Nadawanie uprawnień dla ról

Czyli pomysły na ulepszanie dobrego.

Nadawanie uprawnień dla ról

Postautor: Łukasz » 24 lut 2010 12:01

Poruszane było w innym wątku ale może tu napiszę żeby było wiadome czego oczekujemy.
Fajnie by było jakby odznaczenie ptaszka dla danej roli np. do modułu WK skutkowała usunięciem wszystkich ptaszków poniżej WK. Działa to troszkę dziwnie bo odwrotnie niż wszędzie i administrator nie jest świadomy w efekcie do jakich okien i przycisków nadał uprawnienia. Moim zdaniem powinno się nadawać uprawnienia a nie odbierać ;). Nie wiem czy będzie to trudne do zaimplementowania ale dla nas byłoby to bardzo przydatne.
W PULSie było to zdecydowanie lepiej pomyślane gdyż można było z poziomu danego okna dodać uprawnienia do przycisków znajdujących się na tym oknie - co było rewelacyjne. Nie wiem dlaczego niektóre sprawdzone pomysły z PULSa nie zostały zaimplementowane do Syriusza.
Proszę również kolegów o wypowiadanie się w tej sprawie a ZEUSa o popatrzenie w projekt w tym względzie ;)
Łukasz
JOKER
JOKER

Re: Nadawanie uprawnień dla ról

Postautor: Amos » 24 lut 2010 12:26

Jestem jak najbardziej za, bo w tej chwili to to zupełnie nie działa i trzeba każdemu użytkownikowi indywidualnie odbierać :-?
Amos
AS
AS

Postautor: Hetman72 » 24 lut 2010 14:29

A mi się marzy możliwość Importu/Eksportu ról.
Ktoś sobie stworzy rolę cud miód i zechce się podzielić to ją wyeksportuje a inni zrobią z nią co chcą.

Druga sprawa, jeśli coś tworzy się na podstawie roli wzorcowej, to wg. mnie jakiekolwiek zmiany we wzorcowej powinny przenosić się do nowej automatycznie, czyli pojawia się nowe okno i musi być dostęp to ten dostęp pojawia się we wszystkich rolach opartych na wzorcowej.
Natomiast powinna być również możliwość zrobienia kopii roli, która stałaby się wtedy niezależna od źródłowej i nic na nią by nie wpływało, najwyżej pojawiały by się dodatkowe pozycje lub znikały ale byłyby one nieustawione.
Hetman72
Omnibus
Omnibus

Postautor: Mario » 23 lut 2011 13:44

popieram, nałożyć przy następnej aktualizacji więcej uwagi na poprawienie i usprawnienie ról w systemie.
Mario
Doctor
Doctor

Postautor: Amos » 24 lut 2011 9:12

lepiej nic nie ruszać, bo znowu wszystko się roz.... :-x
Amos
AS
AS

Postautor: Marecky » 24 lut 2011 11:46

Amos pisze:lepiej nic nie ruszać, bo znowu wszystko się roz.... :-x

Z jednej strony przydałyby się zmiany, z drugiej strach się bać, co może być po zmianach :-D
Marecky
Przewodnik
Przewodnik

Postautor: Amos » 24 lut 2011 12:39

I o to chodzi. Mam już porobione po swojemu i nie mam ochoty na kolejną rewolucję :)
Amos
AS
AS

Postautor: Jean » 24 lut 2011 12:51

jeśli zmiany to nie wpływające na dotychczasowe ustawienia i przyzwyczajenia ;)
Łukasz, cosik takiego już dawno temu zgłaszałem, żeby było odznacz podległe i popodległe (czyli wszystko)
Jean
Omnibus
Omnibus

Wróć do Eureka