Nasze funkcje

Czyli pomysły na ulepszanie dobrego.

Re: Nasze funkcje

Postautor: Grzechu » 02 gru 2016 15:45

zwierz pisze:No właśnie jak to powiązać nstp. pytanie :)

Ja niestety nie wiem - pozostaje HD.
Piter pisze:Ja podpowiedziałem z dopiskiem "a" bo takie u mnie chodzą, np ZASW5a czy ZASW8a.

Ale to chyba tylko na zaświadczeniach lokalnych?
Bo w nich faktycznie można dodawać szablony na podstawie istniejących i są one dostępne.
Natomiast systemowe szablony zaświadczeń u mnie też nie działają tak jak lokalne - nie widać dodanego szablonu skopiowanego z innego.
Grzechu
AS
AS

Postautor: akoc » 04 sty 2017 11:28

Od wersji 2.0.38.0 parametr dec.opiswysokosciiokresuzasilku w szablonach decyzji ma w drugim wierszu datę "do dnia", ale w innym formacie niż wszystkie inne daty:

- od dnia 02.01.2017r. do dnia 27.02.2017r. w wysokości 997,40 zł brutto miesięcznie
- od dnia 28.02.2017r. do dnia 2017-11-29r. w wysokości 783,20 zł brutto miesięcznie w kolejnym okresie posiadania prawa do zasiłku.

Poprawka ma być w 38.1, ale cisną, żeby już coś z tym zrobić...
Proszę o podpowiedź, jak w funkcji poprawić taką wartość parametru dec.opiswysokosciiokresuzasilku (i podstawić pod własny)?
akoc
Omnibus
Omnibus

Postautor: Grzechu » 04 sty 2017 11:57

Czy da się coś zrobić z parametrem, to nie wiem (i nie bardzo mam czas kombinować), ale u nas "od zawsze" zamiast tego parametru jest stosowana część stała:
Kod: Zaznacz cały
<p align="justify">
Wysokość przysługującego <parametr class="_panu_pani"> zasiłku dla bezrobotnych przez okres pierwszych 90 dni wynosi <parametr class="dec.zz"> zł brutto miesięcznie, a w okresie kolejnych dni posiadania prawa do zasiłku dla bezrobotnych wynosi <parametr class="dec.zz2"> zł brutto miesięcznie.
</p>

Uwaga:
<parametr class="_panu_pani"> to lokalny parametr zwracający odmianę wyrazu w zależności od płci osoby. Można - a nawet należy, jeśli nie ma funkcji odmieniającej wyrazy - go zastąpić wyrażeniem "Pani/Panu".
Grzechu
AS
AS

Postautor: akoc » 04 sty 2017 12:13

Tak mieliśmy do niedawna, ale odkąd pojawił się ten parametr (u nas jest tendencja, żeby na decyzjach było kawa na ławę, czyli "po 90 dniach, tj. od ... do ...)...
Poprzednio w drugim wierszu wartości tego parametru nie było daty, w 38.1 dodano, i dobrze, tylko ten format...
Funkcję mam zdefiniowaną, tylko, właśnie, nie bardzo jest czas na treść (mamy więcej kwiatków na głowie, np. numeracja skierowań ZDA)...
akoc
Omnibus
Omnibus

Postautor: Grzechu » 04 sty 2017 12:16

Nie pozostaje nic innego niż wynikową treść parametru "posubstringować" i złożyć na nowo w odpowiednim formacie...
Grzechu
AS
AS

Postautor: akoc » 04 sty 2017 12:33

Spróbuję coś z regexp_replace()...
akoc
Omnibus
Omnibus

Postautor: akoc » 04 sty 2017 15:29

OK, mam coś takiego:
text = $dec.opiswysokosciiokresuzasilku$;

sql = "SELECT substring('" + text + "' from  '....-..-..')";
tab  = run.SQL(sql);
data0 = String(tab.get(0,0));

data1 = data0.substring(8,10) + "." + data0.substring(5,7) +"." + data0.substring(0, 4);

sql = "SELECT replace('" + text + "', '" + data0 + "', '" + data1 + "')";
tab  = run.SQL(sql);
text = String(tab.get(0,0));

$dec.opiswysokosciiokresuzasilkupopr$ = text;

Działa, ale może ktoś to uprości (bez SELECT/run.SQL/tab.get)...
akoc
Omnibus
Omnibus

Postautor: arybski » 05 sty 2017 11:50

Gdybyśmy żyli w idealnym świecie to wystarczyła by jedna linijka ;)
$dec.opiswysokosciiokresuzasilku$ = $dec.opiswysokosciiokresuzasilku$.replace(/([0-9]{4})-([0-9]{2})-([0-9]{2})/, '$3.$2.$1');

niestety Syriusz wszystko między dwoma $ traktuje jako parametr. Więc potrzeba więcej linijek:
test = String($dec.opiswysokosciiokresuzasilku$.match(/[0-9]{4}-[0-9]{2}-[0-9]{2}/));
test = test.substring(8,10) + "." + test.substring(5,7) +"." + test.substring(0, 4);
$dec.opiswysokosciiokresuzasilku$ = $dec.opiswysokosciiokresuzasilku$.replace(/[0-9]{4}-[0-9]{2}-[0-9]{2}/, test);
arybski
Omnibus
Omnibus

Postautor: akoc » 05 sty 2017 14:14

Na to liczyłem!

PS. Nie należę do one-linersów, ale...

x = '$'; y = x+"3."+x+"2."+x+"1";
$dec.opiswysokosciiokresuzasilkupopr$ = $dec.opiswysokosciiokresuzasilku$.replace(/([0-9]{4})-([0-9]{2})-([0-9]{2})/, y);

co można skrócić do jednej, jeżeli w Syriuszu jest funkcja w rodzaju chr(x) - znak o kodzie x...
Dodano: String.fromCharCode(36)
akoc
Omnibus
Omnibus

Postautor: akoc » 08 lis 2018 10:14

Jak uzyskać większy odstęp międzywierszowy w paragrafie (<p>) szablonu, inaczej niż przez tabelę, w której trzeba łamać wiersze ręcznie?

<p style="line-height: 200%"> nie daje efektu

<style> p.big { line-height: 200%; > </style> też nie...
akoc
Omnibus
Omnibus

Postautor: arybski » 09 lis 2018 9:00

<p style="margin-bottom: 40px;">
arybski
Omnibus
Omnibus

Postautor: akoc » 09 lis 2018 9:22

arybski pisze:<p style="margin-bottom: 40px;">

To daje chyba odstęp między paragrafami, a chodzi o odstęp między wierszami w paragrafie.
Chyba dam w tekście spacje większą czcionką (zrobiłem też zgłoszenie, czekam)...
akoc
Omnibus
Omnibus

Postautor: zwierz » 06 gru 2018 11:47

Czy można w parametrze (znakowym) dodać złamanie linii, mam swój parametr i chcę go złamać na szablonie.
zwierz
Przewodnik
Przewodnik

Postautor: akoc » 06 gru 2018 12:06

W zasadzie dodanie <br> w tekście wynikowym parametru powinno działać...
akoc
Omnibus
Omnibus

Postautor: zwierz » 06 gru 2018 12:15

nie działa na tekscie drukuje się <BR>
zwierz
Przewodnik
Przewodnik

PoprzedniaNastępna

Wróć do Eureka