SEPI od podstaw i łopatologicznie

Platforma łącząca Rynek Pracy i Pomocy Społecznej

SEPI od podstaw i łopatologicznie

Postautor: mopswm » 03 kwie 2014 8:05

Witam serdecznie. Zwracam się z prośbą o pomoc i wyjaśnienia, bo się zupełnie pogubiłem.
Z tej racji, że MOPS prowadzę na zleceniu, wszelkie informacje docierają do mnie szczątkowo i z opóźnieniem. Gdy przejmowałem obowiązki korzystaliśmy z SEPI, które rzekomo znajdowało się w PUPie. Ktoś tam z MOPSu miał jakiś login i mógł sobie pracować. Między czasie zaszły jakieś zmiany, jakieś zasilenie, jakieś sepi wyjechało z PUPów, a jest dostępne pod sepi.sygnity.pl
Teraz chcą ode mnie, abym poustawiał dostęp do danych dla PUPu, ale nie wiem z której strony to ugryźć. Domyślam się, że z jakiegoś loginu administracyjnego mógłbym to zrobić, ale takiego loginu nie posiadam (skąd go wziąć?). Czy jedyne sepi to te na sygnity, czy mam gdzieś jeszcze jakieś swoje lokalne, a o nim nie wiem? Jak właściwie działa to całe zasilenie SEPI (co wysyłamy, do kogo)?
Proszę kogoś o łopatologiczne wyjaśnienie całej tej sprawy.
mopswm
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: SEPI od podstaw i łopatologicznie

Postautor: wisnia90090 » 03 kwie 2014 8:08

mopswm pisze: Jak właściwie działa to całe zasilenie SEPI (co wysyłamy, do kogo)?

Zasilenie to udostępnianie informacji o klientach których masz w bazie w Pomoście, żeby w PUP sobie zobaczyli kto ile miał zasiłku i takie tam.
wisnia90090
Przewodnik
Przewodnik

Postautor: wisnia90090 » 03 kwie 2014 8:10

wisnia90090 pisze:jakieś sepi wyjechało z PUPów, a jest dostępne pod sepi.sygnity.pl

Jak wyjechało z PUPów? Np u mnie jest na serwerach PUP
wisnia90090
Przewodnik
Przewodnik

Postautor: TheSaint » 03 kwie 2014 8:11

wisnia90090 pisze:Jak wyjechało z PUPów?
urząd pracy przeszedł w w tryb SaaS
TheSaint
GURU
GURU

Postautor: Łukasz W » 03 kwie 2014 8:11

mopswm pisze: Domyślam się, że z jakiegoś loginu administracyjnego mógłbym to zrobić, ale takiego loginu nie posiadam (skąd go wziąć?).

Tak do administratora lokalnego jest odzielny login i hasło. Jeśli było to w PUP to powinieneś (choć tutaj praktyka jest różna) dostać od Administratora z PUP. Teraz jeśli jest SaaS to ślij meila na hd SEPI

mopswm pisze:Czy jedyne sepi to te na sygnity, czy mam gdzieś jeszcze jakieś swoje lokalne, a o nim nie wiem?

Nie bardzo rozumiem. Lokalnie masz "programik" który wysyła zasilenie

mopswm pisze:Jak właściwie działa to całe zasilenie SEPI (co wysyłamy, do kogo)?

