Zasiłki stałe w MPiPS

Kwartalne przyjemności i kłopoty

Zasiłki stałe w MPiPS

Postautor: Ania » 11 sty 2012 9:34

Czy w rocznym sprawozdaniu zasiłki stałe powinny być wykazane jedynie w części dotowanej tj 80 %,
Dział 2B zasiłki stałe nie zawiera pozycji- środki własne co zatem z ogólnym wykonaniem.
Podobnie jeśli chodzi o składki zdrowotne. Mam wersje OU pomost 20-8.
Proszę o odpowiedź.
Ania
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Zasiłki stałe w MPiPS

Postautor: Tomek » 11 sty 2012 9:52

Należy wykazywać całość.
pozdrawiam
Tomek

Postautor: Ania » 11 sty 2012 10:55

Bardzo dziękuję.
Ania
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Łukasz W » 11 sty 2012 11:46

Składki także wykazujemy w całości czyli środki z budżetu państwa i gminy.
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: lukebe » 12 sty 2012 8:49

Łukasz W pisze:Składki także wykazujemy w całości czyli środki z budżetu państwa i gminy.

Podepnę się pod temat. Wydaje mi się, że wiem, ale chcę mieć od Was potwierdzenie a IMHO objaśnienia nie są do końca oczywiste ;)
Składki wykazuję tak jak stałe, czyli w zaplanowanej wysokości a nie wykonanej prawda? Tzn. nie koryguję ich o zmiany wynikające z nienależności?
lukebe
Omnibus
Omnibus

Postautor: TheSaint » 12 sty 2012 8:54

lukebe pisze:Tzn. nie koryguję ich o zmiany wynikające z nienależności?
tak powinno być o ile przyjmie to twój WPS.
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: lukebe » 12 sty 2012 9:20

TheSaint pisze:tak powinno być o ile przyjmie to twój WPS.

No właśnie - ale jeśli by się czepiał to niech to da na piśmie, bo skoro objaśnienia mówią "...wykazywane są jedynie te składki, które zostały przyznanena okres zawierający..." to rozumiem, że chodzi o plany - a skoro nie mam wytycznych WPS'u to trzymam się wytycznych ministerialnych - dobrze kombinuję?

Tylko zastanawia mnie jak maja się do tego kolumny 4 i 5 czyli "z tego opłaconych/nieopłaconych".
lukebe
Omnibus
Omnibus

Postautor: PawełR » 12 sty 2012 9:49

Tylko zastanawia mnie jak maja się do tego kolumny 4 i 5 czyli "z tego opłaconych/nieopłaconych".
sytuacja u nas była taka w zeszłym roku że składki za grudzień 2010 były opłacone do 5 stycznia 2011 czyli zostały u mnie zrealizowane w systemie z datą 5 stycznia. Ale że wytyczne do tego sprawozdania mówią że sprawozdanie to dotyczy tylko okresu za jaki się je robi no to sprawozdanie roczne ze składek za 2010 ujęło mi tez ten nie opłacony grudzień 2010. Konkretnie w rubryce nie opłacone czyli zgodnie ze stanem faktycznym. Natomiast w kolejnym roku przy sprawozdaniu za 2011 mimo że w styczniu były robione realizacje za grudzień2010 to zgodnie z objaśnieniami nie powinno i nie było to nigdzie wykazywane. I to jest ok

tyle że w zeszłym roku po wysłaniu sprawozdania za 2010 w którym zawarliśmy grudzień 2010jako nie opłacone dostaliśmy tel. z UW że mamy poprawić sprawozdanie tak aby wykazać że było opłacone. Tłumaczenie było takie że jeśli było opłacone do 5 kolejnego miesiąca to mamy uwzględnić w opłaconych.
Oczywiście trzeba było zrobić ręczną korektę.
W tym roku wyszło tak samo ale tym razem przed wysyłką zadzwoniliśmy w tej sprawie do UW i okazało się że tym razem mamy wykazać tak jak powinno być czyli w nie opłaconych no i tak też wysłaliśmy. Więc wszystko zależy od tego jak sobie życzy UW .
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: lukebe » 12 sty 2012 9:56

Mogli w takim razie napisać "rozliczonych/ nie rozliczonych" bo skoro spr ma lecieć z planów to "opłaconych/nie opłaconych" może siać wątpliwości. Przynajmniej mnie skołowało ;)
Dzięki za pomoc :)
lukebe
Omnibus
Omnibus

Postautor: TheSaint » 12 sty 2012 15:09

PawełR pisze:zadzwoniliśmy w tej sprawie do UW i okazało się że tym razem mamy wykazać tak jak powinno być czyli w nie opłaconych no i tak też wysłaliśmy
- patrz - ja do nich nie dzwonię, bo powiedziałem że na temat sprawozdań nie będę z nimi rozmawiał dopóki dyrektorem będzie ten kto jest na chwilę obecną - i wysłałem tak jak w zeszłym roku. Czyli będzie korekta? :-D :-D :-D :-D
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: PawełR » 12 sty 2012 17:04

no ciekawe u kogo będzie korekta. Bo to że tak powiedzieli a powiedziała to Pani H. to nie oznacza jeszcze że nie będzie korekty.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: pluti » 13 sty 2012 10:35

a wracając do zasiłków stałych to jednak nie wykazujemy wszystkich! tylko dotowane (dodali dopisek w nawiasie na formularzu MPiPS-03R)
i otrzymałem maila:
Witam Państwa. Uprzejmie przypominam, że w sprawozdaniu MPiPS-03R w zakresie zasiłków stałych (DOTOWANYCH!) wykazujecie Państwo tylko i wyłącznie środki z dotacji wojewody. Środki własne zaangażowane w to zadanie Wam nie uciekną i tak, bowiem wykazujecie je w sprawozdaniu / sprawozdaniach / finansowych.

W tej sytuacji bardzo proszę o wgranie kolejnych, poprawnych już, wersji sprawozdania te Ośrodki, które w zasiłkach stałych wykazały nie tylko środki wojewody, ale i własne.

może to znowu w mazowieckim coś się komuś w głowie poprzewracało i wykaże oszczędności względem planu
pluti
AS
AS

Postautor: Tomek » 13 sty 2012 10:39

Jest to bzdura - MPiPS wielokrotnie potwierdziło że ma być całość.
Masz namiary do tego kogoś kto tak napisał?
Tomek

Postautor: pluti » 13 sty 2012 10:43

oczywiście to inspektor z wydziału w Ciechanowie, ale jestem przekonany że tak mu kazali w Warszawie
pluti
AS
AS

Postautor: Tomek » 13 sty 2012 11:02

a namiary jakieś? Zadzwonilibyśmy tam
Tomek

Następna

Wróć do Sprawozdania i zbiory centralne