Aktualizacja ulic Emp@tii

Jak w prosty sposób rozwiązać problem pozornie nierozwiązywalny w programie

Re: Aktualizacja ulic Emp@tii

Postautor: nieistotny_nick » 23 lip 2019 9:53

Tak, to ogólnie są te uprawnienia do ulic, ale one odpowiadają wg. mnie za dodawanie ulic z palca do słownika i tak jak Karson pisze nie wpływają na ulice zaczytywane z wniosków, a właśnie takiego bloka szukam bo to syzyfowa praca ciągle poprawianie.
Jeszcze jakbym wiedział który pracownik tego nie weryfikuje i akceptuje błędne ulice, ale w dzienniku zdarzeń nie ma opcji co by szło to wychwycić.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: karson » 23 lip 2019 10:46

ja wyczulam pracowników co wczytuja wnioski ze MUSZĄ weryfikowac poprawnosc ulic i jak widza ze nazwa ulicy sie rozni w pisowni od tej co mamy w bazie to odhaczaja nadpisanie z wniosku

jest to syzyfowa praca ale jakos idzie
czasem sie oczywiscie zdarzy cos przeoczyc

oprocz roznej pisowni ulic zdarza sie tez ze np w miejsce ulicy wskakuje nazwa wsi, nie wiem czy to ludzie tak blednie wypelnaja czy jakis bank zle ma zrobione wnioski i ich przesyl
karson
Omnibus
Omnibus

Postautor: TheSaint » 23 lip 2019 11:12

nieistotny_nick pisze:ale w dzienniku zdarzeń nie ma opcji co by szło to wychwycić.
w metryce masz - który pracownik zarejestrował wniosek
w dzienniku zdarzeń masz kto modyfikował dane
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: nieistotny_nick » 23 lip 2019 12:51

TheSaint pisze:
nieistotny_nick pisze:ale w dzienniku zdarzeń nie ma opcji co by szło to wychwycić.
w metryce masz - który pracownik zarejestrował wniosek
w dzienniku zdarzeń masz kto modyfikował dane

Czyli po kolei, mam na liście Emp@tii błędne ulice np. Bednorza, F.Chopina, Kotucha ale na liście wniosków mi tych ulic nie znajduje (filtr wniosków zakładka). Co dalej?
Inny sposób w słowniku ulic tych nie Empatiowych mam tę ulicę, z menu wybieram "sprawdź występowanie ulic" i zero wyniku. (pomijam fakt, że raport jaki dziwny się otwiera bo nie ma możliwości wskazania ulicy jako warunku zapytania)
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: TheSaint » 23 lip 2019 12:55

na liście empatii przypisać błędne ulice do prawidłowych
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: nieistotny_nick » 23 lip 2019 13:00

Eh, no tak ostatecznie robię, ale pisałem wyżej, że prościej byłoby zapobiegać ... znaleźć osobę która pozwala na błędną ulice by trafiła do słownika.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: TheSaint » 23 lip 2019 13:09

najgorsze jest usuwanie ulic z miejscowości, które ich nie mają
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: Łukasz W » 23 lip 2019 13:14

nieistotny_nick pisze:z menu wybieram "sprawdź występowanie ulic" i zero wyniku.

Być może już jej nie ma. U mnie jako tako dział - wychodzą jakieś dane :)
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: nieistotny_nick » 23 lip 2019 13:43

Dlaczego miałoby nie być, tylko ja duplikaty usuwam, a sprawdzałem na tych trzech przykładowych.
W ogóle pisałem na HD, proszę was tez o zawnioskowanie o taką opcję :)
Dzień dobry, proszę o wprowadzenie drobnej zmiany, ale bardzo ułatwiającej pracę z przypisywaniem błędnych ulic na prawidłowe w Emp@tii.
Ułatwienie polegałoby na tym, by wyłączyć "przewijanie" paska z ulicami do pierwszej pozycji na liście, po każdorazowym wybraniu opcji "przypisz do wybranej ulicy ze słownika Emp@tii"
Drugie ułatwienie to możliwość zaznaczania shiftem więcej pozycji na raz.
Trzecie ułatwienie to aby w oknie "zastąp ulice z SR/SW ulicą ze słownika Emp@tii" wprowadzić jednym kliknięciem zastapienie wszystkiego co do tego okna wybraliśmy w poprzednim kroku.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: Łukasz W » 23 lip 2019 14:04

nieistotny_nick pisze:Dzień dobry, proszę o wprowadzenie drobnej zmiany, ale bardzo ułatwiającej pracę z przypisywaniem błędnych ulic na prawidłowe w Emp@tii.

To co chcesz?? Filtr ++?? :-D :-D :-D
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: karson » 23 lip 2019 14:12

TheSaint pisze:najgorsze jest usuwanie ulic z miejscowości, które ich nie mają

masz racje, chociaz jest juz tak lepiej niz rok temu bo wystarczy zmienic np we wniosku i program automatycznie potrafi zmienic przy osobie odrazu co rok temu trzeba bylo recznie robic tez

jakby kazda instytucja korzystala ze slownikow GUS to by problemu nie bylo, a tak to jest dowolnosc pisania nazw ulic i potem balagan sie robi i duble u nas
karson
Omnibus
Omnibus

Postautor: TheSaint » 23 lip 2019 14:18

karson pisze: bo wystarczy zmienic np we wniosku

przez aktualizację danych w systemie jest szybiej - nie trzeba po modułach skakać
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: nieistotny_nick » 24 lip 2019 7:11

Kuźwa jak to jest, że u mnie dziewczyny twierdzą, że nie zawsze się da zaktualizować ulicę na poziomie wczytywania. A system nie ma miechanizmu, żeby im to udowodnić kto zaakceptował "duplikat" ulicy.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: MarcinD » 24 lip 2019 8:16

nieistotny_nick pisze:system nie ma miechanizmu, żeby im to udowodnić kto zaakceptował "duplikat"

It's Not a Bug, It's a Feature.
Chcesz udowodnić coś dziewczynom? :)
MarcinD
AS
AS

Postautor: nieistotny_nick » 24 lip 2019 9:12

Głównie to chcę dojść do źródła problemu by go rozwiązać, a tu z żadnej strony system nie chce mi umożliwić by te duplikaty znaleźć w konkretnym wniosku/decyzji/szkole.
nieistotny_nick
AS
AS

PoprzedniaNastępna

Wróć do Administracja