Zmiany part2 - zbiórka

Czyli pomysły na ulepszanie dobrego.

Zmiany part2 - zbiórka

Postautor: OldBoy » 20 lip 2010 12:35

Witam
Pierwsza ankieta wypadła nieźle więc czas na porcję kolejnych propozycji.
Zapraszam do przemyślanych wywodów.
Kolejna ankieta chyba będzie na zasadzie tak/nie żeby uściślić pewne obszary - do rozważenia
Pozdrawiam
OldBoy

Re: Zmiany part2 - zbiórka

Postautor: Mario » 20 lip 2010 12:39

no czekamy na kolejne... tylko, żeby te przemyślenia nie poszły do lamusa lub zgineły śmiercią naturalną.
Mario
Doctor
Doctor

Postautor: Grzechu » 20 lip 2010 12:52

Coś trzeba jednak zrobić z zarządzaniem rolami i uprawnieniami - zbyt dużo negatywnych głosów się pojawia, by temat pominąć milczeniem.
Przyznam, że sam mam z tą funkcjonalnością spore problemy...

A jednocześnie nie bardzo wiem, w jakim kierunku powinny iść zmiany :(
Wiem tylko, że obecnie za dużo jest klikania, za dużo niespodzianek i za dużo zależności, aby mieć pewność, że wszystko działa tak, jak powinno i zgodnie z zamierzeniami i założeniami.

Może wprowadzenie predefiniowanych modułów grupujących (wąsko) funkcje/okna z danej dziedziny, w wersjach z nadanymi uprawnieniami full/odczyt?
A administrator lokalny mógłby z takich modułów dowolnie komponować sobie daną rolę.
Grzechu
AS
AS

Postautor: Grzechu » 20 lip 2010 12:55

Post pod postem, ale to tylko dlatego, by łatwiej było zauważyć...

Pominięta z mojej winy w poprzedniej ankiecie propozycja Hetmana72:
Hetman72 w temacie viewtopic.php?f=93&t=8792#p61519 29 cze 2010 15:03 pisze:Aha, jest selekcja złożona w systemie, ale dlaczego ktoś nie pomyślał, żeby można zapisywać wyniki z działania w jakiś sposób aby dało sie wykożystać to w selekcji potem np. osób czy czegoś więcej. Przecież aż się o to prosi.
Grzechu
AS
AS

Postautor: Grzechu » 20 lip 2010 14:19

Kolejny post pod postem, również w zbożnym celu ;)

Sprawa dotyczy zgłoszeń członków rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego (obecnie ZCNA).
Postulat jest taki, aby stworzyć dla nich odpowiednik zakładki "Zgłoszenia do NFZ", gdzie odnotowywane byłyby okresy podlegania ubezpieczeniu jako członek rodziny.

Obecny sposób - oznaczanie "ptaszkiem" lub manipulacja parametrami - jest często zawodny i prowadzi do generacji nadmiarowych dokumentów lub pomijania tego, co powinno zostać wygenerowane.
Co najciekawsze, na podstawie zapisanych w systemie dokumentów zgłoszeniowych ZCZA/ZCNA da się "odbudować" taką historię ubezpieczeń...
Oczywiście osobną rzeczą jest odpowiednie oprogramowanie takiej funkcjonalności w powiązaniu z zapisanymi dokumentami zgłoszenia/wyrejestrowania członka rodziny w przypadku dokonywanych przez użytkownika korekt okresów podlegania ubezpieczeniom, no i zależność od kolejnych zdarzeń, statusów i okresów podlegania ubezpieczeniu zdrowotnego przez "ubezpieczyciela", ale słyszałem, że Sygnity lubi wyzwania :)

PS. Dawać, dawać koleżanki i koledzy, bo zrobi się monolog...
Grzechu
AS
AS

Postautor: wzzz » 20 lip 2010 15:01

A ja prosił bym o dodanie podobnej funkcjonalności jak we wnioskach o dodatek aktywizacyjny (oświadczenia o zatrudnieniu)
we wnioskach o kontynuację nauki (złożenie zaświadczenia ze szkoły i oświadczenia o dochodach) często osoby nie donoszą tych
dokumentów na czas a trzeba naliczyć im np. składkę zdrowotną lub inne świadczenie.
wzzz
Instruktor
Instruktor

