Baza danych na SSD

Zepsuło się, nie działa, co lepsze czego nie dotykać

Re: Baza danych na SSD

Postautor: kiltna » 06 cze 2019 12:26

Ok, dyski mam już zakupione (zdecydowałem się na goodramy). Podpowiedzcie, jak najlepiej będzie zrobić migrację? Przenieść cały system - klonowanie dysku (acronisem) i podmianka fizyczna, czy przenieść tylko same bazy danych na SSD? Jeśli klonowanie, to czy jak je sklonuję i podłączę tak jak stare dyski, to RAID mi nie zwariuje?
Z góry dzięki za poradę, bo akurat w kontrolerach RAID jestem zielonkawy :)
kiltna
Specjalista
Specjalista

Postautor: TheSaint » 06 cze 2019 12:33

możesz spróbować zrobić klon, po czym musisz skonfigurować RAID (mam nadzieję że ten RAID to dodatkowy kontroler sprzętowy a nie taki zintegrowany z płytą), i wtedy spróbować odtworzyć z klona
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: kiltna » 07 cze 2019 12:08

A tak z ciekawości, czy bez "otwierania" serwera mogę sprawdzić jaki kontroler RAID jest w nim wykorzystywany? Nasz serwer ma już trochę lat i składał go mój poprzednik, z którym nie ma kontaktu, a moja rola przy nim sprowadza się do aktualizacji i ogólnej konserwacji softwarowej.
kiltna
Specjalista
Specjalista

Postautor: TheSaint » 07 cze 2019 12:11

jeśli to markowy - to teoretycznie z modelu może wynikać. Teoretycznie w biosie powinno coś być. Przy starcie kompa też widać.
TheSaint
GURU
GURU

Poprzednia

Wróć do Sprzęt i osprzęt