Brak niektórych danych dla organizacji

Czyli pomysły na ulepszanie dobrego.

Brak niektórych danych dla organizacji

Postautor: Łukasz » 03 lut 2011 15:32

Przygotowujemy sobie wzory umów (teraz np. umowa szkoleniowa - UMSZKOL - UM-KUR) i brakuje nam na oknie Organizacja (SY0071M) niektórych danych, które są niezbędne do wygenerowania umowy.
Wg naszego prawnika jeżeli formą prawną jest osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą to w umowie powinno być wpisane to tak:
U M O W A
w sprawie przeprowadzenia szkolenia
dla osób bezrobotnych zarejestrowanych
w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Górniczej

zawarta dnia .......................... w Dąbrowie Górniczej pomiędzy :

Gminą Dąbrowa Górnicza reprezentowaną przez Prezydenta Miasta z upoważnienia, którego działa Pani Małgorzata Zawadzka
Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej, ul. Sobieskiego 12

zwaną dalej ?Zamawiającym?

a
..................................................................................
/imię i nazwisko, adres osoby prowadzącej działalność gospodarczą/
prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą :

..................................................................................
/ wpisać nazwę firmy /

z siedzibą w ..................................................................................

wpisaną do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej
pod nr .............................

zwaną dalej ?Wykonawcą?.
Tak więc dla tej formy prawnej brakuje miejsca, gdzie można by było wpisać:
- imię i nazwisko osoby prowadzącej działalność gospodarczą (to można by było wprowadzać w nazwę i zrobić sobie parametr, który by to wyciągał),
- adres osoby prowadzącej działalność gospodarczą (można by dodać rodzaj adresu np. zamieszkania i parametrem wyciągnąć),
- no i podstawa prawna - w tym wypadku wpis do działalności gospodarczej i jego numer (przy osobie prawnej powinien to być KRS i jego numer).
Czy ktoś może to jakoś ma wpisywane do Syriusza aby wychodziło poprawnie na umowach?
Łukasz
JOKER
JOKER

Re: Brak niektórych danych dla organizacji

Postautor: Grzechu » 03 lut 2011 16:27

Ja co prawda nie o parametrach - bo nie mogę jakoś przekonać większości swoich pań do stosowania druków z Syriusza, ale zamiast:
Gminą Dąbrowa Górnicza reprezentowaną przez Prezydenta Miasta z upoważnienia, którego działa

Powinno być:
Gminą Dąbrowa Górnicza reprezentowaną przez Prezydenta Miasta, z upoważnienia którego działa
Grzechu
AS
AS

Postautor: Łukasz » 04 lut 2011 8:42

Grzechu pisze:Ja co prawda nie o parametrach - bo nie mogę jakoś przekonać większości swoich pań do stosowania druków z Syriusza, ale zamiast:
Gminą Dąbrowa Górnicza reprezentowaną przez Prezydenta Miasta z upoważnienia, którego działa

Powinno być:
Gminą Dąbrowa Górnicza reprezentowaną przez Prezydenta Miasta, z upoważnienia którego działa

No u mnie stwierdzili, że to jedyny sposób, aby mieć aktualne i wszystkie niezbędne dane w Syriuszu ;)
Co do zapisu to nie wiem - nie ja za to odpowiadam - ja mam tylko wzór, który wrzucam ;)
Łukasz
JOKER
JOKER

Postautor: AnkaSt » 04 lut 2011 8:51

U nas dążyliśmy do wykorzystania jak największej ilości wydruków z Syriusza - bo skoro tam są to trzeba je próbować wykorzystywać. Oczywiście szablony syriuszowe nie sełniają "naszych norm", więc modyfikowania było całe mnóstwo i dalej jest, bo co jakiś czas ktoś odkrywa, że można coś jeszcze wykorzystać. Brakujące parametry dodajemy jako ręczne i przed wydrukowaniem jakiejś decyzji czy umowy osoba drukująca musi wpisać kilka danych, które później ładnie się drukują.
AnkaSt
Mentor
Mentor

Postautor: Łukasz » 04 lut 2011 9:48

AnkaSt pisze:U nas dążyliśmy do wykorzystania jak największej ilości wydruków z Syriusza - bo skoro tam są to trzeba je próbować wykorzystywać. Oczywiście szablony syriuszowe nie sełniają "naszych norm", więc modyfikowania było całe mnóstwo i dalej jest, bo co jakiś czas ktoś odkrywa, że można coś jeszcze wykorzystać. Brakujące parametry dodajemy jako ręczne i przed wydrukowaniem jakiejś decyzji czy umowy osoba drukująca musi wpisać kilka danych, które później ładnie się drukują.

U nas właśnie to rusza na większą skalę.
Co do parametrów to raczej jak są w bazie to są do wyciągnięcia - dlatego my raczej dodajemy procedury wyciągające dane. Tych danych, których nie ma w Syriuszu zgłaszamy tutaj licząc, że Sygnity będzie rozwijało Syriusza i doda dodatkowe pola potrzebne do różnorakich dokumentów potrzebne ;)
Łukasz
JOKER
JOKER

Wróć do Eureka