Postautor: Piter » 20 lip 2010 15:06

To ja też dorzucę trochę o rolach.
Może by wprowadzić kilka predefiniowanych wzorców ról z uprawnieniami wszytko/przegląd. Na podstawie wzorca możliwość zrobienia swojej roli (tylko żeby przy modyfikacji w drzewie uprawnień było mniej klikologii).
Uprawnienia spływają ze zdefiniowanej wcześniej roli w systemie, user ma dostęp albo nie ma.
I wtedy podpinać użytkownika do roli a nie rolę w użytkowniku, myślę że jest to bardziej czytelne.
Okno "Dane użytkownika" służyło by jedynie wtedy do przejrzenia przypisanych ról i uprawnień.
No i w tym momencie niepotrzebne już jest definiowanie uprawnień dla użytkownika (nie wiem po kiego grzyba ono w ogóle jest).
Piter
AS
AS

Postautor: adrianb » 21 lip 2010 7:35

Jeżeli chodzi o uprawnienia to fajnie byłoby gdyby system wyświetlał informację do której formatki brakuje uprawnień lub do którego słownika.
adrianb
Profesjonalista
Profesjonalista

Postautor: Hetman72 » 21 lip 2010 10:31

adrianb pisze:Jeżeli chodzi o uprawnienia to fajnie byłoby gdyby system wyświetlał informację do której formatki brakuje uprawnień lub do którego słownika.

To jest dobry pomysł. Tylko formatki słownikowe nie mają numerów, w PULSie miały.

Może nadawanie uprawnień z dolnej belki byłoby wskazane tak jak w PULSie.
Co prawda też nie rozwiązałoby to wszystkich problemów ale może byłoby łatwiej.

Zastanawiam się, czy potrzebny jest pogląd plików w programie.
Może całą tą funkcjonalność przenieść na zewnątrz i domyślnie generować PDF'y, otwierać je w Adobe Readerze, Foxit Readerze i tam zarządzać wydrukami.
Bo na prawdę zaczyna się robić problem z wydrukami, coś działa albo i nie, potem to trzeba zgłaszać, potem poprawka, i tak w kółko.
A przecież nie o to chodzi.

Cały czas postuluję o przycisk [USUŃ OSOBĘ Z LISTY], który usunie naliczenie dla osoby wygenerowanej na liście. Nie będzie trzeba usuwać całej listy.

W statystykach brakuje możliwości podejrzenia co kryje się pod dana liczbą czyli wykaz osób dla danej komórki.
Hetman72
Omnibus
Omnibus

Postautor: kpalka » 22 lip 2010 12:36

p4oj pisze:
Hetman72 pisze:W statystykach brakuje możliwości podejrzenia co kryje się pod dana liczbą czyli wykaz osób dla danej komórki.

podpisuję się pod tym wszystkimi moimi palcami... :-o

Chcieliśmy zrobić taką zmianę dla działu 1.1 sprawozdania MPIPS-01- do wersji 2.0.13.0, już nawet zostało to w dużym stopniu zrealizowane. Jednak z ostatniej chwili mam informację, że MPiPS wstrzymało realizację tej zmiany. Ma być zrealizowana na początku przyszłego roku wraz z aktualizacją definicji sprawozdania MPiPS-01 za 2011 rok.
kpalka

Postautor: kpalka » 22 lip 2010 12:39

Grzechu pisze:Post pod postem, ale to tylko dlatego, by łatwiej było zauważyć...

Hetman72 w temacie viewtopic.php?f=93&t=8792#p61519 29 cze 2010 15:03 pisze:Aha, jest selekcja złożona w systemie, ale dlaczego ktoś nie pomyślał, żeby można zapisywać wyniki z działania w jakiś sposób aby dało sie wykożystać to w selekcji potem np. osób czy czegoś więcej. Przecież aż się o to prosi.

