Adres tymczasowy i statystyka

Czyli pomysły na ulepszanie dobrego.

Adres tymczasowy i statystyka

Postautor: Jakec » 02 mar 2010 14:43

Hi!
Co prawda pisałem o tym w innym wątku, ale i tu wspomnę, bo znowu mi się trafiła taka historia...
Osoba skierowana na dodatkowe miejsce pracy utworzone z środków FP. Poszła do pracy 1 lutego. 22 lutego utraciła adres tymczasowy na naszym terenie. No i oczywiście nie wchodzi mi do statystyki...
Przy naliczaniu statystyki powinien być brany pod uwagę adres ważny w momencie wystąpienia zdarzenia, a nie w momencie naliczania statystyki!
Jakec
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Adres tymczasowy i statystyka

Postautor: adrianb » 02 mar 2010 14:50

Co miesiąc mam takie osoby i też mnie trafia jak ręcznie muszę korygować dane.
adrianb
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: Jakec » 02 mar 2010 15:00

Co miesiąc to jeszcze nie problem...
Ale jak gościu idzie na staż na początku roku, adres traci pod koniec roku, to kto będzie o tym pamiętał, gdy będzie się robiło jakieś sprawozdanie w następnym roku za poprzedni?
Jakec
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: kpalka » 09 mar 2010 12:35

Witam,
Aktualnie kwalifikacja osób na podstawie adresu jest realizowana na podstawie adresu aktualnego na dzień naliczania statystyki. Aby to zmienić, należałoby wprowadzić "historię adresów" czyli pamiętanie dat ważności każdego adresu posiadanego przez osobę. Na razie nie przewiduje się wprowadzenia takiej funkcjonalności.

Pozdrawiam
Katarzyna Palka
Sygnity
kpalka

Postautor: Pawel_Tarnow » 25 lut 2011 16:11

Odgrzeję temat.
kpalka pisze:Aktualnie kwalifikacja osób na podstawie adresu jest realizowana na podstawie adresu aktualnego na dzień naliczania statystyki. Aby to zmienić, należałoby wprowadzić "historię adresów" czyli pamiętanie dat ważności każdego adresu posiadanego przez osobę. Na razie nie przewiduje się wprowadzenia takiej funkcjonalności.

Minął rok i uważam, że powinno się coś w końcu z tym zrobić. Jak każdy z Was jestem po naliczeniu sprawozdań rocznych za 2010r. I tu nasuwa się jedna uwaga. Większość nieprawidłowości, które zaobserwowałem w różnych sprawozdaniach wynikała z faktu wygasania adresów tymczasowych, po zdarzeniu, które wpływało na wynik statystyczny. I tu przytoczę słowa Jakeca:
Jakec pisze:Przy naliczaniu statystyki powinien być brany pod uwagę adres ważny w momencie wystąpienia zdarzenia, a nie w momencie naliczania statystyki!

W moim przypadku jest dodatkowy problem, ponieważ mój urząd obsługuje 2 powiaty, dla których należy odrębnie liczyć statystyki. Migracja osób w jednym urzędzie, między powiatami powoduje "rozjechanie" się danych.
Trochę dziwi mnie fakt, że w tabeli fo_st_osoba, nie ma kolumn kod_teryt_gminy, kod_teryt_powiatu, kod_teryt_miejscowosci z datą ważności wyżej wymienionych. Zwłaszcza, że w PULSie w tabeli StOSoba - były. Co prawda nie z datą ważności, ale były. Zgłaszam zatem projekt racjonalizatorski, który mógłby otworzyć możliwości, aktualizacji tablicy fo_st_osoba w taki sposób, żeby kody gmin, miejscowości i powiatów przypisywały się do odpowiednich zdarzeń w czasie ich obowiązywania. Wiem, że to dość śmiała propozycja i zdaję sobie z tego sprawę, że jeżeli miałaby wejść w życie, postawiłaby na głowie wszystkie dotychczasowe funkcje liczące sprawozdania statystyczne, a co za tym idzie musiałyby one być na nowo napisane. Szkoda tylko, że nie pomyślano o tym przy pracach projektowych ...
Pawel_Tarnow
Profesor
Profesor

Postautor: piotrc » 28 lut 2011 9:24

moim zdaniem jeżeli osobie wygasa adres tymczasowy, a w danych nie ma innego adresu który mógłby zostać uznany za ważny - do statystyk niech będzie uwzględniany ten adres który wygasł.
mnie osobiście szlag trafiać zaczyna z tymi poprawkami przy każdym sprawozdaniu
piotrc
AS
AS

Postautor: Cichy » 28 lut 2011 10:21

petec pisze:jeżeli osobie wygasa adres tymczasowy, a w danych nie ma innego adresu który mógłby zostać uznany za ważny
to powinna być z automatu wykreślona z ewidencji ;) - najlepiej jakby można było ustawić taki proces harmonogramie zadań.
Cichy
Omnibus
Omnibus

Postautor: wzzz » 28 lut 2011 10:41

Cichy pisze:
petec pisze:jeżeli osobie wygasa adres tymczasowy, a w danych nie ma innego adresu który mógłby zostać uznany za ważny
to powinna być z automatu wykreślona z ewidencji ;) - najlepiej jakby można było ustawić taki proces harmonogramie zadań.

Chyba nie do końca można tak łatwo te osoby wykreślić z ewidencji.
wzzz
Instruktor
Instruktor

Postautor: piotrc » 28 lut 2011 13:57

dokładnie, odstąpmy od tej interpretacji bo niedługo 'bezmeldunek' ma zostać usankcjonowany prawnie.
ale do statystyk obstaję przy swoim.
piotrc
AS
AS

Wróć do Eureka