Zmiany part2 - ankieta

Czyli pomysły na ulepszanie dobrego.

Zmiany part2

Czas głosowania minął 17 wrz 2010 11:50

Uproszczenie sposobu zarządzania rolami i uprawnieniami (sposób realizacji zapewne do dalszych konsultacji)
27
14%
Umożliwienie wykorzystania wyników selekcji zewnętrznej do innych działań w systemie
9
5%
Przebudowa sposobu obsługi zgłoszeń do ubezpieczeń członków rodziny (na wzór zakładki 'Zgłoszenia do NFZ')
10
5%
Powiązanie wniosków o kontynuację nauki z przyznanymi świadczeniami (na wzór DA)
1
1%
Umożliwienie edycji szablonu karty rejestracyjnej
7
4%
Kompleksowa weryfikacja systemu generowania wydruków i eliminacja stwierdzonych błędów
2
1%
Modyfikacja zestawień statystycznych w trybie WYSIWYG z kontrolą poprawności w czasie rzeczywistym
16
8%
Umożliwienie zmiany miejsca wypłaty dla listy o statusie 'Tymczasowa' oraz edycji pola 'Uwagi'
5
3%
Utworzenie procesu tworzącego automatycznie zawieszenia/wyrejestrowania z tytułu niestawienia się na wizytę osoby w celu potwierdzenia gotowości
2
1%
Scalanie pozycji wszystkich słowników lokalnych
16
8%
Ścisłe powiązanie danych użytkowników systemu z danymi pracobiorców w module KD
16
8%
Filtrowanie dostępnych do wyboru pozycji słownikowych na podstawie dat obowiązywania pozycji
2
1%
Dołożenie słowników lokalnych "Kierunek wykształcenia" oraz "Specjalizacja zawodowa".
2
1%
Nienaruszalność świadczeń przyznanych 'zatwierdzoną' decyzją niezależnie od wykonania akcji 'Okres przysługiwania świadczeń'
3
2%
Udostępnienie opisu funkcjonalnego systemu (jakie dane na co, kiedy i w jaki sposób wpływają)
17
9%
Automatyczne ustawianie fokusa na ostatnim zdarzeniu w zakładce 'Zdarzenia i statusy' i powiązanie go z 'Decyzjami'
9
5%
Usuwanie zbędnych jednorazowych procesów awaryjnych z modułu AL po ich wykonaniu
19
10%
Stworzenie funkcji analizującej stan systemu (na wzór 'Oprogramowania diagnostycznego SI PULS')
25
13%
Zmiana sposobu wyliczania wiersza 22 w sprawozdaniu MPiPS-01 Dział 1.2. Jego zawartość byłaby pobierana z wiersza 56 sprawozdania MPiPS-01 Dział 1.2 za m-c poprzedni. W ten sposób zapewniona byłaby zgodność założeń kontrolnych.
4
2%

Liczba głosów : 192

Zmiany part2 - ankieta

Postautor: OldBoy » 01 wrz 2010 11:50

Grzechu dziękuję ponownie. Każdy może oddać 5 "głosów" tym razem. Termin 16 dni.

ps
Punkt 9. usunęliśmy - to jest zbyt duża zmiana koncepcji, MPiPS wymagało od nas takiej funkcjonalności jak jest obecnie.
Pozdrawiam
OldBoy

Re: Zmiany part2 - ankieta

Postautor: Grzechu » 01 wrz 2010 12:43

Polecam się (chyba że koleżanki i koledzy będą mieli coś przeciw...).

Ten usunięty 9. punkt brzmiał:
9. Uniezależnienie naliczania świadczeń od nadania numeru ('zatwierdzenia') decyzji
wedle propozycji
ewelina4you82 » 29 lip 2010 14:24 pisze:a i jeszcze nadawanie numerów decyzji -jeśli nie nadasz to nie będzie naliczone świadczenie- Puls robił to automatycznie i był ok. więc czemu tak nie może zostać?

A tak w ogóle, to mam zagwozdkę, bo najbardziej podoba mi się sześć propozycji ;)
Muszę te swoje głosy jeszcze przemyśleć :idea:
Grzechu
AS
AS

Postautor: Cichy » 01 wrz 2010 14:08

wybór powinien być : w jakiej kolejności /ustalić priorytety/, a nie które z nich powinny zostać wykonane - i mam nadzieję że SY tak do tego podchodzi
Cichy
Omnibus
Omnibus

Postautor: Amos » 01 wrz 2010 14:33

Głos oddany - zobaczymy, czy coś z tego będzie zrealizowane :idea:
Amos
AS
AS

Postautor: Amos » 03 wrz 2010 11:32

Nie ma co się dziwić - w końcu większość PSZ tu na forum to informatycy :) .
Amos
AS
AS

