Kłopoty z komputerem 2: Ostatnie zwarcie

Zepsuło się, nie działa, co lepsze czego nie dotykać

Re: Kłopoty z komputerem 2: Ostatnie zwarcie

Postautor: piti198 » 15 sty 2020 12:09

PawełR pisze:To jest całkowite obciążenie procka w sytuacji i chwili gdy uruchamia się głośne chłodzenie? CZy tylko napisałeś o obciążeniu przez przeglądarke?

Największe jakie widniało w Menedżerze zadań. A całkowite to nie wiem jakie jest.
Wezmę przeskanuję jeszcze kompa Kaspersky'm.
piti198
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: przemo88 » 15 sty 2020 12:16

Konkretnie, ile w procentach?odczyt z menedżera zadań Procesy - > kolumna procesor CPU,
przemo88
Ekspert
Ekspert

Postautor: PawełR » 15 sty 2020 12:24

Największe jakie widniało w Menedżerze zadań. A całkowite to nie wiem jakie jest.
od samego poczatku chodzi nam o całkowite żeby ustalić czy przyczyną szybkiej pracy wentylatorów jest duże obciążenie procesora. Jak będzie duże to dalej dopiero będziesz szukał jaki proces obciąża. Sprawdzisz to tak jak kolega wyżej napisał, Ja dodam jeszcze że całkowite to ta duża cyfra z nagłówka tej kolumny
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Cichy » 15 sty 2020 13:13

piti198 pisze:Intel Core i5 650
serio ?
Cichy
Omnibus
Omnibus

Postautor: MarcinD » 15 sty 2020 13:22

Obecnie przeglądarki ciągną sporo, choć wcale nie musi być widocznego użycia procesora. Wystarczy wejść na YT i nic nie robić żeby się procesor zagrzał, jak się wejdzie na oneta bez blokad, to i po 60% potrafi być na rdzeniu.
Co tu tak szukać i się rozpisywać, taki niestety jest standard, szczególnie w przypadku tak starych konstrukcji.
Szumi, bo szumi. Nowy wentylator z mniejszym prądem (o ile pamiętam poprzedni wątek) i się szybciej kręci. Obroty to tylko wskaźnik dla płyty, mało która na ich podstawie cokolwiek z wentylatorem robi, z reguły tylko reaguje jak obroty są bardzo niskie lub zerowe i wówczas rzuci błędem wentylatora o ile jest to zaznaczone w biosie.
"Ciche" chłodzenie nie kosztuje mało, a i tak jest to dość często tylko chwyt marketingowy. I na 90% po otwarciu obudowy będzie ciszej niż po zamknięciu, i wcale nie z powodu lepszej wentylacji, a po prostu dlatego, ze obudowa to pudło rezonansowe.
Ustaw w opcjach zasilania maksymalny stan procesora na 50% i nie zauważysz wzrostu obrotów, ale chyba nie chodzi o zakładanie kagańców.
Zrób zdjęcie zamkniętej obudowy i zdjęcie otwartej, pokaż jak to tam w środku wygląda.

Tematem sugerujesz spinkę, mam nadzieję, że nie czekasz na nią.
MarcinD
AS
AS

Postautor: piti198 » 15 sty 2020 13:30

PawełR pisze:
od samego poczatku chodzi nam o całkowite żeby ustalić czy przyczyną szybkiej pracy wentylatorów jest duże obciążenie procesora. Jak będzie duże to dalej dopiero będziesz szukał jaki proces obciąża. Sprawdzisz to tak jak kolega wyżej napisał, Ja dodam jeszcze że całkowite to ta duża cyfra z nagłówka tej kolumny

Nie wiem o co Ci chodzi. Możesz dać jakiś zrzut ekranu?
Cichy pisze:
piti198 pisze:Intel Core i5 650
serio ?

Tak. A co?
MarcinD pisze:Tematem sugerujesz spinkę, mam nadzieję, że nie czekasz na nią.
:idea:
Chyba Ci chodzi o Musisz się zalogować żeby zobaczyć link! z Worda. :-D
piti198
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: PawełR » 15 sty 2020 13:33

Nie wiem o co Ci chodzi. Możesz dać jakiś zrzut ekranu?
serio nie wiesz jak zobaczyć w menedżerze całkowite obciążenie procesora w danej chwili???
Przecież kolega napisał jak to zrobić a ja dodałem jeszcze łopatologinie gdzie szukać tej cyferki.
Konkretnie, ile w procentach?odczyt z menedżera zadań Procesy - > kolumna procesor CPU,

Ja dodam jeszcze że całkowite to ta duża cyfra z nagłówka tej kolumny

Już nie potrafie prościej sory.
zamiast mojego zrzutu :
Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: piti198 » 15 sty 2020 13:54

PawełR pisze:Już nie potrafie prościej sory.
zamiast mojego zrzutu :

Ja mam Windows 7. W nagłówku, kolumnie, czy jak to się zwie, mam napis Procesor CPU, jak na niego i najeżdżam kursorem to nic się nie pokazuje.
Mnie pokazuje się taki widok menedżera zadań jak np:. tu:
piti198
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: PawełR » 15 sty 2020 13:59

procesor CPU na samym dole to całkowita wartość obciążenia procka w danej chwili. Zaznacz też tak jak na zrzucie pokaż procesy wszystkich użytkowników.
I zobacz tą wartość w chwili kiedy ten wentylator od procesora tak hałasuje.
To samo w postaci graficznego słupka zobaczysz na zakładce wydajność. (użycie CPU)
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Cichy » 15 sty 2020 14:04

piti198 pisze:
Intel Core i5 650
serio ?
Tak. A co?

Ee nic , tyle tylko że to proc z 2010 roku i poborem mocy 100W, a wydajnością słabszy od większości celeronów.
Cichy
Omnibus
Omnibus

Postautor: MarcinD » 15 sty 2020 14:13

No dlatego pisałem, że huczy i będzie huczało:)

Ps. Zacisk mam do regeneracji i tarcza się mocno grzeje. Lepiej regenerować czy posmarować tarcze jakimś smarem? Problem w jednym kole, pozostałe hamują. Co myślicie? Taniej posmarować, ale nie jestem pewien.
MarcinD
AS
AS

Postautor: piti198 » 15 sty 2020 14:26

PawełR pisze:procesor CPU na samym dole to całkowita wartość obciążenia procka w danej chwili. Zaznacz też tak jak na zrzucie pokaż procesy wszystkich użytkowników.
I zobacz tą wartość w chwili kiedy ten wentylator od procesora tak hałasuje.
To samo w postaci graficznego słupka zobaczysz na zakładce wydajność. (użycie CPU)

To małe jest z 20% może, największe jest użycie pamięci tak gdzieś z 75%.
Cichy pisze:Ee nic , tyle tylko że to proc z 2010 roku i poborem mocy 100W, a wydajnością słabszy od większości celeronów.

Jakbym miał kasę, to bym kupił coś lepszego. Ale, że u nas jak zwykle nie ma kasy, to pracuję na tym co jest dostępne.
MarcinD pisze:No dlatego pisałem, że huczy i będzie huczało:)
Ps. Zacisk mam do regeneracji i tarcza się mocno grzeje. Lepiej regenerować czy posmarować tarcze jakimś smarem? Problem w jednym kole, pozostałe hamują. Co myślicie? Taniej posmarować, ale nie jestem pewien.

Komuś posmarować, żeby zrobił to na ekstra i na wczoraj. :-D
piti198
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: pupmo » 15 sty 2020 14:27

Co myślicie? Taniej posmarować, ale nie jestem pewien.

Posmaruj, bo ..... kto smaruje ten jedzie.
pupmo
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: piti198 » 15 sty 2020 14:37

Albo w sumie to może tak bardziej skokowo zwiększa się to użycie procesora, żeby potem szybko spaść. Dzieje się tak zwykle jak uruchamiam przeglądarkę albo otwieram nowe karty.
piti198
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: przemo88 » 15 sty 2020 15:02

Ja wiem,że niektórzy nie wytrzymują bo ciężko jest wytrzymać.
Problem leży po stronie procesora, jak już ktoś wyżej wspominał. Jeżeli jest słaby procesor (tutaj porównanie z moim Musisz się zalogować żeby zobaczyć link!) to przy mało wydajnym chłodzeniu będzie huczeć jak dmuchawa przy piecu. Jest na to wyjście: albo zmniejszyć wydajność procesora w liczniku w biosie - może ale nie musi poprawić sytuacji, a spowolni komputer, albo zakup dużego chłodzenia w granicach 100 paru PLN które poradzi sobie nawet po podkręceniu procka z nadmiarem ciepła i schłodzi je na najwolniejszych obrotach wentylatora.
przemo88
Ekspert
Ekspert

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprzęt i osprzęt