Pionowe smugi na wydruku

Zepsuło się, nie działa, co lepsze czego nie dotykać

Pionowe smugi na wydruku

Postautor: piti198 » 07 mar 2019 10:33

Zarówno przed jak i po wymianie tonera w drukarce Epson CX11NF mam pionowe smugi na wydruku. Krótko po wymianie było dobrze, ale problem powrócił. Wyjąłem bęben, a tam są smugi na nim i wszędzie rozsypany kolorowy toner.
Co z tego że je wytrę, jak po wydruku one znów wracają i wszystko jest rozsypane. Co w tej sytuacji zrobić, nie widzę żadnej opcji w ustawieniach czyszczenia drukarki albo coś w tym stylu.
piti198
Ekspert
Ekspert

Re: Pionowe smugi na wydruku

Postautor: TheSaint » 07 mar 2019 10:34

tonery oryginalne czy zamienniki? może po prostu bęben zużyty? Jaki przebieg ma drukarka?
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: AKucharczyk » 07 mar 2019 10:47

piti198 pisze:Zarówno przed jak i po wymianie tonera w drukarce Epson CX11NF mam pionowe smugi na wydruku. Krótko po wymianie było dobrze, ale problem powrócił. Wyjąłem bęben, a tam są smugi na nim i wszędzie rozsypany kolorowy toner.
Co z tego że je wytrę, jak po wydruku one znów wracają i wszystko jest rozsypane. Co w tej sytuacji zrobić, nie widzę żadnej opcji w ustawieniach czyszczenia drukarki albo coś w tym stylu.

Czyszczenie nic nie da raczej. Przerabiałem to w 3 drukarkach. Skończyło się na serwisie. Rzekomo winne były słabej jakości zamienniki tonerów. Co prawda u mnie toner się nie rozsypywał, ale czyszczenie pomagało na 10-50 stron i problem powracał (nawet na oryginalnym tonerze).
AKucharczyk
Doctor
Doctor

Postautor: piti198 » 07 mar 2019 10:54

Toner dostałem od innych pracowników, bo ja już nie wiem dlaczego nie zajmuję się zamawianiem i zakupem środków eksploatacyjnych do drukarek, zresztą nawet nie wiem ile ich jest u nas w pracy, bo nie mam dostępu do takich danych, nie są mi przekazywane. To nie mam pojęcia, bo już oddałem tamten zużyty w tym opakowaniu nowego. A z tego co wiem to żadna firma nie chce się podjąć konserwacji tej drukarki, to jestem zdany na własne siły. Przebiegu nie znam, ale pewnie jest dość duży. Zresztą już w tej drukarce był wymieniany ten fuser czy jak to się zwie, bo kiedyś padł, to może teraz co innego się zużyło.

Toner okazuje się, że oryginalny epson black 0190.
piti198
Ekspert
Ekspert

Postautor: MarcinD » 07 mar 2019 11:03

Przestałbyś w każdym możliwym temacie narzekać na to, że nic nie możesz, bo to niczego do tematu nie wnosi. Możesz to prosto rozwiązać jeśli tylko zechcesz.

Masz uszkodzony bęben albo brudną rolkę ładującą.
Te bębny mają denną wydajność i się zapewne najzwyczajniej skończył.
Możesz wydrukować stan drukarki to się dowiesz jaki ma przebieg.
MarcinD
AS
AS

Postautor: piti198 » 07 mar 2019 11:15

MarcinD pisze:Przestałbyś w każdym możliwym temacie narzekać na to, że nic nie możesz, bo to niczego do tematu nie wnosi. Możesz to prosto rozwiązać jeśli tylko zechcesz.

W jaki sposób? :idea:
piti198
Ekspert
Ekspert

Postautor: PawełR » 07 mar 2019 11:16

W jaki sposób?

1.Możesz wydrukować stan drukarki to się dowiesz jaki ma przebieg.
2.Masz uszkodzony bęben albo brudną rolkę ładującą. > zamawiając serwis
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: MarcinD » 07 mar 2019 11:17

PawełR pisze:1.Możesz wydrukować stan drukarki to się dowiesz jaki ma przebieg.

Etam, nie to wytłumaczyłeś :)
MarcinD
AS
AS

Postautor: TheSaint » 07 mar 2019 11:23

piti198 pisze:Przebiegu nie znam, ale pewnie jest dość duży.
a sprawdzić sam nie potrafisz?
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: AKucharczyk » 07 mar 2019 11:25

MarcinD pisze:
PawełR pisze:1.Możesz wydrukować stan drukarki to się dowiesz jaki ma przebieg.

Etam, nie to wytłumaczyłeś :)
:piwko: :-DDD
AKucharczyk
Doctor
Doctor

Postautor: przemo88 » 07 mar 2019 11:30

serwis i tyle, a jak się nie da to nowa. Jak nie widział bym możliwości naprawy swoich drukarek samemu ( tak jest w przypadkach toshib 2040c i 255 - duże "kombajny") to się nie biorę i zamawiam serwis. Przecież nie jeżdżę na szkolenia z serwisu drukarek, nie mam żadnego doświadczenia, wystarczających narzędzie w wielu przypadkach, jak naprawię to kasa zostaje i Dyrektorka ma lepszy humor i to tyle.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2019 11:31 przez przemo88, łącznie zmieniany 1 raz
przemo88
Ekspert
Ekspert

Postautor: piti198 » 07 mar 2019 11:30

TheSaint pisze:
piti198 pisze:Przebiegu nie znam, ale pewnie jest dość duży.
a sprawdzić sam nie potrafisz?

53600 stron. Nawet nic nie trzeba było drukować, bo drukarka wyświetla te dane w menu.
przemo88 pisze:a jak się nie da to nowa

Marzenie ściętej głowy, bo u nas przecież nie ma na nic kasy.
piti198
Ekspert
Ekspert

Postautor: TheSaint » 07 mar 2019 11:38

szukaj profesjonalnego serwisu kopiarek (w Lublinie co najmniej kilka) - bo to w zasadzie kopiarka. Sam nie grzeb, bo tylko bardziej zepsuć można. Sama maszyna koszmarnie droga w eksploatacji
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: PawełR » 07 mar 2019 11:40

Marzenie ściętej głowy, bo u nas przecież nie ma na nic kasy.
nie ma kasy za to będzie ładny pasek :x
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: przemo88 » 07 mar 2019 11:44

Jak wyżej, albo nie ma kasy i pasek jest, albo jest kasa i nie ma paska. W obowiązkach masz naprawić sprzęt drukujący? To,że raz się uda to nie znaczy,że zawsze tak będzie.
przemo88
Ekspert
Ekspert

Następna

Wróć do Sprzęt i osprzęt