Emp@tia = koniec SEPI?

Platforma łącząca Rynek Pracy i Pomocy Społecznej

Re: Emp@tia = koniec SEPI?

Postautor: naitsyrk85 » 30 maja 2016 23:47

U nas całość kwoty pokrywa PUP, wiec nie ma powodów do rezygnacji z SEPI
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Re: Emp@tia = koniec SEPI?

Postautor: PawełR » 31 maja 2016 8:49

u nas aktualnie przenosimy jedna licencję z OPS na SW
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Re: Emp@tia = koniec SEPI?

Postautor: rbb.net » 31 maja 2016 9:29

OPSy korzystają tylko z oświadczeń lub zaświadczeń dostarczonych przez klientów, raporty lub tzw. zaświadczenia z SEPI służą tylko do weryfikacji złożonego oświadczenia.
polecam dyskusje: http://www.public.sygnity.pl/forums/viewtopic.php?f=94&t=20622#p164438
rbb.net
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Emp@tia = koniec SEPI?

Postautor: PawełR » 31 maja 2016 14:27

OPSy korzystają tylko z oświadczeń lub zaświadczeń dostarczonych przez klientów, raporty lub tzw. zaświadczenia z SEPI służą tylko do weryfikacji złożonego oświadczenia.
z drugiej strony jeżeli organ ma możliwość pozyskać dane obojętnie jak np. za pomocą udostępniania informacji przez sepi to klient nie musi składać zaświadczeń i oświadczeń. Dlaczego mamy prosić o coś do czego sami mamy dostęp.
PawełR
GWIAZDA
GWIAZDA

Re: Emp@tia = koniec SEPI?

Postautor: user_psz » 12 sty 2017 15:48

Odświeżam temat. Czy wiadomo coś nowego w sprawie wdrożenia emp@tii w Syriuszu (pobrania danych podobnie jak z AC)?

Poprawcie mnie jeśli źle zrozumiałem. OPSy zaciągają od nas dane przez emp@tię bez naszej wiedzy, umów powierzenia danych osobowych etc?
user_psz
Doctor
Doctor

Re: Emp@tia = koniec SEPI?

Postautor: Grzechu » 12 sty 2017 16:01

user_psz pisze:Poprawcie mnie jeśli źle zrozumiałem. OPSy zaciągają od nas dane przez emp@tię bez naszej wiedzy, umów powierzenia danych osobowych etc?

Nie od nas.
Od Ministra.
Grzechu
AS
AS

Re: Emp@tia = koniec SEPI?

Postautor: user_psz » 13 sty 2017 8:03

Grzechu pisze:
user_psz pisze:Poprawcie mnie jeśli źle zrozumiałem. OPSy zaciągają od nas dane przez emp@tię bez naszej wiedzy, umów powierzenia danych osobowych etc?

Nie od nas.
Od Ministra.


Jest na to jakiś przepis? Wiadomo jak wygląda zakres danych oraz schemat przepływu danych?
user_psz
Doctor
Doctor

Re: Emp@tia = koniec SEPI?

Postautor: akoc » 13 sty 2017 8:30

Art. 4.1.2 ustawy o promocji zatrudnienia etc.?
akoc
Omnibus
Omnibus

Re: Emp@tia = koniec SEPI?

Postautor: Grzechu » 13 sty 2017 9:08

Raczej art. 4 ust. 4, 5 i 6 naszej ustawy.

user_psz pisze:Wiadomo jak wygląda zakres danych oraz schemat przepływu danych?

Generalnie problem zakresu danych i ich przepływu nas nie dotyczy - to jest po stronie ministra.
Więc jeśli chcesz szukać czegoś na ten temat, to właśnie tam.
Grzechu
AS
AS

Re: Emp@tia = koniec SEPI?

Postautor: Łukasz W » 13 sty 2017 9:40

rbb.net pisze:OPSy korzystają tylko z oświadczeń lub zaświadczeń dostarczonych przez klientów, raporty lub tzw. zaświadczenia z SEPI służą tylko do weryfikacji złożonego oświadczenia.


Bzdura :) Zaświadczenie z SEPI jest podpisane podpisem kwalifikowanym i zgodnie z KPA jest tożsamym z ZAŚWIADCZENIEM wystawionym na papierze przez PUP :)
Łukasz W
GURU
GURU

Re: Emp@tia = koniec SEPI?

Postautor: gaad » 13 sty 2017 10:10

Łukasz W pisze:Bzdura :) Zaświadczenie z SEPI jest podpisane podpisem kwalifikowanym i zgodnie z KPA jest tożsamym z ZAŚWIADCZENIEM wystawionym na papierze przez PUP

NIe. Była już o tym mowa, że zaświadczenia nie wydaje się urzędowi, tylko osobie ( KPA Dział VII art. 217 § 1. - Organ administracji publicznej wydaje zaświadczenie na żądanie osoby ubiegającej się o zaświadczenie). Zatem urząd do urzędu występuje z wnioskiem o informację, czyli tak jak napisał rbb.net informacja służy do weryfikacji oświadczeń klientów (czy zgodnie z KPA? o tym później)

Nie zawsze napis "zaświadczenie" jest zgodne z definicją w KPA i należy o tym pamiętać co w i jakim trybie wydajemy.

co potwierdza:
Art. 220. żądanie przez organ zaświadczenia lub oświadczenia
§ 1. Organ administracji publicznej nie może żądać zaświadczenia ani oświadczenia na potwierdzenie faktów lub stanu prawnego, jeżeli:
1) znane są one organowi z urzędu;
2) możliwe są do ustalenia przez organ na podstawie:
a) posiadanych przez niego ewidencji, rejestrów lub innych danych,
b) rejestrów publicznych posiadanych przez inne podmioty publiczne, do których organ ma dostęp w drodze elektronicznej na zasadach określonych w przepisach ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne,
c) wymiany informacji z innym podmiotem publicznym na zasadach określonych w przepisach o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne,

d) przedstawionych przez zainteresowanego do wglądu dokumentów urzędowych (dowodu osobistego, dowodów rejestracyjnych i innych).


Jak widać z powyższego, jeśli jest możliwość wymiany z informacji z PUP nawet nie można żądać od klienta oświadczenia ani oświadczenia że jest bezrobotnym ;)
gaad
Omnibus
Omnibus

Re: Emp@tia = koniec SEPI?

Postautor: naitsyrk85 » 23 sty 2017 18:24

gaad pisze:NIe. Była już o tym mowa, że zaświadczenia nie wydaje się urzędowi, tylko osobie ( KPA Dział VII art. 217 § 1. - Organ administracji publicznej wydaje zaświadczenie na żądanie osoby ubiegającej się o zaświadczenie). Zatem urząd do urzędu występuje z wnioskiem o informację, czyli tak jak napisał rbb.net informacja służy do weryfikacji oświadczeń klientów (czy zgodnie z KPA? o tym później)

Nie zawsze napis "zaświadczenie" jest zgodne z definicją w KPA i należy o tym pamiętać co w i jakim trybie wydajemy.


kolega bartek już jakiś czas temu pisał, że słowo zaświadczenie w systemie SEPI powinno zostać zastąpione innym słowem.
naitsyrk85
GWIAZDA
GWIAZDA

Poprzednia

Wróć do SEPI

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron