Problem z drukowaniem na Sharp AR-6020N z Windows 10

Zepsuło się, nie działa, co lepsze czego nie dotykać

Problem z drukowaniem na Sharp AR-6020N z Windows 10

Postautor: PawełR » 14 lis 2018 8:58

Witam
Problem dotyczy drukowanie na ksero Sharp AR-6020N z poziomu Windows 10 po sieci.
Wcześniej na laptopie był Windows 8.1 + sterowniki oryginalne z płyty i było wszystko ok.
potem była tam aktualizacja do Windows 10 poprzez zainstalowanie czystej kopii systemu który się aktywował poprawnie.
dla tego windows 10 pobrałem z
Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
te sterowniki : SPLC Driver for Windows, version 1712a, WIN 64
SPLC Driver for Windows Vista x64/7 x64/8 x64/8.1 x64/10 x64 with WHQL, version 1712a, production run date 09/01/2018, Polish language 08.02.2018
czyli najnowsze.
i wszystko jest ok ale niestety do czasu
Po około godzinie albo po jakiejś ilości wydrukowanych poprawnie kopii ksero zamiast wydruku za każdym razem drukuje błąd :

The job was canceled (Non-printable file type)

obojętnie czy drukuje z worda czy notatnika czy puszczam strone testową.
dodam że na stronie są tam też sterowniki : PCL6/PS Driver for Windows,version 1712a, WIN 64 na którym sprzęt w ogóle nie drukuje.
Problem jest irytujący bo objeżdżam po pół godzinie testowego drukowania i wszystko jest ok po czym drugiego dnia mam tel że po godzinie czy dwóch nie działa.
Wczoraj zaleciłem wyłączenie ksera z sieci (przewodem) bo z guzika nie pomagało i jeśli to nie pomoże to też skuteczne wyłączenie Windowsa poprzez wyciągnięcie na chwilę baterii z laptopa.
Panie zrobiły to jednocześnie i pomogło
.
Znaczy zapewne na jakiś czas albo na jakąś ilość kopii. Jeśli problem powróci mają zrobić to wyłączenie selektywnie czyli najpierw ksero i sprawdzić a potem bateria. wtedy będzie wiadomo co pomogło. Stawiam na jakieś przepełnienie bufora wydruku czy pamięci czy jakoś tak. Nie znam sie na tym
Może ktoś miał podobny problem z tym lub innym sprzetem na Windows 10
Bo zakładam że skoro wcześniej na Win 8.1 było ok a zmieniłem system i jest problem no to on dotyczy właśnie systemu.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Wróć do Sprzęt i osprzęt