dyski NAS

Zepsuło się, nie działa, co lepsze czego nie dotykać

Re: dyski NAS

Postautor: TheSaint » 25 paź 2017 11:59

początek wątku ja zrozumiałem że ktoś chce do pracy
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: PawełR » 25 paź 2017 12:04

może i chce do pracy ale cenowo do 1500 porównywane było wiec półka raczej domowa. Co nie zmienia faktu że ten sam system QTS. co w wyższej półce.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: PawełR » 26 paź 2017 8:45

Pozostając w temacie. Wczorajszy i raczej obiektywny test QNAP TS-228
Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: MarcinD » 26 paź 2017 8:59

Dlatego lepszym wyborem byłby procesor Marvela z WD. Niedługo szyfrowanie będzie praktycznie wymagane, a tutaj dość bidnie z wydajnością.
MarcinD
AS
AS

Postautor: PawełR » 26 paź 2017 9:06

No bidnie też teraz widzę po tych testach ale coś za coś cena robi swoje.
Sprzęt raczej na potrzeby jednego lub góra 2 jednocześnie korzystających klientów. No chyba że będzie pracował tylko jako magazyn kopii które mogą się powoli robić np. nocami to da rade tam wydajność nie potrzebna aż tak I przy okazji np. jako rejestrator 2 kamer.
Do domu wydajniejszy byłby przewijający się tam w czołówce wydajności model
QNAP HS-251+ ale cenowo bez dysków wychodzi ponad dwa razy droższy bo 1200 zł + dyski
Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
Szkoda że w tych porównaniach nie ma tego WD który jest w takiej samej cenie jak Ts-228
Jeśli mamy w domu parę laptopów telefonów i tabletów i sprzęt jest dość stary i istnieje ryzyko utraty danych na skutek awarii dysków. Lub jeśli planujemy w nich wymienić dyski na ssd które może i będą szybsze ale nie pomieszczą wszystkich domowych danych (zdjęć i filmów) to wydaje się sprzęt godny polecenia. (zawsze to pewniejsza biblioteka niż dyski zewnętrzne )Zrzucamy wszystko na taki serwer wraz z kopiami wszystkich danych i udostępniamy z konkretnymi uprawnieniami co chcemy na każdym sprzęcie i koncie np. zdjęcie czy filmy na tv również poprzez internet gdzie tylko chcemy i na czym tylko chcemy. A dodatkowa możliwość podłączenia 2 kamer IP też w domu może się przydać. W grupy robocze małej kilku osobowej firmy gdzie na żywo trzeba ciągle coś zapisywać edytować i przesyłać raczej bym tego nie brał.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2017 9:18 przez PawełR, łącznie zmieniany 2 razy
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: MarcinD » 26 paź 2017 9:13

Wielkiego szoku jakościowego po WD bym tez się nie spodziewał, ale zwróć uwagę, że inne NASy z wolniejszym i ciut starszym Armada385 i mniejszą ilością pamięci zachowują się jak QNAP.
Przy tych samych cenach ja bym brał WD, ale wszystko i tak zależy od wykorzystania.
Moja samoróbka sprawuje się bdb i jest zbudowana na gratach, które poszłyby na śmietnik. Fakt, że nie jest tak wygodna i szybka jak byle jaki NAS za 500 zł, ale działa.
Myślę jednak, że nie ma co tu już dywagować i zapewne ten QNAP spokojnie sobie poradzi.
MarcinD
AS
AS

Postautor: Arrowski » 27 paź 2017 10:02

dziś dysk dotarł, ma służyć do zrzucania kopi nocną porą i moje pliki także spokojnie wystarczy
Arrowski
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: Grzechu » 07 lis 2018 13:33

Nie znalazłem wątku poświęconego stricte QNAP-owi, więc pozwolę sobie zapytać tutaj (zanim zacznę szperać w dokumentacji ;) ).

Czy można w jakiś sposób "z zewnątrz" znaleźć/odczytać IP QNAP-a?
Znajomi w niewielkiej firmie coś tam komuś zlecili, ten ktoś zmienił im adresację w sieci i w związku z tym zostało utracone połączenie z QNAP-em.
Oczywiście nikt nie wie/nie pamięta jaka adresacja była ustawiona poprzednio :-D
Grzechu
AS
AS

Postautor: przemo88 » 07 lis 2018 13:36

skaner otwartych portów? dajmy na to port 80 lub 8080?
przemo88
Ekspert
Ekspert

Postautor: Piter » 07 lis 2018 13:37

Grzechu pisze:Nie znalazłem wątku poświęconego stricte QNAP-owi, więc pozwolę sobie zapytać tutaj (zanim zacznę szperać w dokumentacji ;) ).

Czy można w jakiś sposób "z zewnątrz" znaleźć/odczytać IP QNAP-a?
Znajomi w niewielkiej firmie coś tam komuś zlecili, ten ktoś zmienił im adresację w sieci i w związku z tym zostało utracone połączenie z QNAP-em.
Oczywiście nikt nie wie/nie pamięta jaka adresacja była ustawiona poprzednio :-D

Grzechu, może qfinder Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
Piter
AS
AS

Postautor: Pietrze » 07 lis 2018 13:37

Można użyć Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!. ;)
Pietrze
Omnibus
Omnibus

Postautor: akoc » 07 lis 2018 13:47

Jeżeli był odpowiednio skonfigurowany, to w eksploratorze w lokalizacjach sieciowych powinna być jego ikona, w jej właściwościach adres...
akoc
Omnibus
Omnibus

Postautor: Grzechu » 07 lis 2018 15:12

Dziękuję za podpowiedzi.

Będę tam w przyszłym tygodniu - sprawdzę na miejscu jak to będzie wyglądało.
Grzechu
AS
AS

Poprzednia

Wróć do Sprzęt i osprzęt