Błąd Komunikacji z serwerem Emp@tia...

Rozmowy tematyczne związane z pracą w aplikacji SR

Re: Błąd Komunikacji z serwerem Emp@tia...

Postautor: pawel » 07 lip 2020 14:27

PawełR pisze:a masz u siebie zalecane i opisywane w instrukcjach OpenJDK 8 (LTS) ?

NIe, mam jre1.8.0_171

Masz może jakąś instrukcję aktualizacji takiego Tomcata do nowszej wersji? Chodzi mi o zabezpieczenie wszystkiego żeby nie trzeba było instalować potem tych wszystkich aplikacji. Rxadmin i reszty

Nie mam, bo nie aktualizowałem jeszcze. Wydaje mi się że powinno być tak:
  1. zatrzymanie Tomcata
  2. backup folderu webapps
  3. export ustawień rxadmina
  4. odinstalowanie tomcata
  5. zainstalowanie nowego
  6. przywrócenie katalogu webapps
  7. odpalenie tomcata i sprawdzenie czy dziala
Jeżeli nie to zainstalowanie od nowa rxadmina i przywrócenie ustawień i jeszcze raz przywrócenie webapps. Sprawdź sobie tylko opcje tomcata przede wszystkim initial memory i maximum memory pool i ustaw tak samo w nowej wersji. Na domyślnych może się moduł sprawozdawczy wysypywać (przynajmniej u mnie tak było)
Mam plik apache-tomcat-8.0.53.exe i zastanawiam sie czy to zaktualizuje mi poprzednią wersję czy będzie chciało instalować zupełnie nową?

Wydaje mi się, że trzeba najpierw odinstalować wersję poprzednią i zainstalować nową. Czemu nie chcesz zainstalować nowszej wersji 8.5 albo 9 jak proponują? Za jakiś czas pewnie znowu będziesz musiał się przesiąść z wersji 8.
pawel
Doctor
Doctor

Postautor: PawełR » 07 lip 2020 17:16

Wydaje mi się, że trzeba najpierw odinstalować wersję poprzednią i zainstalować nową. Czemu nie chcesz zainstalować nowszej wersji 8.5 albo 9 jak proponują? Za jakiś czas pewnie znowu będziesz musiał się przesiąść z wersji 8.

W sumie nie odinstalowałem ale wyłączyłem starą 7 i dało się uruchomić nową ale..
To by było zbyt proste
Tam jest jakieś ręczne rzeźbienie w plikach xml odnośnie uprawnień
Zainstalował 9 oraz ich zalecany open JDK i nawet sie uruchamia
Tylko mam teraz problemy chyba z uprawnieniami bo nie mogę wejśc w MenagerApp tam jest ten plik tomcat-users.xml w którym trzeba coś poustawiać
Np. w instrukcji podawane sa odstępy między poszczególnymi rolami po przecinku ale na zrzucie ekranu w tej samej instrukcji już ich nie ma
Pewnie to jakiś drobiazg ale skutecznie przedłuża całą akcję i doprowadza do gorączki.
Jak masz u siebie w tym pliku nadane te uprawnienia ?
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: pawel » 08 lip 2020 7:34

PawełR pisze:Jak masz u siebie w tym pliku nadane te uprawnienia ?

Role mam zapisane w taki sposób:
Kod: Zaznacz cały
roles="admin-gui,manager-gui, admin, manager, manager-script, manager-status"

Dodano:
To by było zbyt proste
Tam jest jakieś ręczne rzeźbienie w plikach xml odnośnie uprawnień
No konfigurację nowego Tomcata musisz przeprowadzić od nowa wg. instrukcji. Nie wiem czy między wersjami nie było zmian w plikach konfiguracyjnych żeby kopiować ze starej wersji.
pawel
Doctor
Doctor

Postautor: Łukasz W » 30 lip 2020 11:00

Działą Wam Emp@tia? Jakieś 20 minut temu jeszcze wszystko śmigało:
[i]
2020-07-30 10:55:43,730 Informacja Komunikacja z serwerem Emp@tia...
2020-07-30 10:55:43,730 Informacja Trwa budowanie żądania...
2020-07-30 10:55:43,730 Informacja Trwa wysyłanie
2020-07-30 10:56:16,918 Ostrzeżenie ESB:CWUSerwis- 101504 - Błąd połączenia sieciowego timeout - Usługa zewnętrzna CWUSerwis niedostępna. Spróbuj ponownie wkrótce.
2020-07-30 10:56:16,933 Ostrzeżenie Próba nr 1
2020-07-30 10:56:17,090 Ostrzeżenie Nie można sprawdzić osoby: Zofia ................ o numerze PESEL: .....................
[/i]
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: TheSaint » 30 lip 2020 12:02

wszyscy dostali kasę i zaczęli weryfikacje robić - no to klęknęło
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: Łukasz W » 30 lip 2020 12:55

Na razie działa, ale co chwila znów się przywiesza.
Łukasz W
GURU
GURU

Poprzednia

Wróć do SR