Protokół zdawczo-odbiorczy w OPS

Zepsuło się, nie działa, co lepsze czego nie dotykać

Re: Protokół zdawczo-odbiorczy w OPS

Postautor: AKucharczyk » 11 cze 2019 13:11

nieistotny_nick pisze:Używałem, wraz z skryptami szyfrowania/odszyfrowania ale w przeciwieństwie do pena szyfrowanego sprzętowo, nie ma możliwości usunięcia sobie całej zawartości.
U mnie każda zmiana "umiejscowienia" sprzętu odnotowywana jest w systemie ewidencyjnym majątku firmy (u nas Stock), wytwarzane są odpowiednie dokumenty w 3 kopiach.

Akucharczyk a dokładniej kto odnotowuje te zmiany w systemie Ty? Rozumiem, że zmiana następuje pierw w systemie, drukowane są dokumenty, a dopiero później fizyczne przemieszczenie sprzętu?

Na chwilę obecną zmiany odnotowuję własnoręcznie, kiedyś było inaczej (zgłaszałem zmiany pracownikowi odpowiadającemu za ewidencję całego majątku) ale od jakiegoś czasu robię to ja. Co do kolejności działań u mnie dzieje się to w zasadzie w tym samym czasie. Po instalacji sprzętu w nowym miejscu od razu wprowadzam zmiany w systemie , drukuję kwity i pracownik od razu je podpisuje tuż po instalacji sprzętu (robię to ze stanowiska/pokoju w którym nastąpiło przemieszczenie sprzętu. Ta sama kolejność tyczy się zmian w sprzęcie w placówce zamiejscowej, bo akurat stamtąd również mam dostęp do systemu ewidencji. Jest to o tyle wygodne, że nie zapomina się o czymś, nie ma niepotrzebnego biegania potem z kwitami itd. Wszystko robione jest całościowo od ręki - pozostaje jedynie kwestia oklejenia sprzętu nowym kodek kreskowym aczkolwiek robię to wcześniej jeśli sprzęt wędruje do lokalizacji zamiejscowej żeby uniknąć niepotrzebnego wyjazdu itd....
AKucharczyk
Instruktor
Instruktor

Postautor: nieistotny_nick » 14 cze 2019 9:19

Fajnie masz to wszystko dograne, pozazdrościć. Czyli podsumowując użytkownik jest za sprzęt komputerowy odpowiedzialny (ten który używa) czy kierownik pracownika?
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: jakub.zarebski » 14 cze 2019 9:49

U mnie też dogadane, ale za sprzęt i meble itd. odpowiada kierownik referatu. Chociaż w razie W i jakiś pytań nigdy nie robimy problemów i idzie się dogadać.
jakub.zarebski
Omnibus
Omnibus

Postautor: AKucharczyk » 14 cze 2019 10:09

nieistotny_nick pisze:Fajnie masz to wszystko dograne, pozazdrościć. Czyli podsumowując użytkownik jest za sprzęt komputerowy odpowiedzialny (ten który używa) czy kierownik pracownika?

Zawsze pracownik. Kilka lat temu mieliśmy sytuację, że ....pracownik wyszedł z pokoju, był sam (reszta współpracownic z pokoju na urlopie) i poszedł do WC nie zamykając pokoju. Źle się to skończyło, bo po powrocie okazało się, że z biurka zniknął monitor. Zgłoszenie kradzieży na Policję, zamieszanie, Policja oczywiście sprawę umorzyła pomimo, że żądali numeru seryjnego skradzionego monitora (na szczęście w programie do ewidencji, który kiedyś zdarzyło mi się stworzyć w VisualBasicu takowe dane posiadam) i zapewniali, że dołożą wszelkich starań w celu wykrycia sprawcy. Wiadomo..szukanie igły w stogu siana. Pracownik odpowiedział materialnie za skradziony monitor. Śmieszą mnie sytuacje kiedy słyszę , że tu i ówdzie osobą materialnie odpowiedzialną za sprzęt komputerowy jest informatyk. U mnie walka o sensowne rozwiązanie toczyła się długo i trochę trwało zanim doszliśmy do sytuacji takiej jak obecnie, ale na dzień dzisiejszy chyba to optymalne rozwiązanie. Wiele zależy od szefostwa i kierowników. Nie mogą bronić się rękoma i nogami od przyjęcia odpowiedzialności za sprzęt. Wg mnie użytkownik końcowy odpowiadać powinien za przekazany mu w użytkowanie sprzęt chyba , że jakieś zdarzenie dotyczące "jego" sprzętu miało miejsce podczas jego nieobecności w pracy - wtedy odpowiada Kierownik wydziału lub współpracownicy z pokoju - i tak też jest u mnie.
AKucharczyk
Instruktor
Instruktor

Poprzednia

Wróć do Sprzęt i osprzęt