MK!/MK2

Kwartalne przyjemności i kłopoty

MK!/MK2

Postautor: irek1983 » 03 kwie 2012 15:07

Witam

Czy u was w sprawozdaniu MK1/MK2 w pierwszym dziale 2A prawidłowo wlicza np. usługi specjalistyczne lub pomoc dla cudzoziemców? u mnie mimo wprowadzonej decyzji listy wypłat nie wlicza ani cudzoziemców ani usług specjalistycznych mimo że zatwierdziłem rozliczenie i wszystko jest z datami z I kwartału :(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
irek1983
Omnibus
Omnibus

Re: MK!/MK2

Postautor: Tomek » 03 kwie 2012 15:14

Do sprawozdania w tym dziale są liczone tylko specjalistyczne usługi realizowane w miejscu zamieszkania. Świadczone w innych miejscach nie są ujmowane. Co do cudzoziemców to nie wiem co może być przyczyną, pamiętaj że jeśli robisz sprawozdanie zgodnie z objaśnieniami MPiPS, to listy wypłat i rozliczenia nie mają znaczenia, mają znaczenie tylko decyzje i ich harmonogramy - jeśli świadczenie w tych harmonogramach przysługuje np. za grudzień 2011 roku, to mimo że realizacja była w 2012 roku to nie znajdzie się w sprawozdaniu (w zbiorze centralnym - tak).
Tomek

Postautor: irek1983 » 04 kwie 2012 8:09

To zmieniły się reguły co do specjalistycznych usług? W tamtym roku w I i III kwartale wliczało nam te usługi do MK1 teraz już za I kw/2012 nie wlicza choć są identycznie wprowadzane?
irek1983
Omnibus
Omnibus

Postautor: Tomek » 04 kwie 2012 8:58

Zawsze tak było.
Tomek

Postautor: irek1983 » 04 kwie 2012 9:14

Hm... Dziwne... Wcześniej mi ładnie wliczało w poprzednich MK1 a teraz nie liczy. Popatrzę jeszcze może coś w decyzji jest nie tak wprowadzone, ale raczej nie skoro w raportach wszystko ładnie wychodzi:/
irek1983
Omnibus
Omnibus

Postautor: irek1983 » 04 kwie 2012 10:24

Tomku pisałeś że w tym dziale są liczone tylko specjalistyczne usługi realizowane w miejscu zamieszkania. Więc u nas mają 2 osoby takie usługi i jakoś ich nie wlicza nie wiem co jest powodem, ale wszystko jest wprowadzone jak w poprzednich latach w ten czas liczyło a obecnie ich nie wlicza:/
irek1983
Omnibus
Omnibus

Postautor: Tomek » 04 kwie 2012 10:34

To serwis zostaje. Zasady są takie jak podałem.
Tomek

Postautor: irek1983 » 04 kwie 2012 10:49

Ok zgłoszenie wysłane. Dzięki
irek1983
Omnibus
Omnibus

Wróć do Sprawozdania i zbiory centralne