Zmiana wysokości składki na ubezpiecznie rentowe

Wszystko o świadczeniach z pomocy społecznej, co, kiedy i od kiedy

Zmiana wysokości składki na ubezpiecznie rentowe

Postautor: Tomek » 15 lut 2012 18:10

Zmienił się procent podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie rentowe z 6% na 8%. Dotyczy to składek na ubezpieczenie społeczne od wynagrodzeń zawodowych rodzin zastępczych (podstawa prawna: Ustawa z dnia 21 grudnia 2011 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych (DU 2011 nr 291 poz. 1706).
Oznacza to, że nasi Użytkownicy, którzy wykonują zadania powiatowe za miesiąc styczeń powinni mieć policzoną składkę rentową w wysokości 6% podstawy wymiaru, a za miesiąc luty i kolejne miesiące w wysokości 8% podstawy wymiaru.

W związki z tym MPiPS ustępniło w SAC słowniki centralne nr 58.

Osobom korzystającym z POMOST Standard wystarczy samo wczytanie tego zestawu słowników, przed wygeneowowaniem składki emerytalno-rentowej należnej za luty.

W OU POMOST należy po wczytaniu słowników, a przed wygeneowowaniem składki emerytalno-rentowej należnej za luty, zmienić jeszcze wartośc parametru:
Procent Składki Rent dla Płatn - Procent Składki Na Ubezpieczenie Rentowe dla Płatnika - obecnie ma wartość 4,50% i należy dodać nową wartość z datą od 01.02.2012 na 6,50%

Prawidłowe przeprowadzenie tych czynności ma wpływ na poprawność składki emerytalno-rentowej w generowaniu składki do PŁATNIK-a, sprawozdaniu SKŁ-EMRENT i w Zbiorze Centralnym.

pozdrawiam
Tomek

Wróć do Merytoryka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość