Tablet do szkół

Zepsuło się, nie działa, co lepsze czego nie dotykać

Tablet do szkół

Postautor: Otek » 31 mar 2020 10:23

Gminy chcą kupować tablety dla szkół. Znajomy poprosił mnie o pomoc. Na co zwracać uwagę?
Czy jakiś pakiet office? (kiedyś był bezpłatny w tabletach do 10.1 cala) 2 w 1? Doradźcie proszę, jakiś model? Windows czy android?
Otek
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Tablet do szkół

Postautor: TheSaint » 31 mar 2020 10:41

Otek pisze:Gminy chcą kupować tablety dla szkół.

Otek pisze:Na co zwracać uwagę?
może szkoła niech określi czego potrzebuje - żeby za chwilę się nie okazało że gmina wyj.... pieniądze w błoto.
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: PawełR » 31 mar 2020 10:41

Znając polskie szkoły i ich uzależnienie i przywiązanie do MS to tylko 10 i Office
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: MarcinD » 31 mar 2020 10:44

A ja odradzam tablety. Mimo wszystko są to zabawki. Mocne, poręczne i można na nich coś tam sobie porobić, ale to są zabawki. Biorąc pod uwagę fakt, że w cenie dobrze działającego i przyszłościowego tableta można kupić laptopa, który będzie długo i wydajnie w zastosowaniach szkolnych służył nie ma co się zastanawiać.

PawełR pisze:przywiązanie do MS to tylko 10 i Office

Masz coś sensownego ze stajni OOS?
MarcinD
AS
AS

Postautor: Łukasz W » 31 mar 2020 10:50

A czy te tablety maja mieć neta z karty SIM?
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: Otek » 31 mar 2020 12:16

tablety maja być wypożyczane dzieciakom a później wrócić do szkól, pewnie sim jest niepotrzebny
Otek
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Łukasz W » 31 mar 2020 15:05

MarcinD pisze:A ja odradzam tablety.

Zgadzam się. Widziałem dzienniczek Libertusa od środka. Porażka, na tablecie ciężko z tego korzystać.
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: MarcinD » 31 mar 2020 15:21

Czy Librus czy Vulcan to i tak mały pikuś, obsłuży się nawet i na telefonie, ale jak na tablecie coś napisać, coś policzyć, coś zrobić w wymyślnych "systemach" typu scratch online itp. Tablet jest nieco za mało skalowanym urządzeniem. Później w szkole też do czego on się przyda? Czytnik dokumentów?
MarcinD
AS
AS

Wróć do Sprzęt i osprzęt