Na dysku masz zapewne program który zbiera dane i wysyła je do SEPI. Tak samo jest w PUP - program wyciąga dane z Syriusza i je wysyła
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: naitsyrk85 » 03 kwie 2014 13:39

Zacznij od tego aby dowidzieć sie czy w OPS był ktoś i robił rekonfiguracje modułów zasilających, lokalnie lub przez zdalne połączenie, jeżeli nei było to re-konfigurowane to na pewno ze strony OPS nie idą zasilenia danymi.
Kolejnym ważnym punktem jest sprawdzenie umowy pomiędzy PUP oraz OPS jaki dane mają być udostępniane, poniewaz jak dostąniesz ljuz loginy do lokalnych kont administracyjnych to musisz skonfigurować uprawnienia itp
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Łukasz W » 03 kwie 2014 13:40

naitsyrk85 pisze:Zacznij od tego aby dowidzieć sie czy w OPS był ktoś i robił rekonfiguracje modułów zasilających

O jaką rekonfigurację chodzi??
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: naitsyrk85 » 03 kwie 2014 13:49

Chodzi mi o zmianę konfiguracji modułów zasilających Skoro się przenieśli do SaaS, to zmieniły się przecież adresy. Gdyby ktoś z Sygnity był w tamtym OPS i podmieniał skrypty modułów zasilających to podejrzewam że zostawiłby też loginy do lokalnego konta administracyjnego. Chyba, że wyjątek z tego co czytałem kilka razy na forum (PUP zabrał na swoje barki administrację lokalnymi kontami ops, co moim zdaniem nie jest prawidłowe :) )
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2014 14:26 przez naitsyrk85, łącznie zmieniany 2 razy
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: Mario » 03 kwie 2014 13:55

Zadzwoń do PUP Krotoszyn (chyba ten jest u Ciebie) i wszystko Ci powiedzą.
Mario
Doctor
Doctor

Postautor: naitsyrk85 » 03 kwie 2014 14:22

Mario pisze:Zadzwoń do PUP Krotoszyn (chyba ten jest u Ciebie) i wszystko Ci powiedzą.

U mnie wszystko OK :D moja wypowiedz dotyczyła zgłoszenia kolegi mopswm, początek postu :) Ponieważ nie jest na bieżąco w temacie SEPI i pytał od czego ma zacząć...
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Postautor: nieistotny_nick » 05 cze 2014 9:55

Mam pytanie, mam dane do logowania do SEPI (SaaS) osobne dla PS i SR, gdy loguję się na SR to w zakładce "dane udostepniane innym podmiotom" i tam mam dwie pozycje PUP i MOPR.
I teraz dane które odhaczę przy PUP to ich PUP nie będzie widział, a dane dla MOPR to dane do których dostęp będą miały osoby z mojego MOPR ale logujące się na konto PS ?

Nie wrzuciłby ktoś przykładem dane które ma ustawione do przeglądania dla PUP, niektóre są na prawdę po nazwie mało intuicyjne, a help niewiele więcej o tym mówi.
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: arybski » 05 cze 2014 10:10

nieistotny_nick pisze:I teraz dane które odhaczę przy PUP to ich PUP nie będzie widział, a dane dla MOPR to dane do których dostęp będą miały osoby z mojego MOPR ale logujące się na konto PS ?

nie na PS, a na konto MOPR bo takiej jednostce udostępniasz
arybski
Omnibus
Omnibus

Postautor: Łukasz W » 05 cze 2014 10:52

Ale na dwa konta PS (pomoc społeczna) i SR (świadczenia rodzinne)
Łukasz W
GURU
GURU

Postautor: nieistotny_nick » 05 cze 2014 11:30

Nie rozumiem. Ogólnie mam dwa konta w SEPI, jedno nazywa się MOPR i zawiera dane z PS, drugie nazywa się ŚR i zawiera dane z ŚR.
Moje pytanie to jak jestem zalogowany na konto MOPR i w zakładce "dane udostepniane innym podmiotom" wybieram PUP to tu ustawiam dostęp PUPowi do przeglądania danych jakie ma w Pomocy Społecznej. A gdy wybiorę w tej zakładce ŚR to ustawiam jakie prawa mają moje osoby z działu ŚR do danych z działu PS, tak :P ?
nieistotny_nick
AS
AS

Postautor: arybski » 05 cze 2014 11:36

dokładnie tak
arybski
Omnibus
Omnibus

Następna

Wróć do SEPI