Chrome - problem z podpisem

Platforma łącząca Rynek Pracy i Pomocy Społecznej

Chrome - problem z podpisem

Postautor: Vincent » 18 maja 2017 10:12

Witam,
Od kilku dni mam problem z podpisem elektronicznym. W SEPI nie widać wogóle certyfikatu. Próbowałem:
usunąć i wczywtywac ponownie certyfikat
przeinstalowac sterownik czytnika
reinstalacja szafir host
czyszczenie danych przegladarki

Komputer Win10 64bit. Z innego komputera Win7 w przegladarce chrome działa jak nalezy. Jedyne co mi przychodzi do głowy to że ostatnio byla jakas wieksza aktualizacja w Win10
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Vincent
Amator
Amator

Re: Chrome - problem z podpisem

Postautor: Pietrze » 18 maja 2017 13:20

U nas był taki komunikat jak niepoprawnie została włożona karta do czytnika, ale za pewne ta przyczyna została wykluczona? ;)
Warto sprawdzić, czy działa w tym komputerze podpisywanie w IE 32bit z Java 32bit lub IE 64bit z Java 64bit.
Pietrze
Omnibus
Omnibus

Postautor: Vincent » 18 maja 2017 13:37

Nie wiem jak IE bo raczej nie uzywam, ale chciałem na FF jednak tam blokuje mi polaczenie z tym dodatkiem. Po klikniecu "zezwól" zrywa połaczenie. Jest jakies inne zródło dla tego dodatku do FF?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Vincent
Amator
Amator

Postautor: Pietrze » 18 maja 2017 13:49

Nie narzucam korzystania z IE, tylko sugeruję jedynie sprawdzenie, bo w IE podpisywanie powinno działać bez szafir Host i dodatków, jedynie należy mieć zainstalowaną Java tych samych "bitów", co uruchomiona przeglądarka IE. Dodatkowo w IE można sprawdzić czy aby na pewno certyfikat został zainstalowany w systemie (Opcje internetowe-->Zawartość-->Certyfikaty).
Pietrze
Omnibus
Omnibus

Postautor: Vincent » 18 maja 2017 14:22

W IE działa, ale nie do końca jest to dla mnie satysfakconujace rozwiązanie :) Próbowałem znalezc recznie ten dodatek szafir w dodatkach dla FF ale tam go chyba nie ma jako oficjalnego rozszezenia.
Vincent
Amator
Amator

Postautor: klewandowski » 18 maja 2017 15:29

Vincent Odnośnie FF zapoznaj się z moim postem -> viewtopic.php?f=94&t=22838#p186676
Powinno pomóc.
klewandowski

Postautor: Vincent » 25 maja 2017 7:57

Dzięki klewandowski, FF działa :)
Vincent
Amator
Amator

Wróć do SEPI