ePUAP

Problemy, porady, ciekawostki, polecane

Re: ePUAP

Postautor: karson » 23 mar 2020 16:50

cos im chyba wdrozenie nowego nie wyszlo
bo wrocili do starej wersji
na ta chwile dziala juz skrzynka
karson
Omnibus
Omnibus

Postautor: AnkaSt » 24 mar 2020 11:55

Dzisiaj ciąg dalszy problemów. Wprawdzie strona startowa jest jak dawniej, ale od pół godziny próbuję wysłać odpowiedź na otrzymane pismo. Jak nie "dokument wygasł", to odśwież stronę albo jakiś inny błąd. I tak cały czas.
AnkaSt
Mentor
Mentor

Postautor: pgemza » 24 mar 2020 12:30

marzenas pisze:przeprowadza procedurę wideoidentyfikacji wnioskodawcy

W lipcu chciałem tak pomóc założyć konto w banku, ale niestety wyłączyli wtedy taką możliwość.
pgemza
Omnibus
Omnibus

Postautor: zwierz » 24 mar 2020 13:12

Od wczoraj próbuje wysłać form i nie potrafię co chwile wywala.
zwierz
Przewodnik
Przewodnik

Postautor: Grzechu » 24 mar 2020 13:29

Mi przed chwilą udało się wysłać, ale to faktycznie loteria.

Najprawdopodobniej ten wspaniały system jest tak wyskalowany, że minimalnie większe obciążenie niż prawie zerowe go rozkłada...
Grzechu
AS
AS

Postautor: kiltna » 15 kwie 2020 9:52

Mam pytanko, działa Wam podpis kwalifikowany w epuap? Na jednym komputerze mam działa, a na kompie z win 8, FF 75 już nie. Tzn. mam aktualne oprogramowanie do podpisu (certum), wgrany najnowszy PK Signer. Program podczas uruchamiania widzi podpis i mogę go wybrać, natomiast po chwili "mielenia" dostaję komunikat: "Wystąpił problem z inicjalizacją komponentu kryptograficznego, skontaktuj się z pomocą techniczną."
Z doświadczenia wiem, że kontakt będzie trwał lata ;)

Macie jakiś pomysł na taki komunikat?
kiltna
Specjalista
Specjalista

Postautor: Piter » 15 kwie 2020 9:56

kiltna pisze:Mam pytanko, działa Wam podpis kwalifikowany w epuap? Na jednym komputerze mam działa, a na kompie z win 8, FF 75 już nie. Tzn. mam aktualne oprogramowanie do podpisu (certum), wgrany najnowszy PK Signer. Program podczas uruchamiania widzi podpis i mogę go wybrać, natomiast po chwili "mielenia" dostaję komunikat: "Wystąpił problem z inicjalizacją komponentu kryptograficznego, skontaktuj się z pomocą techniczną."

Z moich doświadczeń konfiguracji podpisu kwalifikowanego pod ePUAP wynika, że działa jedynie na Win7. Próbowałem skonfigurować na Win10 ale nie poszło.
Najlepsze rozwiązanie, podpisać plik a wiadomość wysłać bez podpisu.
Piter
AS
AS

Postautor: pawel » 15 kwie 2020 11:36

kiltna pisze:Mam pytanko, działa Wam podpis kwalifikowany w epuap? Na jednym komputerze mam działa, a na kompie z win 8, FF 75 już nie. Tzn. mam aktualne oprogramowanie do podpisu (certum), wgrany najnowszy PK Signer. Program podczas uruchamiania widzi podpis i mogę go wybrać, natomiast po chwili "mielenia" dostaję komunikat: "Wystąpił problem z inicjalizacją komponentu kryptograficznego, skontaktuj się z pomocą techniczną."

U mnie wszystko działa na WIN10 i FF ESR 68.7.0 ale zamiast z PK Signer korzystam z Comarch Crypto Providera.
pawel
Doctor
Doctor

Postautor: Cichy » 15 kwie 2020 14:01

pawel pisze: PK Signer
u mnie PK Signer nie działa - daje radę z PZ Signerm, tyle że będzie działał tylko do 30.04.2020
Cichy
Omnibus
Omnibus

Postautor: marzenas » 22 kwie 2020 14:31

Od dziś można wnioskować o Tymczasowy Profil Zaufany (jeżeli nie mają konta w tych bankach z listy),
profil ważny 3 miesiące i potwierdza się go przez Skype bym MS Teams ale Pani nie wie ile sie czeka na kontakt bo wybiera sie godziny kontaktu i trzeba byc dostepnym z dowodem osobistym :D
marzenas
Amator
Amator

Postautor: AKucharczyk » 23 kwie 2020 15:14

Piter pisze:

Z moich doświadczeń konfiguracji podpisu kwalifikowanego pod ePUAP wynika, że działa jedynie na Win7. Próbowałem skonfigurować na Win10 ale nie poszło.
Najlepsze rozwiązanie, podpisać plik a wiadomość wysłać bez podpisu.

Piotruś u mnie tak robione od zawsze prkatycznie bo inaczej się nie da (sprawdzane na kilku kompach z rożnym systemem) i dziś spotkała nas niespodzianka. Wiadomośc poszła bez podpisu a pdf z pismem (załącznik do pisma) został podpisany aplikacji Certum (jak zawsze). Ministerstwo (adresat) odrzuciło pismo z adnotacją, że nie zawiera podpisu.... LOL
AKucharczyk
Instruktor
Instruktor

Postautor: MichalM » 23 kwie 2020 15:16

marzenas pisze:Od dziś można wnioskować o Tymczasowy Profil Zaufany (jeżeli nie mają konta w tych bankach z listy),
profil ważny 3 miesiące i potwierdza się go przez Skype bym MS Teams ale Pani nie wie ile sie czeka na kontakt bo wybiera sie godziny kontaktu i trzeba byc dostepnym z dowodem osobistym :D

To wymyślili :-D , powinna być możliwość potwierdzania certyfikatu na poczcie i to by wszystkie problemy rozwiązało.
MichalM
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: piotrek » 23 kwie 2020 15:32

MichalM pisze:To wymyślili :-D , powinna być możliwość potwierdzania certyfikatu na poczcie i to by wszystkie problemy rozwiązało.

Ale przecież jest: envelo.pl
piotrek
Amator
Amator

Postautor: TheSaint » 24 kwie 2020 7:35

tylko że łączy się z założeniem konta w banku
MichalM pisze:powinna być możliwość potwierdzania certyfikatu na poczcie i to by wszystkie problemy rozwiązało.
co za różnica czy na poczcie czy w urzędzie? Przecież urzędy są czynne.
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: Jakec » 24 kwie 2020 9:09

TheSaint pisze:tylko że łączy się z założeniem konta w banku
MichalM pisze:powinna być możliwość potwierdzania certyfikatu na poczcie i to by wszystkie problemy rozwiązało.
co za różnica czy na poczcie czy w urzędzie? Przecież urzędy są czynne.

??? Co masz na myśli pisząc, że są czynne?
Jakec
Profesjonalista
Profesjonalista

PoprzedniaNastępna

Wróć do Oprogramowanie "inne"