikagur pisze:Jak uważacie czy należy się nadal dodatek rodzinie niezawodowej w wysokości 164,70zł jaki dotychczas dostawała rodzina niespokrewniona ? niby w ustawie o wspiearniu rodziny i .... o tym nie ma mowy ale... :???:


164,70 to przede wszystkim kwota 10% podstawy, a w ustawie o pieczy nie ma takowej, (ani podstawy ani dodatku).
Tak sobie myślę, że pytasz może o dodatku 10%-wym wtedy gdy rodzina zostaje na starych zasadach. Jeśli zostaje na starych zasadach to obowiązuje decyzja stara, czyli i 10% dodatek. Tyle, że się to nie opłaca, bo wg starych zasad rodzina ma 823,50 na dziecko. Opłaca się jedynie tym, którzy mają dziecko/dzieci do 7 roku życia, wtedy mają po 1.152,90.
W rodzinach spokrewnionych opłaca się zostać na starych zasadach jedynie babciom i rodzeństwu, które pełni funkcję rodziny zastępczej i ma dziecko/dzieci do 7 r. ż. bo dostają 988,20 i zgodnie z art. 226 ust. 9 ukończenie 7 r. ż. nie powoduje zmniejszenia świadczenia. Gorzej, jeśli babcia ma np. 1 dziecko do 7 r.ż. i 1 powyżej, wtedy sytuacja komplikuje sie i trza kalkulator w łapę i liczyć.
Pozdrawiam.

PS. A kto z Was został "przepoczwarzony" w koordynatora???
Azbest
Ekspert
Ekspert


Wróć do Merytoryka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości