Pionowe smugi na wydruku

Zepsuło się, nie działa, co lepsze czego nie dotykać

Re: Pionowe smugi na wydruku

Postautor: jakub.zarebski » 07 mar 2019 12:54

staram się w miarę na bieżąco robić ;)
jakub.zarebski
Omnibus
Omnibus

Postautor: piti198 » 07 mar 2019 13:06

TheSaint pisze:
MarcinD pisze:Ogólnie to droga w użytkowaniu ta drukarka
to już inna para kaloszy, (czarny bęben na 42 tys. - ponad 1000 zł. :shock: )

Tak jest jak się kupuje tanio - bez zapoznania się z późniejszymi kosztami eksploatacji.

Ja tej drukarki nie kupowałem, jak się tu zatrudniłem, to ona już tam była.
Fakt znalazłem nowy bęben to z 1 tyś sobie liczą, znalazłem przecenę na x-kom 599 zł, ale ciekawe ile jeszcze utrzyma się taka cena. Jeśli oczywiście bęben padł, bo może to tylko trzeba wyczyścić ten rozsypany toner i kurz.
piti198
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: MarcinD » 07 mar 2019 13:10

No to migiem wycieraj kurz i toner żebyś w przyszłym tygodniu mógł zamawiać bęben.
MarcinD
AS
AS

Postautor: przemo88 » 07 mar 2019 13:11

może bęben ma jak w kyocerze, zbiornik na pozostały toner który czasem się zapycha, nie ma gdzie się zbierać i wysypuje. W kyocerze wyskakuje wtedy błąd który pracownicy odczytują : kol tu informatyk :rotfl: .
przemo88
Ekspert
Ekspert

Postautor: piti198 » 07 mar 2019 13:24

MarcinD pisze:No to migiem wycieraj kurz i toner żebyś w przyszłym tygodniu mógł zamawiać bęben.

W sumie na tym x-komie to jakaś niepewna sprawa, podróba albo coś innego bo dają 3 miesiące gwarancji, a inne sklepy 12 miesięcy.
A czyszczenie w domyśle to ma serwis zrobić, bo ja nie będę rozbierał tej drukarki, jak ten toner jest dosłownie wszędzie i wycieranie go nie daje rezultatu, jak za jakiś czas jest ponownie rozsypany.
piti198
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: przemo88 » 07 mar 2019 13:27

może jest refubrish czy jakoś tak, jak to inne rzeczy na x-komie.
przemo88
Ekspert
Ekspert

Postautor: AKucharczyk » 07 mar 2019 13:38

piti198 pisze:Po rozmowie wyszło, że mam znaleźć serwis, czyli w dalszym ciągu będzie na siłę reanimacja trupa.

Czemu od razu trupa. Z doświadczenia wieloletniego mogę ci powiedzieć ze 100% pewnością , że te reanimowane "trupy" jeśli starszymi modelami w większości (przy odpowiedniej eksploatacji i serwisie) posłużą Ci o wiele dłużej niż super, mega wypasione nowoczesne wynalazki z ostatnich kilku lat produkcji.
AKucharczyk
Instruktor
Instruktor

Postautor: przemo88 » 07 mar 2019 13:42

:piwko: teraz wszytko to słaba chińszczyzna
przemo88
Ekspert
Ekspert

Postautor: TheSaint » 07 mar 2019 16:18

przemo88 pisze:teraz wszytko to słaba chińszczyzna

niby tak, ale są jednak na rynku marki lepsze i gorsze - choć wiele sprzętów to w zasadzie takie PSA kopiarek - np Develop i Konica Minolta. Sprzęty różnią się logo na obudowie i w menu. Dużo zależy do serwisu, który obsługuje maszyny.
W maszynach typu Kycera Mita KM 1635/1650/2050 itp, bęben wymieniałeś jak zaczął brudzić (np fabrycznie na 150 tys, wymiana z reguły przy 180 tys.)
Dzisiaj np Develop/Konica 227- bęben na 75 tys., ma licznik i jak się skończy to maszyna staje. Tak naprawdę ten sam bęben w większej maszynie jest na 150 tys. Więc jak serwis ogarnięty - wymiana chipa i robi drugą rundę. Co ciekawe - bębny do kolorów różnią się tylko chipem a kosztują 2 x więcej. Nie sprzedawały się bębny kolorowe - wypuścili nowe maszyny. Tak to działa.
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: piti198 » 20 mar 2019 13:44

Był jakiś facet z firmy z Lublina i okazało się, że rzeczywiście bęben się zużył. A nowa część tak jak szukałem kosztuje z tysiąc coś zł. Coś tam gadał, że ma szukać tańszego tego bębna. Ale jak znam temat, że zawsze u nas kasy na nic ni ma, to pewnie skończy się na tym że będziemy kupować nową drukarkę.
piti198
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: MarcinD » 20 mar 2019 13:49

Ma to sens przy bezsensie zakupu bębna.
MarcinD
AS
AS

Poprzednia

Wróć do Sprzęt i osprzęt