ePUAP

Problemy, porady, ciekawostki, polecane

Re: ePUAP

Postautor: MarcinD » 04 gru 2019 15:56

Możliwe, że masz jakiś skład przypisany do "Domyślnej".
MarcinD
AS
AS

Postautor: Piter » 04 gru 2019 16:25

Ojciec76 pisze:Mam w EPUAP 2 skrzynki: Domyślna i ESP
Jak ustawić by była tylko jedna z nich?
Przy ESP nieaktywny przycisku USUŃ, a Domyślnej usunąć nie mogę.

Według Musisz się zalogować żeby zobaczyć link! usunąć nie można, ale jest coś takiego jak mapowanie.
Piter
AS
AS

Postautor: Ojciec76 » 05 gru 2019 9:49

Piter pisze:
Ojciec76 pisze:Mam w EPUAP 2 skrzynki: Domyślna i ESP
Jak ustawić by była tylko jedna z nich?
Przy ESP nieaktywny przycisku USUŃ, a Domyślnej usunąć nie mogę.

Według Musisz się zalogować żeby zobaczyć link! usunąć nie można, ale jest coś takiego jak mapowanie.

Dzięki wielkie :piwko: :piwko: :piwko: :piwko:
Ojciec76
Omnibus
Omnibus

Postautor: MarcinD » 05 gru 2019 10:44

Piter pisze:Według podręcznika usunąć nie można

Oni tam sami nie wiedzą co można, a czego nie :)
epupa.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
MarcinD
AS
AS

Postautor: Łukasz W » 05 gru 2019 15:11

Ojciec76 pisze:a Domyślnej usunąć nie mogę.

A jaki masz komunikat?
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: Ojciec76 » 05 gru 2019 15:57

Wystąpił błąd podczas usuwania skrytki: Nie można usunąć skrytki, ponieważ jest ustawiona jako skrytka domyślna skrzynki "Domyślna"

I nie wiem, gdzie to przestawić - w podręczniku albo nie ma, albo nie widzę.
Ojciec76
Omnibus
Omnibus

Postautor: Piter » 05 gru 2019 15:59

Ojciec76 pisze:Wystąpił błąd podczas usuwania skrytki: Nie można usunąć skrytki, ponieważ jest ustawiona jako skrytka domyślna skrzynki "Domyślna"
I nie wiem, gdzie to przestawić - w podręczniku albo nie ma, albo nie widzę.

W podręczniku napisane jest tak:
Nie możesz usunąć skrzynki ESP oraz skrzynki Domyślnej. Możesz w małym stopniu modyfikować parametry skrytki powiązanej ze skrzynką SkładESP, czyli SkrytkaESP.
Piter
AS
AS

Postautor: Ojciec76 » 05 gru 2019 16:04

Ale zobacz kilka postów wyżej: MarcinD usunął, albo pobawił się w paincie :)
Ojciec76
Omnibus
Omnibus

Postautor: MarcinD » 06 gru 2019 8:56

Ja ją usunąłem jakiś czas temu, kiedy jeszcze były zabawy ze składami itp. Nie pisze jak to zrobiłem, bo już nie pamiętam, ale podejrzewam, że było to klikanie na zasadzie małpy i guzików... do skutku :D
Ogólnie, to do epuapu trudno podejść inaczej niż na powyższej zasadzie.
Przedwczoraj wysłałem pismo bez wpisanego adresata. Po prostu zapomniałem zaadresować i po podpisaniu świeciło się, że pismo nie ma adresata, ale nadal był aktywny przycisk "Wyślij". Dziecięca ciekawość kazała mi sprawdzić czy zadziała... zadziałało, nie wiem gdzie i komu wysłałem :D
HD oczywiście odpisało mi, że nie ma możliwości wysłać takiego pisma, ale jak im odesłałem upp i fotkę zawartości "wysłane", to tylko zmienili status zgłoszenia i jak na razie nie wiem co dalej w tym temacie.
MarcinD
AS
AS

Postautor: Pietrze » 06 gru 2019 9:09

Też przerabialiśmy jakiś czas temu temat usunięcia jednej z dwóch skrytek "domyślnej" i "ESP". Po samodzielnych próbach oraz odpowiedzi negatywnej z HD, skończyło się na wykonaniu mapowania, które poradził @Piter, bo stwierdziliśmy, że są rzeczy ważniejsze i nie ma co się kopać z epuap'owym koniem. ;)
Pietrze
Omnibus
Omnibus

Postautor: arybski » 06 gru 2019 9:14

Kiedyś można było usunąć. Zadażyło mi się dostać pismo na usuniętą skrzynkę. Nie dało się go odebrać. HD przywróciło skrzynką i już nie można żadnej usunąć.
arybski
Omnibus
Omnibus

Postautor: kabi » 20 sty 2020 12:53

Czy działa wam podpisywanie kwalifikowanym podpisem w ePUAP na Windows 10 Pro? Mam taki sam problem z podpisem już na 3 komputerach z Win10. Na Win7 problem nie występuje. HD ePUAP po pierwszej odpowiedzi nabrał wody w usta.
kabi
Specjalista
Specjalista

Postautor: MarcinD » 20 sty 2020 13:15

A skąd.
Uruchomili PKSigner (nie mylić z PZSigner) i podpisywanie w najlepszym wypadku kończy się oknem z informacją o niemożliwości pracy przez kartę inteligentną, po anulowaniu pojawia się okno do wpisania pinu, ale potem pojawia się komunikat o złym starcie apletu podpisywania.
HD oczywiście już milczy.

Jeszcze kilkanaście miliardów trzeba i może zacznie to działać :)
Szkoda, że go nie zaorali i nie zbudowali od zera.
MarcinD
AS
AS

Postautor: kabi » 20 sty 2020 13:22

To ja mam inne błędy (błąd komponentu - w trakcie podpisywania) ew. błąd wewnętrzny (już po wpisaniu PINu). Tak czy inaczej nie działa na Win10.
kabi
Specjalista
Specjalista

Postautor: AKucharczyk » 20 sty 2020 14:28

kabi pisze:Czy działa wam podpisywanie kwalifikowanym podpisem w ePUAP na Windows 10 Pro? Mam taki sam problem z podpisem już na 3 komputerach z Win10. Na Win7 problem nie występuje. HD ePUAP po pierwszej odpowiedzi nabrał wody w usta.

A nie zaczęło się Wam tak dziać po ostatniej aktualce ( Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!) do Win10 z 14 stycznia?
AKucharczyk
Instruktor
Instruktor

PoprzedniaNastępna

Wróć do Oprogramowanie "inne"