Postautor: Hetman72 » 03 wrz 2010 14:56

Bo zwykle informatycy mają dostęp do "wszystkiego" a zwykli userzy nie, to jak oni mogą ocenić co jest ważne a co nie jak nie pracuję we wszystkich modułach?
Hetman72
Omnibus
Omnibus

Postautor: Amos » 03 wrz 2010 20:10

I tu nie do końca zgodzę się z Tobą. Ja np. mam tylko 3 moduły - administrację, przeglądanie FOB i ST. I więcej jeśli chodzi o administrację więcej do szczęścia nic nie potrzeba. Niestety dalej nic (lub prawie nic) się nie zmieniło - jeśli chodzi o użytkowników. Najprościej zgłosić problem adminowi i niech się martwi. A my mamy być "wszechwiedzącymi". U nas od pewnego czasu panuje zasada - jest problem - zrzut ekranu i opisanie problemu w wordzie, zapisanie tego w moim katalogu na dysku sieciowym. Ja później wysyłam to na HD, nie wnikam w treść, daję jedynie informację z kim mają się kontaktować. Być może gdyby więcej pracowników merytorycznych znalazło się tutaj, to pewne sprawy załatwiałoby się "od ręki". Przykładem może być Ewelina z naszego PUP, która nie boi się zadać pytania i zamiast czekać nie wiadomo ile na odpowiedź z HD znajduje tutaj wiele odpowiedzi na zadane pytania.
Tak więc nie dziwmy się, że ... wyniki tej ankiety będą zależne od tego kto weźmie w niej udział, bo dla mnie pytanie: Dołożenie słowników lokalnych "Kierunek wykształcenia" oraz "Specjalizacja zawodowa" nie ma żadnego znaczenia, ponieważ ja bezpośrednio nie wykorzystuję tego jako administrator i do niczego nie jest mi to potrzebne. Wolałbym w harmonogramie zadanie - parzenie kawy w dni robocze o godz. 6:45.
Jeśli nie "zmusimy" pracowników merytorycznych do zarejestrowania się na forum i wymiany poglądów, to ... dalej będziemy TWA adminów i kolejne ankiety będą tylko i wyłącznie służyły spełnianiu naszych zachcianek.
Amos
AS
AS

Postautor: Hetman72 » 06 wrz 2010 7:47

Aha, mam jeszcze taki kwiatek do kożucha:
Szefowa zmieni mi zakres obowiązków w taki sposób, żebym miał wpisane że muszę mieć pełną znajomość wszystkich modułów w Syriuszu oraz umieć merytorycznie pomóc pracownikom w ich kłopotach.
Hetman72
Omnibus
Omnibus

Postautor: Amos » 06 wrz 2010 8:43

No to wyrazy współczucia Hetman, bo nawet konsultanci SY specjalizują się w pojedynczych modułach, a Ty masz być alfą i omegą :-x
Amos
AS
AS

Postautor: pgemza » 06 wrz 2010 9:20

Dobrze, że pani dyrektor zapomniała o Płatniku i bankowości elektronicznej. No i oczywiście obieg dokumentów jak jest.
pgemza
Omnibus
Omnibus

Postautor: Cichy » 06 wrz 2010 9:21

Hetman targuj się ;) Sy bierze 1500 netto za dzień ;)
Cichy
Omnibus
Omnibus

Postautor: Marco » 06 wrz 2010 13:11

Hetman72 pisze:Aha, mam jeszcze taki kwiatek do kożucha:
Szefowa zmieni mi zakres obowiązków w taki sposób, żebym miał wpisane że muszę mieć pełną znajomość wszystkich modułów w Syriuszu oraz umieć merytorycznie pomóc pracownikom w ich kłopotach.

Mam dosłownie tak samo, ale nie na papierze, tylko słownie.
inaczej, jakbym na coś takiego się nie zgodził, nie było by mnie tutaj z Wami.
Marco
Omnibus
Omnibus

Postautor: Hetman72 » 07 wrz 2010 10:33

Aha, to oprócz Syriusza mam Płatnika, eDoka, stronę WWW, BIP, Admina Syst Inf.
Radosna twórczość.
Hetman72
Omnibus
Omnibus

Postautor: OldBoy » 13 wrz 2010 10:50

Jeszcze tydzień mili Państwo ... zapraszam do udziału.
Pozdrawiam
OldBoy

Postautor: Marecky » 22 wrz 2010 10:26

To niesprawiedliwe, bo byłem na urlopie :(
Marecky
Przewodnik
Przewodnik

Następna

Wróć do Eureka