Możecie to doprecyzować? Czy nie wystarczy przerzucenie wyselekcjonowanych danych do listy ręcznej i zapisanie jej?
kpalka

Postautor: Danielw » 22 lip 2010 12:46

Ja dalej obstawiam zmianę modyfikacji zestawień statystycznych i nie tylko. Dla mnie powinno to wyglądać prawie tak jak Załącznik nr 3. Na monitorze mam wygląd strona po stronie gotowego wydruku. Zaznaczam wybraną komórkę do poprawki nanoszę poprawkę i z głowy. A gdyby jeszcze tak w czasie rzeczywistym wykonywało kontrole zestawienia i na widoku zaznaczało które dane są złe to nie było by tak źle… ułatwiło i przyspieszyło by pracę
Danielw
Konsultant
Konsultant

Postautor: Hetman72 » 22 lip 2010 15:15

kpalka pisze:
Grzechu pisze:Post pod postem, ale to tylko dlatego, by łatwiej było zauważyć...

Hetman72 w temacie viewtopic.php?f=93&t=8792#p61519 29 cze 2010 15:03 pisze:Aha, jest selekcja złożona w systemie, ale dlaczego ktoś nie pomyślał, żeby można zapisywać wyniki z działania w jakiś sposób aby dało się wykorzystać to w selekcji potem np. osób czy czegoś więcej. Przecież aż się o to prosi.

Możecie to doprecyzować? Czy nie wystarczy przerzucenie wyselekcjonowanych danych do listy ręcznej i zapisanie jej?

Moja wypowiedź z wątku part 1
Aby sprecyzować moją wypowiedź: ogólnie w Syriuszu brakuje mi czegoś w stylu: [Wczytaj zewnętrzną selekcję], co pozwoliłoby na zastosowanie dowolnej selekcji zapisanej w pliku na danych w systemie, i nie chodzi mi tu o zapytanie SQL tylko np. plik csv z np. nr_ewidencyjny, co daje się prosto zrobić w pgadminie, i powinno być proste [chyba] do zrobienia w Syriuszu. Wtedy zrobienie selekcji prostej, złożonej lub zapytania zewnętrznego i zapisanie tego w pliku a potem wczytanie z powrotem pozwoliłoby na otrzymanie z powrotem tych samych rezultatów.
Przecież nie od dzisiaj wiadomi, że pewnych zapytań nie da się wykonać w systemie wprost, więc robi się to w pgadminie, dlaczego jednaj nie móc pracować na wynikach takiej selekcji?
Można by to również podpiąć pod statystykę, która po zaznaczeniu np. [Generuj szczegóły] tworzyłaby tablice wypełnione tylko nr_ewidencyjnym osób, to by się zapisało do pliku a potem wczytało spod FOBa do analizy. Oczywiście tylko wybrana wartość a nie wszystkie pola ale może by warto się nad tym zastanowić.

Żeby to jeszcze rozwinąć, chodziłoby o jakiś uniwersalny mechanizm, który pozwalałby na Import/Eksport wyników jakieś selekcji z przeznaczeniem do dalszej obróbki np. w FOBie.
Czyli niezależnie czy robię sprawozdanie MPiPS, selekcję prostą, złożoną, zapytanie SQL w pgadminie i mogę w wyniku tego zapytania uzyskać jako wynik np. nr_ewidencyjny zapisany w pliku np. *.csv, to zawartość tego pliku po wczytaniu w FOBie mogłaby posłużyć do dalszej selekcji.
I ważne byłoby, żeby mechanizm obsługiwał import z zewnętrznego pliku, gdyż nie zawsze wszystko można załatwić mechanizmami Syriusza.
Czyli to byłoby coś w stylu użycia PULSowego [z listy] w selekcji złożonej, gdzie można było wpisać wszystkie nr_ew osób i je wczytywać lub modyfikować selekcję. Ponieważ tu nie można dowolnie modyfikować zapytania SQLowego, to może taka zmiana by pomogła.
Hetman72
Omnibus
Omnibus

Postautor: pgemza » 23 lip 2010 9:07

Ja sobie zrobiłem programik, który wpisuje z pliku do listy selekcji ale teraz można maksymalnie 200 osób wyselekcjonować tak.
Nie wiem dlaczego to jest teraz tak zrobione, że nie można wkleić żywcem listę np PESELi.
pgemza
Omnibus
Omnibus

Postautor: Jean » 23 lip 2010 9:09

można, lista peseli odpowienio zapisana jako select + pgadmin dla odpowieniej zapisanej selekcji
Jean
Omnibus
Omnibus

Następna

Wróć do Eureka